גורמים בכחול לבן מודים בימים האחרונים כי הם נערכים לתרחיש שלפיו גנץ לא יצליח להרכיב ממשלה. "אנחנו מבינים שהאפשרות הריאלית יותר היא שהממשלה תקום ב-21 הימים שאחרי סיום תקופת המנדט של גנץ", אמר בכיר ברשימה

גורמים בכחול לבן מודים בימים האחרונים כי הם נערכים לתרחיש שלפיו גנץ לא יצליח להרכיב ממשלה. בכיר ברשימה אומר כי, "אנחנו מבינים שהאפשרות הריאלית יותר היא שהממשלה תקום ב-21 הימים שאחרי סיום תקופת המנדט של גנץ, והפתרון יגיע מהכנסת", כך צוטט ב'ישראל היום'.

בכיר אחר ברשימה צוטט אומר כי "עברנו בחודשים האחרונים תהליך, ואנחנו מבינים שגם צריך להסתכל למציאות בעיניים לצד הרצונות. כפי שזה נראה כרגע, בני עושה הכל כדי להקים ממשלה ומוכן להתפשר הרבה מאוד. אבל נתניהו לא ירצה שיזכרו את גנץ כמי שהקים את הממשלה, אף שהוא מוכן להתפשר".

ראש הממשלה ויו”ר הליכוד בנימין נתניהו תקף אמש את מספר 2 ב'כחול לבן' והאשים אותו באי התקדמות המגעים להקמת ממשלת אחדות, "ניהלתי שיחה עם גנץ. מי שמונע הקמת ממשלת אחדות זה יאיר לפיד ועל גנץ להפגין מנהיגות, להוביל ולהגיע להקמת ממשלה רחבה”, כך נתניהו.

בתוך כך, גנץ גנץ ביום חמישי עם יו”ר הרשימה המשותפת ח”כ איימן עודה. ב'כחול לבן' ציינו כי הפגישה תהיה סגורה לתקשורת, ובניגוד לפגישות אחרות לא הודיעו כי יפיצו תמונות בסיומה. ח”כ עודה אמר לקראת הפגישה: “הבטחנו לבוחרים שלנו לעשות הכל כדי להחליף את נתניהו ואת הימין הקיצוני. כל האופציות על השולחן כל עוד נראה אלטרנטיבה של שלום ושוויון”.

כזכור, יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ, המחזיק את המנדט להרכבת הממשלה, נפגש אתמול עם יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן. הפגישה התקיימה בלשכת גנץ בכנסת. "הפגישה התקיימה באווירה טובה ונידונו בה בין היתר סוגיות הביטחון, תקציב המדינה, התרחישים הפוליטיים האפשריים וסוגיות תוכן נוספות. סוכם כי תתואם פגישת המשך בין צוות המשא ומתן בקרוב", נמסר בהודעת משותפת משתי המפלגות.

מאוחר יותר נפגש גנץ עם יושבי ראש העבודה-גשר ח"כ עמיר פרץ וח"כ אורלי לוי-אבקסיס. מ'כחול לבן' נמסר בתום הפגישה כי השלושה "שוחחו על השותפות והמחויבות בין שתי הסיעות, והוצגו על ידי ח"כ פרץ וח"כ אורלי אבקסיס עיקרים מתוך קווי היסוד שאותם הם רואים כבסיס לשינוי בממשלה הבאה שתוקם בראשות גנץ. סוכם כי הצוותים יפגשו ויתקדמו בגיבוש ההסכמות וקווי היסוד".

ממפלגת העבודה נמסר בתום הפגישה כי, "יו”ר העבודה גשר ח”כ עמיר פרץ ויו”ר גשר אורלי לוי אבקסיס נפגשו עם יו”ר כחול לבן ח”כ בני גנץ. יו”ר העבודה גשר ח”כ עמיר פרץ אמר בפגישה כי חייבים להמשיך ולהשקיע ביצירת הסכמות מול החרדים ויש היתכנות להגיע איתם להסכמות. כמו כן, אין לפסול הקמת ממשלת מיעוט".