בישיבת הסיעה דרשו ראשי המפלגה מהח"כים לא לפסול את האפשרות להקמת ממשלת מיעוט בתמיכה הרשימה המשותפת, אך כמה ח"כים התנגדו לכך נחרצות. לפיד הטיח במתנגדים: "לא יתכן שיהיו פה כאלו שיגידו שרק אצלם עמדה זה עניין אידיאולוגי"

חברי צוות המשא והמתן הקואליציוני של 'כחול לבן' הודיעו אתמול בישיבת הסיעה יחד עם יו"ר המפלגה ח"כ בני גנץ כי הוחלט לשמור מדיניות של עמימות לגבי האפשרות של הקמת ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת, כך דווח ב'כאן חדשות'. ראשי המפלגה דרשו מהח"כים שלא להודיע בריאיונות שאפשרות ממשלת המיעוט אינה על הפרק ולא לומר בפומבי שאין אופציה לממשלה בתמיכת הערבים.

על פי דיווח של זאב קם ההחלטה גררה לוויכוח חריף שהתפתח בישיבה, כשכמה ח"כים בסיעה התנגדו לכך נחרצות. חברי הכנסת צביקה האוזר, יועז הנדל ואורית פרקש הכהן, התנגדו למדיניות העמימות הסיעתית בעניין והתווכחו על כך עם יאיר לפיד ורם בן ברק, שדרשו לעמוד בהחלטה הזו.

יועז הנדל אמר: "אין דבר כזה. אין עמימות מבחינתי. ממשלת מיעוט זו לא אופציה וצריך להגיד זאת בקול. זה עניין אידיאולוגי". רם בן ברק הרים בתגובה את הקול לעבר הנדל ודרש ממנו לעמוד בהחלטת הסיעה. צביקה האוזר טען שזו טעות שתפגע במפלגה ולא תסייע כלל בשיחות מול הליכוד.

לפיד אמר לאחר מכן: "לא יתכן שיהיו פה כאלו שיגידו שרק אצלם עמדה זה עניין אידיאולוגי – וכל השאר הם למעשה אופורטוניסטים. זה לא יתכן". ח"כ משה יעלון ניסה לפשר בין חברי הכנסת ואמר שנכון וטוב למפלגה לשמור על מדיניות של עמימות אך בסוף רק מי שבעד מדינה יהודית ודמוקרטית יכול להיות שותף שלנו. בני גנץ סיכם ואמר: ״לכל אחד יש דעה אבל לכחול לבן יש רק עמדה אחת״.

מכחול לבן נמסר בתגובה: "בניגוד לנהוג במפלגות אחרות, בכחול לבן מתנהלים דיונים פתוחים ולא נחתמות הצהרות נאמנות. כחול לבן מחויבת ומאוחדת סביב המטרה של הקמת ממשלת אחדות ליברלית ורחבה בראשות בני גנץ".