צילום: אופק אבשלום

גנץ: "לא השגנו התקדמות בפגישה עם נתניהו – אני מקווה שעוד נשיג" • צפו

יו"ר כחול לבן התייחס בפתח ישיבת הסיעה לפגישתו אמש עם ראש הממשלה: "אחד הקשיים המרכזיים במשא ומתן הנוכחי הוא ההתעקשות של הליכוד, לבוא עם בלוק חסינות". לפיד: "נתניהו השתמש ב-28 הימים שלו רק לדבר אחד - לדחוף לבחירות"


הנאום של גנץ. צילום: באדיבות ערות כנסת

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ התייחס בפתח ישיבת הסיעה היום בכנסת לפגישתו אמש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו: "זו היתה פגישה עניינית. לצערי לא הצלחנו להשיג בה התקדמות ממשית, שאני מקווה שעוד נשיג. אני רוצה להגיד בצורה ברורה – במשא ומתן שאנחנו מנהלים יהיו על הפרק קודם כל הביטחון, הגרעון והנושאים החשובים הנוספים. לא נבצרות, חסינות או כהונה תחת כתב אישום".

"אזרחי ישראל לפני הכל. אותם נשרת ועבורם נעבוד. איננו דורשים רק לאחוז בהגה, אנחנו דורשים לקבוע מהי הדרך שבה אנו רוצים לנסוע. דרך שבה נוביל את מדינת ישראל על רקע האתגרים שמולם היא ניצבת. ואלו אתגרים רבים מבית ומחוץ", הוסיף יו"ר כחול לבן.

גנץ התייחס לפגישתו הבוקר עם היועץ הבכיר של הנשיא טראמפ, ג'ראד קושנר: "שוחחנו על הסוגיות האזוריות השונות ובהן גם היבטי הביטחון, האיום האיראני המתעצם והיציבות האזורית והתהליך המדיני. אני מסתכל כאן סביבי ואני רואה, בביטחון, קבוצה שיכולה, יחד עם שותפים אחרים לטפל בכל האתגרים האלו".

לדבריו, "אחד הקשיים המרכזיים במשא ומתן הנוכחי הוא ההתעקשות של הליכוד, לבוא עם ׳בלוק חסינות׳. מפלגה שנמצאת בשלטון למעלה עשור- אינה מוכנה לנהל דיון ענייני על קווי היסוד שרוב הציבור רוצה בהם. אבל אנחנו נמשיך לדבר עם כולם. נקשיב למפלגות הקטנות אבל לא נאפשר להן להכתיב את סדר היום הלאומי כולו".

עוד הוסיף, "האופציה הטובה ביותר היא ממשלת אחדות בראשות כחול לבן ביחד עם הליכוד כפי שהעם בחר. האופציה הגרועה ביותר היא בחירות. נחתור ונעשה הכל בכדי להגיע לאחדות של הגדולות. אבל לא נוותר על שום אופציה או ניסיון שיאפשר לנו להקים ממשלה ולהימנע מבחירות. נעשה זאת נוכח כל אלטרנטיבה שעומדת בפנינו".


הנאום של לפיד. צילום: באדיבות ערוץ הכנסת

יו"ר יש עתיד ומספר 2 ב'כחול לבן', יאיר לפיד אמר בישיבת סיעה כי, "אפשר להקים ממשלה תוך 48 שעות. כל מה שבנימין נתניהו צריך לעשות, הוא להיות שני ברוטציה. מדינת ישראל לא צריכה עוד בחירות. היא צריכה שנחזור לדבר במונחים של ביחד, ומטרות משותפות, וערכים משותפים. נתניהו השתמש ב-28 הימים שלו רק לדבר אחד – לדחוף לבחירות. הוא רוצה בחירות. זה מה שהציעו לו עורכי הדין. זה מה שהוא צריך בגלל כתבי האישום. זה כל מה שמעניין אותו. הוא רוצה ללכת לבחירות".

במקביל, יו"ר העבודה-גשר ח"כ עמיר פרץ אמר בישיבת הסיע של המפלגה כי, "הערב נציג לרה"מ המיועד ח"כ בני גנץ את קווי היסוד שלנו הכוללים רפורמה במערכת הבריאות, בביטחון התעסוקתי ובדיור, השקעה בעובדים, השקעה במשפחות הצעירות, השקעה בקשישים, השקעה בחינוך ובשירותי הרווחה – את כל אלה הבטחנו במערכת הבחירות".

"אנחנו יודעים שכולם עוסקים בשאלה “האם תקום ממשלה או לא”, אך לנו חשוב איזה ממשלה תקום ומה השינוי שתביא על ישראל. הבטחנו לא רק להחליף את ביבי, אלא גם את המדיניות שלו. אנחנו רוצים ממשלה של שינוי חברתי ושינוי מדיני. צוות ההבנות יונחה לנהל את השיחות לפי קווי יסוד אלה".

7 תגובות

ג נץ.ל פיד.ל יברמן רת גלל זבל הארץעוכרי ישראל

מה יהיה???

שגנץ יתפטר מלפיד וליברמן, ותוך 24 שעות יש קואליציה, עם ה33 מנדטים שיש לו הוא רוצה להיות בעל הבית של המדינה. אחרי הכל לביבי יש גוש יותר גדול ממה שיש לו, קצת צניעות. סוף סוף הוא לא מגיע לקרסוליים של ביבי. שישב בשקט וילמד קצת את העבודה, לא יזיק לו. זוכרים איך שהוא גמר את צוק איתן…

עוד פעם צריך לסבול את המטומטם הזה.
שבצורה גאונית מסביר לנו שאין צורך בבחירות.
איזה גאון .
הדבר היחיד שטוב בו שהוא גורם לאחדות אצלינו החרדים.

מבחינת אדם חילוני ל"ע, לפיד צודק בכל מילה

רק ביבי יוריד את האגו שלו ויסכים להיות שני ויש ממשלה עם גוש 55 וכחול לבן .
אבל אין מצב שהוא יוריד את האגו.

שקרניהו הולך לדפוק את החרדים עד הסוף…..
והם עדיין בטוחים שהשייגעץ הזה הוא פטרונם……

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *