צילום: אלעד מלכה

בכיר ב'כחול לבן': "נתניהו לא ירצה שיזכרו את גנץ כמי שהקים את הממשלה"

גורמים בכחול לבן מודים בימים האחרונים כי הם נערכים לתרחיש שלפיו גנץ לא יצליח להרכיב ממשלה. "אנחנו מבינים שהאפשרות הריאלית יותר היא שהממשלה תקום ב-21 הימים שאחרי סיום תקופת המנדט של גנץ", אמר בכיר ברשימה
 • מזעזע: נפטר שבוע לפני חתונת ביתו

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

 • "איבדנו בעל, אבא וסבא אהוב" משפחת פרוש מתאבלת

  תוכן מקודם

גורמים בכחול לבן מודים בימים האחרונים כי הם נערכים לתרחיש שלפיו גנץ לא יצליח להרכיב ממשלה. בכיר ברשימה אומר כי, "אנחנו מבינים שהאפשרות הריאלית יותר היא שהממשלה תקום ב-21 הימים שאחרי סיום תקופת המנדט של גנץ, והפתרון יגיע מהכנסת", כך צוטט ב'ישראל היום'.

בכיר אחר ברשימה צוטט אומר כי "עברנו בחודשים האחרונים תהליך, ואנחנו מבינים שגם צריך להסתכל למציאות בעיניים לצד הרצונות. כפי שזה נראה כרגע, בני עושה הכל כדי להקים ממשלה ומוכן להתפשר הרבה מאוד. אבל נתניהו לא ירצה שיזכרו את גנץ כמי שהקים את הממשלה, אף שהוא מוכן להתפשר".

ראש הממשלה ויו”ר הליכוד בנימין נתניהו תקף אמש את מספר 2 ב'כחול לבן' והאשים אותו באי התקדמות המגעים להקמת ממשלת אחדות, "ניהלתי שיחה עם גנץ. מי שמונע הקמת ממשלת אחדות זה יאיר לפיד ועל גנץ להפגין מנהיגות, להוביל ולהגיע להקמת ממשלה רחבה”, כך נתניהו.

בתוך כך, גנץ גנץ ביום חמישי עם יו”ר הרשימה המשותפת ח”כ איימן עודה. ב'כחול לבן' ציינו כי הפגישה תהיה סגורה לתקשורת, ובניגוד לפגישות אחרות לא הודיעו כי יפיצו תמונות בסיומה. ח”כ עודה אמר לקראת הפגישה: “הבטחנו לבוחרים שלנו לעשות הכל כדי להחליף את נתניהו ואת הימין הקיצוני. כל האופציות על השולחן כל עוד נראה אלטרנטיבה של שלום ושוויון”.

כזכור, יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ, המחזיק את המנדט להרכבת הממשלה, נפגש אתמול עם יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן. הפגישה התקיימה בלשכת גנץ בכנסת. "הפגישה התקיימה באווירה טובה ונידונו בה בין היתר סוגיות הביטחון, תקציב המדינה, התרחישים הפוליטיים האפשריים וסוגיות תוכן נוספות. סוכם כי תתואם פגישת המשך בין צוות המשא ומתן בקרוב", נמסר בהודעת משותפת משתי המפלגות.

מאוחר יותר נפגש גנץ עם יושבי ראש העבודה-גשר ח"כ עמיר פרץ וח"כ אורלי לוי-אבקסיס. מ'כחול לבן' נמסר בתום הפגישה כי השלושה "שוחחו על השותפות והמחויבות בין שתי הסיעות, והוצגו על ידי ח"כ פרץ וח"כ אורלי אבקסיס עיקרים מתוך קווי היסוד שאותם הם רואים כבסיס לשינוי בממשלה הבאה שתוקם בראשות גנץ. סוכם כי הצוותים יפגשו ויתקדמו בגיבוש ההסכמות וקווי היסוד".

ממפלגת העבודה נמסר בתום הפגישה כי, "יו”ר העבודה גשר ח”כ עמיר פרץ ויו”ר גשר אורלי לוי אבקסיס נפגשו עם יו”ר כחול לבן ח”כ בני גנץ. יו”ר העבודה גשר ח”כ עמיר פרץ אמר בפגישה כי חייבים להמשיך ולהשקיע ביצירת הסכמות מול החרדים ויש היתכנות להגיע איתם להסכמות. כמו כן, אין לפסול הקמת ממשלת מיעוט".

כתבות קשורות

פרופ' מסעד ברהום: "חובה להתחיל סגר מעכשיו ולחסן את שאר התושבים"
כישלון לליכוד וש"ס: אלו נציגי הכנסת בוועדות לבחירת דיינים ושופטים
גנב מסכים מדירה תוך "הקפדה על עטיית מסכות" - ונעצר • צפו
חם לכם? בדובאי יותר חם, אבל יש להם פתרון יצירתי להתמודדות • צפו
ישראל חשפה את סעיד ארג'אני - האיש מאחורי המתקפה על הספינה
עדויות ארכיאולוגיות לרעידת אדמה שמוזכרת בתנ"ך נחשפו לראשונה • צפו
התרסקות המטוס באוקראינה: מיכאל שניצלער בשיר חדש ומרגש "א בריוו"
הישג לסמוטריץ': בעקבות מחאתו - חוק הפקרת החיילים ירד מסדר היום
משה קליין בסינגל חדש מתוך אלבום הבכורה: "מה טובו אוהליך"
באמצע ההצבעה בכנסת: בנט וגנץ קיבלו עדכון על הירי מלבנון • צפו
בתגובה לירי הרקטות: צה"ל ממשיך לירות לעבר לבנון; גנץ קיים הערכת מצב
סמוך לצומת סואן: צפו בתיעוד מזירת נפילת הרקטה ליד קריית שמונה

8 תגובות

 1. בכחול לבן מבינים היטב שתמונות מפגישה עם הערבעם ישמשו נגדם קלף חזק בקמפיין הבחירות השלישיות, זו הסיבה שלא תהיינה תמונות מפגישה זו.

 2. את נתניהו יזכרו כי הוא היה ראש ממשלה כי קופת כהונתו בתפקיד הארוכה ביותר. את גאנץ יוכלו לזכור רק אם יכניס את החרדים ויתן להם יותר מנתניהו על אף שלפיד ראש קטן שאינו מסוגל לכלום ובסוף גם יוצא מהמערכת לגמרי כמו ליברמן , אלה חבורה שהמדינה והאזרחים לעולם לא איכפת להם.

 3. עוד שבועיים וחצי מגישים כתב אישום, עד אז ימשך המו"מ ואז גנץ ינצל את ההזדמנות ויכנס את נתניהו בלי55 ובתנאים משפילים.
  אם לחרדים יש שכל שיסגרו עכשיו עם גנץ וינצלו.

 4. ללכת עם גנץ בלי נתניהו פירושו של דבר שיתוף פעולה עם השמאל בהדחת נתניהו. יש לנו גדולי תורה והם לא חושבים כמוך

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן