ראש מועצת חריש יצחק קשת מתייצב נגד תושביו החרדים ומצטרף למאבק החילונים בצופרי השבת: "אין שום סיבה לייצר מחלוקת מיותרת בקרב תושבי העיר. שיהיה ברור, מי שעומד מאחורי הפעלת הרמקולים אינו מייצג את הציבור הדתי או החרדי בחריש"

בעיר המעורבת, חריש, שבתקופה האחרונה התבססו במקום כמות נכבדה של תושבים חרדיים, הועלה ביממה האחרונה שוב נושא הסטטוס קוו בעיר, ושיח דתיים-חילונים שוב מעורר סערה בעיר בעקבות סוגיית הרמקולים המכריזים על כניסת השבת המוצבים על אחד הבניינים באזור החרדי, וגרר תלונות של תושבים חילונים המתגוררים בסמוך שטוענים שהדבר שמפריע להם.

ראש המועצה המקומי יצחק קשת מהיר להגיב ובחר שוב להתייצב נגד תושביו החרדים: "אני באופן אישי מתנגד להפעלת צופרים או רמקולים המכריזים על כניסת השבת, מהסיבה הפשוטה: אין בהם צורך. כאדם מאמין ושומר שבת אני יודע מתי נכנסת השבת", אמר לאתר המקומי 'חריש 24'.

קשת. צילום: פייסבוק

לטענתו, "אין שום סיבה לייצר מחלוקת מיותרת בקרב תושבי העיר. שיהיה ברור, מי שעומד מאחורי הפעלת הרמקולים אינו מייצג את הציבור הדתי או החרדי בחריש". עוד הבטיח לתושביו החילונים כי, "אני פועל בכמה מישורים כדי להפסיק את התופעה, חלקם סמויים מן העין, ואני מאמין שנראה תוצאות בטווח הקרוב מאוד".

דברי קשת עוררו סערה בקרב הציבור החרדי בעיר, שזועמים על דבריו. זאת לא הפעם הראשונה שקשת יוצא נגד תושביו החרדיים, בעבר יצא נגד הכוונה לשווק דירות בעיר לחסידי תולדות אהרן. "אני רוצה להבהיר ולשלוח לכל אותן קבוצות, מסר ברור וחד משמעי, אני לא מתכוון לאפשר לזה לקרות, אני אלחם על טובת העיר. חשוב שהצביון העתידי של חריש יישאר מגוון ומתאים לכלל האוכלוסיות", אמר קשת אז". עוד הוסיף כי, "אין להם מה לחפש כאן".