לפיד, היום בישיבת סיעה. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הליכוד: "לפיד מכשיל הקמת ממשלת אחדות – גורר לממשלת מיעוט מסוכנת"

הליכוד במתקפה על ב'כחול לבן': "כחול לבן שבים ועומדים בסירובם לעסוק בענייני מהות וגוררים את ישראל לקראת ממשלת מיעוט מסוכנת עם המפלגות הערביות. אנו שבים וקוראים לגנץ, להפעיל שיקול דעת ולהתנער מגורמים אינטרסנטיים"

בליכוד תקפו היום את מספר 2 ב'כחול לבן' יאיר לפיד והאשימו אותו בחוסר ההתקדמות במגעים להקמת ממשלת אחדות: "לפיד שוב פועל להכשלת ממשלת אחדות לאומית שהיא הדבר הנכון וההכרחי למדינת ישראל ישראל בעת הזו", נמסר מהמפלגה בתגובה לנאומים של גנץ ולפיד היום בישיבת סיעה.

עוד הוסיפו בליכוד, "כחול לבן שבים ועומדים בסירובם לעסוק בענייני מהות וגוררים את ישראל לקראת ממשלת מיעוט מסוכנת עם המפלגות הערביות. אתמול התקיימו פגישות ברוח טובה. אנו שבים וקוראים ליו״ר כחול לבן, בני גנץ, להפעיל שיקול דעת, להתנער מגורמים אינטרסנטיים ולהמשיך ולפעול במהירות להקמת ממשלת אחדות לאומית רחבה".

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד אמר בפתח ישיבת הסיעה היום כי, "אפשר להקים ממשלה תוך 48 שעות. כל מה שבנימין נתניהו צריך לעשות, הוא להיות שני ברוטציה. מדינת ישראל לא צריכה עוד בחירות. היא צריכה שנחזור לדבר במונחים של ביחד, ומטרות משותפות, וערכים משותפים. נתניהו השתמש ב-28 הימים שלו רק לדבר אחד – לדחוף לבחירות. הוא רוצה בחירות. זה מה שהציעו לו עורכי הדין. זה מה שהוא צריך בגלל כתבי האישום. זה כל מה שמעניין אותו. הוא רוצה ללכת לבחירות".

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ התייחס בדבריו לפגישתו אמש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו: "זו היתה פגישה עניינית. לצערי לא הצלחנו להשיג בה התקדמות ממשית, שאני מקווה שעוד נשיג. אני רוצה להגיד בצורה ברורה – במשא ומתן שאנחנו מנהלים יהיו על הפרק קודם כל הביטחון, הגרעון והנושאים החשובים הנוספים. לא נבצרות, חסינות או כהונה תחת כתב אישום".

"אזרחי ישראל לפני הכל. אותם נשרת ועבורם נעבוד. איננו דורשים רק לאחוז בהגה, אנחנו דורשים לקבוע מהי הדרך שבה אנו רוצים לנסוע. דרך שבה נוביל את מדינת ישראל על רקע האתגרים שמולם היא ניצבת. ואלו אתגרים רבים מבית ומחוץ", הוסיף יו"ר כחול לבן.

גנץ התייחס לפגישתו הבוקר עם היועץ הבכיר של הנשיא טראמפ, ג'ראד קושנר: "שוחחנו על הסוגיות האזוריות השונות ובהן גם היבטי הביטחון, האיום האיראני המתעצם והיציבות האזורית והתהליך המדיני. אני מסתכל כאן סביבי ואני רואה, בביטחון, קבוצה שיכולה, יחד עם שותפים אחרים לטפל בכל האתגרים האלו".

לדבריו, "אחד הקשיים המרכזיים במשא ומתן הנוכחי הוא ההתעקשות של הליכוד, לבוא עם ׳בלוק חסינות׳. מפלגה שנמצאת בשלטון למעלה עשור- אינה מוכנה לנהל דיון ענייני על קווי היסוד שרוב הציבור רוצה בהם. אבל אנחנו נמשיך לדבר עם כולם. נקשיב למפלגות הקטנות אבל לא נאפשר להן להכתיב את סדר היום הלאומי כולו".

עוד הוסיף, "האופציה הטובה ביותר היא ממשלת אחדות בראשות כחול לבן ביחד עם הליכוד כפי שהעם בחר. האופציה הגרועה ביותר היא בחירות. נחתור ונעשה הכל בכדי להגיע לאחדות של הגדולות. אבל לא נוותר על שום אופציה או ניסיון שיאפשר לנו להקים ממשלה ולהימנע מבחירות. נעשה זאת נוכח כל אלטרנטיבה שעומדת בפנינו".


הנאום של לפיד. צילום: באדיבות ערוץ הכנסת.

9 תגובות

שקרן עלוב

עם ביבי יסכים להיות שני כל הסיפור יגמר וישבו ה55 וכחול לבן לממשלה רחבה וטובה.
אבל אין מצב שהוא יוותר על הגאווה התינוקית שלו.

הליכוד משקרים לאור יום בלי בושה מינימלית!!!!!
לבניתיים נתניהו לא היה מוכן לוותר על כלום ולא מוכן להבין שהציבור אמר לו די!!!!!

אם הליכוד יעיף את ביבי או שביבי יעשה את זה לבד הימין היה נשאר בשלטון

הציבור לא אמר לו די הציבור אמר ויאמר די לרדיפה המשפטית

יאללה רק ביבי יעשה טוב למדינה

תבינו מי שהוא הקודקוד של כחול לבן הוא יאיר לפיד וממילא כשהוא לא יהיה ראש הממשלה הכל בלה בלה והשאר הכל בירבורים

שני מליון אנשים הצביעו לביבי!!!
הציבור לא אמר לו די!!

גנץ קיבל הרבה פחות מצביעים. וזה לא קשור למנדטים. אלא לממליצים לנשיא. הציבור רוצה את ביבי כרה"מ.

כולם אשמים חוץ ממי שקיבל את המנדט פעמים רצוף ופישל בגדול…….

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *