ממנהטן לבית שאן: עם צאת החג, ורגע לפני תחילת זמן חורף התבשר עולם התורה על הרחבת גבולות ישיבת שובה ישראל בכמה מקומות ברחבי הארץ, שמצטרפות לעשרות הסניפים של ישיבת שובה ישראל בכל רחבי העולם

עם צאת החג, ורגע לפני תחילת זמן חורף התבשר עולם התורה על הרחבת גבולות ישיבת שובה ישראל בכמה מקומות ברחבי הארץ.

הסניפים החדשים הוקמו בהוראתו של ראש הישיבה גאב"ד מרוקו הגאון רבי יאשיהו פינטו שהורה לתלמידיו בארץ הקודש לעודד את הרחבת המוסדות ולהכפיל את מספר התלמידים.

סניף נתניה החדש יפתח כבר השבוע, כאשר לצורך כך נשכר מבנה רחב ידיים בשכונה החדשה ברחוב אגם בעיר.  במהלך הימים הקרובים עובר המבנה שיפוצים נרחבים לצורך הכשרתו לקליטת עשרות התלמידים שכבר נרשמו לישיבה הקדושה ויקבעו בה את תלמודם כבר בשבוע הבא עם תחילת הזמן הבעל"ט.

לצד הסניף בנתניה כבר הוקם סניף נוסף ביישוב רוויה הסמוך לבית שאן. בבית המדרש החדש ביישוב רוויה יושבים כבר מניין אברכים תלמידי ישיבת שובה ישראל שהצטרפו לכולל החדש בהוראת ראש הישיבה ואליהם יצטרפו קבוצת בחורים תושבי האזור שיהפכו להיות חלק מלגיונה של תורה, ישיבת שובה ישראל העולמית.

ישיבות חדשות אלו, לצד ישיבות נוספות שעל הקמתן יוכרז בהמשך השבוע, מצטרפות לעשרות הסניפים של ישיבת שובה ישראל בכל רחבי העולם: מנהטן, לוס אנג'לס, מיאמי, לאס ווגאס, קזבלנקה, פריז, תל אביב, אשדוד, אשקלון. סדרי הלימוד בישיבות הן בעיון מעמיק ורכישת בקיאות בחלקים נרחבים בש"ס ופוסקים, כשלצד כל זאת מקפידים הבחורים על לימוד ספר דברים בשבתות כפי שמנהג שחידש ראש הישיבה גאב"ד מרוקו הגר"י פינטו, ועליו הוא מעורר את הציבור הרחב בשנים האחרונות.