יועצו של הנשיא העניק ראיון נדיר לתקשורת הישראלית והתייחס לפגישותיו עם נתניהו וגנץ: "ישנן הזדמנויות נוספות שנוכל לנצל יחד, לכן יהיה נהדר אם ישראל תמצא את הדרך להרכיב ממשלה". על סיפוח בקעת הירדן: "אם תוגש הצעה ממשית, נבחן אותה ונדון בכך"

ג'ארד קושנר, חתנו ויועצו הבכיר של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, התייחס אמש לפגישותיו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ: "אני חושב ששני המנהיגים רוצים להעביר למדינה את המסר שהבאתי איתי – שנפתחות הזדמנויות חשובות באזור, אבל ישנן הזדמנויות נוספות שנוכל לנצל יחד, לכן יהיה נהדר אם ישראל תמצא את הדרך להרכיב ממשלה". עוד הוסיף: "הם המומחים בטיפול בעניין זה ואני מקווה שהם ימצאו דרך לעשות זאת".

בראיון ל'חדשות 13' התייחס גם ל'עסקת המאה', ואמר כי דן עם גנץ ונתניהו רק על תזמון פרסומה. "יש בה רעיונות טובים ואנחנו רוצים להציג את הרעיונות האלה. אני מקווה שננצל את ההזדמנות כדי לקרב בין הצד הישראלי לפלסטיני", הסביר היועץ האמריקני. לדבריו, "ביטחון ישראל הוא דבר חשוב מאוד לאמריקה – שלום עם הפלסטינים הוא צעד מכריע, אם הם רוצים ביטחון באזור לטווח הארוך". לטענתו, "ככל שהכלכלה הפלסטינית תשגשג והפלסטינים ירגישו טוב בנוגע לעתיד שלהם – כך זה ייטיב עם ישראל".

בראיון הבלעדי לברק רביד התייחס קושנר גם להצהרת נתניהו, שהבטיח לספח את בקעת הירדן בזמן קמפיין הבחירות. לדברי יועצו של טראמפ, הממשל האמריקני בחן את האזור זמן רב בעזרת מומחים בתחום הביטחון. "אנחנו מבינים עד כמה חיוני בקעת הירדן לביטחון ישראל וניקח את זה בחשבון", אמר קושנר. "אבל נתניהו לא דיבר רק על סיפוח, אלא גם על ריבונות".

יועצו של נשיא ארצות הברית נשאל אם הבית הלבן יתמוך במהלך של סיפוח והחלת ריבונות על בקעת הירדן, והשיב כי "אם תוגש הצעה ממשית, נבחן אותה ונדון בכך. אבל אנחנו מקווים שלאחר הרכבת הממשלה נוכל לבחון את התמונה המלאה של מה שנרצה לראות – וזה כולל פשרות של שני הצדדים. אנחנו אוהבים לשמור על אפשרויות פתוחות – זו הדרך של טראמפ".

בראיון הנדיר לתקשורת הישראלית התייחס קושנר גם להשפעת ארצות הברית במזרח התיכון ולישראל, ואמר כי "כל האזור משתנה עכשיו. אחרי הביקור כאן אני ממשיך לסעודיה. יש עמדה שונה באזור – מדינות רוצות לעשות עסקים עם ישראל. מבחינה כלכלית יש רצון רב לשיתוף פעולה צבאי עם ישראל, אבל צריכה להיות ממשלה, שתנצל את ההזדמנויות האלה".