בכירי מטה הליכוד, עופר גולן ויונתן אוריך, חשודים במעורבות בהטרדתו של עד המדינה בתיק 4000 שצלמה פילבר. לאחרונה חלף ברחוב מגוריו של פילבר בפתח תקווה רכב הנושא מערכת כריזה שהשמיע נאצות כלפיו, על פי החשד הרכב נשלח על ידי החשודים

המשטרה פתחה בחקירה נגד בכירים במטה הבחירות של מפלגת הליכוד בחשד שהטרידו את עד המדינה בתיק 4000 ומנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שלמה פילבר. בין היתר, נחקרו במשטרה דובר הליכוד ומנהל קמפיין המפלגה יונתן אוריך ויועץ התקשורת של משפחת נתניהו עופר גולן.

החקירה, שהחלה בימים האחרונים, מתנהלת ביחידה לפשיעה כלכלית בלה"ב 443 בליווי ובפיקוח של היועץ המשפטי לממשלה ושל גורמים בפרקליטות. לפני כחודשיים הגיעו כמה פעילים סמוך לביתו של פילבר בגבעת שמואל, כרזו ברמקולים שהוצבו על משאית וקראו לעבר ביתו קריאות גנאי בעקבות העדות שמסר נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בהמשך הוא הגיש תלונה במשטרה ומאז החלה חקירה במסגרת ניסו השוטרים להבין מי הפעיל את אותם הפעילים. האנשים המופיעים בסרטון שפורסם מהתקרית המדובר צועקים סמוך לביתו של עד המדינה: "מומו פילבר – מה הם עשו לך ששיקרת על ראש הממשלה. מה הבטיחו לך. תשמע מה שאתה אמרת לפני שהמשטרה לחצה עליך".

פילבר, שנחשב במשך שנים לאחד מיועציו הבכירים של ראש הממשלה בנימין נתניהו חתם על הסכם עם המדינה בתיק 4000, המכונה פרשת "בזק-וואלה". מעורבותו של פילבר בפרשה באה לאחר הבחירות הקודמות, אז מינה אותו נתניהו למנכ"ל משרד התקשורת, שם על פי החשד, סייע לקדם מדיניות שמקלה עם בזק. במסגרת ההסכם עמו, מסר פילבר מידע נגד נתניהו ושאול אלוביץ', ובתמורה הוסכם להעמידו לדין משמעתי בלבד.

מהמשטרה נמסר כי, "בהמשך לחקירה המתנהלת ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433,  ובהמשך לפניות כתבים ועל מנת להעמיד דברים על דיוקם נאשר כי בימים האחרונים פתחה היחידה החוקרת בחקירה בחשד להטרדת עד. החקירה מתנהלת בליווי ופיקוח של פרקליט המדינה ובאישור היועץ המשפטי לממשלה. מעבר לאמור ומטבע הדברים לא נוכל להרחיב בפרטים נוספים מחקירות מתנהלות".

מטעמו של ראש הממשלה נמסר: "הרדיפה לא נפסקת לרגע. עוד לא יבש הדיו על אלף העמודים של טענות ההגנה שהגישו פרקליטיו של ראש הממשלה בשימוע, וכבר חוקרים את כל סביבתו הקרובה של ראש הממשלה. המטרה ברורה: לנטרל את יכולתו של ראש הממשלה להאבק בדעת הקהל מול שטפון ההדלפות הבלתי פוסק נגדו באמצעות פגיעה במקורביו. שערורייה".

עו״ד עמית חדד מסר בתגובה: "מדובר בהאשמות מופרכות וחסרות שחר שטוב היה אם לא היו נחקרות בכלל. בעוד שלמר גולן אסור להתבטא בנושא כדי שלא לשבש חקירה, דבר החקירה מודלף באופן לא חוקי. אין לנו ספק שבסופו של דבר התיק נגד מר גולן יסגר מהטעם הפשוט- הוא מעולם לא הטריד את עד המדינה פילבר או כל עד אחר".