כינוס חסידות סאטמר במהלך המאבק בגזירת החינוך לפני כשנה.

בעקבות 'גזירת החינוך' בניו יורק: עצרת זעקה תתכנס הערב

עצרת זעקה תיערך הערב בניו ג'רסי נוכח 'גזירת החינוך' במדינת ניו יורק שארצות הברית. ''תושמע צעקתם של מנהיגי היהדות בניו יורק נגד הממשל שיחדלו ממזימתם זו, ולהודיעם כי כל הרוחות שבעולם לא יזיזו אותנו ממקומנו לשנות זיז כל שהוא מהמסורה לנו"

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • "פעמיים בן" הסגולה הפלאית של ר' חיים פלאג'י זיע"א

  תוכן מקודם

לאחר שורה ארוכה של כנסים ועצרות חיזוק במהלך החודשים האחרונים, היום (שלישי) ראש חודש חשוון תיערך עצרת זעקה נוכח 'גזירת החינוך' במדינת ניו יורק שארצות הברית. העצרת תתקיים באולם 'ליבערטי סיאנס סנטר' במדינת ניו ג'רסי שבארה"ב. מערך הסעות נרחב ישנע את המונים מהריכוזים החרדיים דוגמת, וויאלמסבורג, קרית יואל, בורו פארק, ועוד.

בקול קורא שהופץ בריכוזים החרדיים בארה"ב נכתב כי, "על דבר המצב הנורא שמושלי העיר ניו יורק זוממים לגזור גזירה נוראה לשנות צביון חינוך בנינו ובנותינו והוא סכנה נוראה לעתידנו ח"ו, אי לזאת תתקיים עצרת זעקה גדולה לקדם פני הרעה". על הכרוז 'קול קורא' חתומים חשובי הרבנים וגדולי אבי הבתי הדין בריכוזים החרדיים בניו יורק, כאשר הם אף הביעו את רצונם להיות נוכחים במעמד.

בהמשך ה'קול קורא' נכתב כי: "במהלך האסיפה תושמע צעקתם של מנהיגי היהדות בניו יורק נגד ממשל המדינה שיחדלו ממזימתם זו, ולהודיעם כי כל הרוחות שבעולם לא יזיזו אותנו ממקומנו לשנות זיז כל שהוא מהמסורה לנו מאבותינו ורבותינו הקדושים".

כזכור, בעקבות 'גזירת החינוך' המרחפת על ראשם של היהדות החרדית בארה"ב זה כבר תקופה ארוכה, יצאו כלל גדולי ומאורי ארה"ב, אדמורי"ם, רבנים וראשי ישיבות למלחמת חורמה בממשל מדינת ניו יורק פן ייווצר מצב שחלילה גזירה זו תתממש.

תוכן החוק אותה ממשלת ניו יורק מנסה להעביר, היא, כי בכל תלמודי התורה והישיבות יחויבו ללמוד למודי ומקצועות חול, בהוראה חד משמעית, תלמוד תורה שלא יקיים את החוק עומד בפני עבירה פלילית ואף בפני סכנת סגירה, כשדבר החוק העתידי הגיע לאוזני מנהיגי היהדות החרדית בניו יורק הם יצאו בכל כוחם לבטל את הגזירה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן