צילום: אלעד מלכה

"צפויה פגישה נוספת בין השניים": הסתיימה פגישת גנץ ונתניהו בקריה

ראש הממשלה נפגש עם יו"ר כחול לבן בלשכתו בקריה בתל אביב. דיווחים: גנץ קיבל במהלכה גם תדריך ביטחוני. מ'כחול לבן' נמסר: "בפגישה דנו השניים על מסגרת האפשרויות הפוליטיות הקיימות. עוד סוכם כי צוותי המשא ומתן ימשיכו לעמוד בקשר"

 • וצומו עלי: יהודי איראן בשליחות גורלית למען עם ישראל

  תוכן מקודם

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • עכשיו בשביל מחר: זה מה שתענו אחרי מאה ועשרים

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (ראשון) עם יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ, לראשונה מאז קיבל גנץ את המנדט מהנשיא. השניים נפגשו בלשכת ראש הממשלה בקריה בתל אביב, על פי דיווחים גנץ קיבל במהלכה גם תדריך ביטחוני. כזכור, ביום רביעי האחרון, לאחר קבלת המנדט מהנשיא, התקשר גנץ לנתניהו והזמין אותו לפגישה, שיוצאה הערב לפועל.

מ'כחול לבן' נמסר בתום הפגישה כי, "יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל') ח"כ בני גנץ וראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו סיימו כעת את פגישתם בקריה בתל אביב. בפגישה דנו השניים על מסגרת האפשרויות הפוליטיות הקיימות. עוד סוכם כי צוותי המשא ומתן ימשיכו לעמוד בקשר. צפויה פגישה נוספת בין השניים".

מוקדם יותר התקיימה בכפר המכבייה פגישת המשא ומתן של הליכוד וכחול לבן, לראשונה לאחר שיו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ קיבל את המנדט מהנשיא. בפגישה משתתפים ראש צוות המו"מ מטעם כחול לבן, ד״ר יורם טורבוביץ ולצידו שלום שלמה, ראש צוות המו״מ מטעם הליכוד השר יריב לוין ועו״ד מיכאל ראבילו.

מהליכוד נמסר בתום הפגישה כי, "ישיבת צוותי המו״מ הסתיימה כעת. השר יריב לוין שב והדגיש כי הצוות מייצג את כל 55 חברי גוש הימין. במענה לשאלת נציגי צוות המו״מ של גוש הימין, סירבו נציגי כחול לבן פעם נוספת לקבל את מתווה נשיא המדינה, שהוא הדרך היחידה להקמת ממשלת אחדות לאומית רחבה".

"בנוסף, הזהיר השר לוין מפני הקמת ממשלת מיעוט הנשענת על המפלגות הערביות בהיותה מסוכנת לישראל. נציגי כחול לבן סירבו להתחייב כי לא יקימו ממשלת מיעוט מסוכנת זו. הצדדים הסכימו להמשיך בשיחות, והשר לוין הביע תקווה כי בישיבות הבאות תשתנה הגישה של כחול לבן, תיזנח האופציה הסהרורית של הקמת ממשלת מיעוט בתמיכת המפלגות הערביות, יתקבל מתווה הנשיא והדיונים יהיו מעשיים ומהירים", לשון הודעת הליכוד.

מכחול לבן נמסר: "הפגישה התקיימה ברוח טובה, ובמהלכה ביקשו צוותי המו״מ של כחול לבן לתאם פגישות המשך כבר לימים הקרובים בכדי לדון באפשרויות להרכבת הממשלה וקווי היסוד, וכן על בסיס ההבנה, שהמנדט נמצא כרגע בידי יו״ר כחול לבן, רא״ל במיל׳ ח״כ בני גנץ, ולכן הוא ראש הממשלה המיועד. הליכוד, המשיך להתעקש לאורך הפגישה שהוא מייצג את בלוק החסינות של ה -55, ואינו מוכן לשום פשרה בנושא".

בהמשך נערכה פגישת משא ומתן בין כחול לבן וישראל ביתנו, בתומה נמסר מכחול לבן כי "הפגישה התקיימה באווירה טובה וחיובית מתוך רצון של שני הצדדים לקדם הסכם קואליציוני. בפגישה, נציגי ישראל ביתנו הציגו את סך דרישותיהם בתחומים השונים, והפגישה נדונה בעיקר בנושאי התוכן והמהות של הממשלה העתידית. יקבעו פגישות המשך בימים הקרובים".

יו״ר סיעת ישראל ביתנו, ח״כ עודד פורר, אמר בתום פגישת צוותי המשא ומתן "אנחנו דוגלים בממשלת אחדות. חשוב לזכור שלשתי המפלגות הגדולות יש ביחד 65 מנדטים ואפשר להקים ממשלה היום. כמובן שנשמח להיות חלק מהממשלה הבאה אך אם נצטרך, נשב גם באופזיציה. בפגישה הבהרנו לנציגי ״כחול לבן״ שאנחנו רוצים קודם כל לגבש ולהתמקד בקווי היסוד של הממשלה. מבחינתנו העקרונות חשובים יותר מהכסאות".

"ברוב הסוגיות בנושא דת ומדינה ישראל ביתנו וכחול לבן רואות עין בעין. למשל העברת חוק הגיוס בקריאה שניה ושלישית כפי שעבר בכנסת בקריאה הראשונה. אנחנו דוחים מכל וכל את מתווה אטיאס שמרוקן את החוק מתוכן. גם בנוגע ללימודי ליבה במגזר החרדי, תחבורה ציבורית בשבת, ביטול חוק המרכולים, נישואים אזרחיים ועוד אין מחלוקת".

"מפלגת ״ישראל ביתנו״ הבהירה כבר בעבר וגם היום כי בתקופת המעבר היא תתנהל באופן שקול, אחראי וממלכתי. משמעות הדבר – לא נתמוך בשום יוזמה מרחיקת לכת ושנויה במחלוקת. אנו סבורים שעד להקמת ממשלה חדשה חייבים להסתפק במינימום הכרחי של חקיקה וגם היא תוך כדי הסכמה רחבה בנושאים שמחייבים פתרון מיידי", דבר פורר.

3 תגובות

מקווה שיצא להם משהוא מזה

אם אני לא טועה השחצן גנץ הוזמן לפגישה כזאת לפני שבועיים ולא בא מה פתאום זה קרה?..

נתניהו לא באמת רוצה ממלה הוא רוצה בחירות ואם זה מה שהוא רוצה זה יהיה ככה

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן