הקרן למורשת הכותל: קבוצה של כ- 30 נשים וגברים מנסים להכניס ארבעה ספרי תורה בצורה אלימה ופרובוקטיבית לרחבת הכותל. "קבוצה זו חוזרת על מעשיה בביזוי ספר תורה". בארגון נשות הפרובוקציה טוענים: מרצה בכיר נעצר בעימות מול המתפללים

שוב פרובוקציה בכותל המערבי: על פי הודעת הקרן למורשת הכותל, קבוצה של כ- 30 נשים וגברים מנסים להכניס ארבעה ספרי תורה בצורה אלימה ופרובוקטיבית לרחבת הכותל המערבי למרות שזה בניגוד לנוהל שנקבע ובדרך המבזה ספרי תורה. סדרני הכותל דרשו מקבוצה זו להחזיר את ספרי התורה לעזרת ישראל ולהיכנס בצורה מכובדת שלא תיצור פרובוקציה ברגשות המתפללים ובקדושת המקום.

מהקרן למורשת הכותל המערבי נמסק כי היא "מביעה צער וכאב על כך שקבוצה זו חוזרת על מעשיה בביזוי ספר תורה ומציינת כי בואם של למעלה מ- 2 מיליון מבקרים בחודש תשרי היא עדות לאהבת ישראל לכותל המערבי המסורתי, המאחד והמלכד".

דר' יזהר הס, מנכ"ל התנועה "המסורתית" אמר בתגובה כי, "מה שקורה כעת בכותל זו שערוריה שלא עולה בקנה אחד עם החוק ועם ההגיון. אין לאיש סמכות למנוע מנשות הכותל את זכות התפילה עם ספר תורה. מילא עריצותו של רב הכותל, אבל מדוע המשטרה סרה למרותו?"

בארגון נשות הפרובוקציה המכנה עצמה "נשות הכותל" טענו כי "ד"ר שעיה רוטנברג, מרצה בכיר בישיבה הקונסרבטיבית בירושלים, נעצר הרגע בכותל. שעה שלמה הוא התפלל למרות ההתעמרות של החרדים והחרדלים שמסביבו ("בהמה! כופר! כלב!") וברגע שענה להם בצעקה 'תעזבו אותי!' קופץ עליו שוטר ועוצר אותו. המקללים עדיין שם".