הרשויות בירדן עצרו אזרח ישראלי שחצה את הגבול . צה"ל: "האזרח נעצר ומתוחקר בידי כוחות הביטחון הירדנים", דובר צה"ל מדגיש כי מדובר בחציה מרצון. משרד החוץ הודיע כי "הוא בודק מול הרשויות בירדן את הדיווח"

הרשויות בירדן עצרו הערב (שלישי) אזרח ישראלי שחצה את הגבול לאחר שרחץ בנהר הירדן וככל הנראה הגיע יותר מידי מזרחה עד שנתפס. הוא תוחקר על ידי כוחות הביטחון הירדנים. דובר צה"ל מסר כי "אזרח ישראלי חצה את הגבול מישראל לירדן. האזרח נעצר ומתוחקר בידי כוחות הביטחון הירדנים", בצה"ל מדגישים כי מדובר בחציה מרצון. משרד החוץ הודיע כי "הוא בודק מול הרשויות בירדן את הדיווח על מעצר אזרח ישראלי שהסתנן למדינה".

בתוך כך, בעקבות מעצרם של שני אזרחים ירדנים בישראל הודיע שר החוץ של ירדן, איימן ספדי, על החזרת השגריר בישראל להתייעצות. לדברי שר החוץ הירדני: "לאור חוסר ההיענות מצד ישראל לבקשותינו מזה מספר חודשים לשחרר את היבה אל-לבדי ועבד א-רחמן, והמשך כליאתם הלא-חוקית והלא-מוסרית, קראנו לשגריר ירדן בתל אביב חזרה לירדן להתייעצויות כצעד ראשון". במשרד החוץ הישראלי עדיין לא התייחסו להודעה הירדנית.

האזרחים הירדנים – היבה אל-לבדי (32) ועבד א-רחמן מרעי (29), העצורים בישראל מאז חודש אוגוסט. השניים נעצרו כשניסו להיכנס לישראל דרך מעבר אלנבי על-מנת לבקר את קרובי משפחתם בגדה המערבית. עורכת דין מטעם "ארגון האסירים והמשוחררים הפלסטינים", ספרה לאחר שביקרה אותה כי "היבה שוהה בזינזאנה קטנה עם ארבע מצלמות, רטיבות וחרקים, ללא אוורור או אור שמש, לא נותנים לה מענה לדרישות בסיסות". בשב"כ אומרים שהיא נעצרה "בחשד למעורבות בהפרות חמורות הקשורות בביטחון".