פרשת הטרדת פילבר: מבירור שהתקיים במשטרה עלה כי נמצא פגם בהתנהלות החוקרת, שלא הבהירה לאוריך כי זכותו לסרב לפתוח את מכשירו. בליכוד טוענים: המשטרה אסרה על יועצי רה"מ לשוחח עימו. בינתיים: מחר דיון בבית המשפט

בדיקת המשטרה, בעקבות התלונה שהעבירו יועצו של נתניהו יונתן אוריך ופרקליטתו ליועמ"ש, על השימוש שנעשה בטלפון הנייד שלו העלתה כי נמצא פגם בהתנהלות החוקרת – כך דווח ב'חדשות 12'. זאת בעקבות שהחוקרת לא הודיעה לאוריך, שהוא רשאי לסרב ולא החתימה אותו על הסכמתו לעשות זאת – כמתחייב.

על פי הדיווח של משה נוסבאום, לגבי יתר הטענות של יועצו של נתניהו ועורכת דינו, לא נמצאו תימוכין והצדקות. התברר שכל החקירה של אוריך תועדה ובדיקתה העלתה שאכן החוקרת נטלה את מכשיר הטלפון הנייד של אוריך במהלך החקירה ועמדה איתו ביציאה מחדר החקירות במשך 13 שניות ואז חזרה מיד אל תוך החדר.

בליכוד טוענים כי במסגרת החקירה נאסר על יועצי התקשורת של ראש הממשלה בנימין נתניהו ליצור עימו קשר, כך דווח ב'חדשות 13'. עם זאת, מהמשטרה נמסר כי האיסור נוגע רק לשיחות הקשורות לחקירה ולא לכלל השיחות ביניהם. האיסור המשטרתי לכאורה נוגע לדוברו של נתניהו, יונתן אוריך, ולאחראי הניו מדיה שלו, טופז לוק.

ב'מעריב' דווח כי גורמים בסביבת רה"מ מסרו שאוריך הושעה מתפקידו לאחר שנאסר עליו לשוחח עם נתניהו. אוריך עצמו מכחיש. אותם גורמים מסרו כי עופר גולן, דוברו האישי של נתניהו, משמש לעת עתה גם דובר הליכוד, זאת בעקבות איסור גורף שחל על יונתן אוריך לעמוד בקשר עם רה"מ, טלפוני ואישי כאחד, וכי אוריך, כאמור, הושעה מהתפקיד.

בתוך כך, המשטרה ביקשה מבית משפט השלום בתל אביב לעיין בטלפונים של יועציו הקרובים של ראש הממשלה, החשודים בהטרדת עד המדינה שלמה פילבר. בית המשפט סרב לאשר את הבקשה במעמד צד אחד, ומחר יתקיים במקום דיון בנושא. זאת מכיוון שדיון במעמד צד אחד נועד למקרים שבהם החקירה עדיין בשלב הסמוי, אך במקרה זה אין הצדקה לכך.

השר ארדן במתקפה על המשטרה: "מחאה שולית נחקרת באמצעים פולשניים"

כזכור, המשטרה פתחה בחקירה נגד בכירים במטה הבחירות של מפלגת הליכוד בחשד שהטרידו את עד המדינה בתיק 4000 שלמה פילבר, ובין היתר דאגו לכך שישלח לביתו רכב של הכנסת ספר תורה וישמיע מתחתיו כינויי גנאי. עד כה נקרו ארבע מאנשי קמפיין הליכוד: יועץ הדגיטל של נתניהו – טופז לוק, מנהל קמפיין הליכוד – ישראל איינהורן, יועץ התקשורת של משפחת נתניהו – עופר גולן ודובר הליכוד וראש הממשלה – יונתן אוריך.

בעקבות הסערה סביב החרמת הטלפונים של הארבעה, יצאו במשרד המשפטים והמשטרה בהודעה משותפת בה הבהירו: "שהדבר נדרש בשל צרכי חקירה מובהקים. בשל הרגישות המיוחדת המובנת הוחלט כבר מן השלב הראשון כי יתבקש צו מבית המשפט שיאפשר אך ורק חיפוש מצומצם, שנועד לאתר מידע הקשור לאירוע מושא החקירה בלבד, וכי בשל הרגישות במקרה זה, החיפוש ייערך במתווה זהיר שייקבע ויאושר על ידי בית המשפט. המדינה תבקש כי במידת האפשר השופט הוא זה שיבצע את איתור החומרים הרלוונטיים ולא גורמי החקירה. בניגוד לפרסומים שגויים, צו החיפוש האמור נועד אך ורק לאיתור מידע הרלוונטי לחקירה".