Yonatan Sindel/Flash90

נשיאת העליון נגד אוחנה: "ימים שאין להם אח ורע בהיסטוריה השלטונית"

נשיאת בית המשפט העליון הגיבה למתקפה של שר המשפטים על הפרקליטות: "פוליטיזציה של מערכת המשפט עלולה לערער לחלוטין את יסודותיה כמערכת עצמאית". לטענתה, "יש להיזהר מדברים הנחזים לביקורת לגיטימית ומהווים דה-לגיטימציה"
 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • הגאון הרב בעדני מבקש: "שלא יבושו בעת שמחתם"

  תוכן מקודם

 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

בעקבות מתקפתו של שר המשפטים אמיר אוחנה על הפרקליטות, נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות אמרה היום (רביעי) כי אלה "ימים שאין להם אח ורע בהיסטוריה השלטונית שלנו, מחייבים את כולנו לעמוד איתן ולעשות את מלאכתנו ללא מורא, באחריות ובשיקול הדעת, כמי שאמונים על שלטון החוק, על שמירתו ועל ביצור מעמדו".

לדבריה, "אכן, איש אינו חסין מביקורת ותמיד יש מה לשפר, לבחון ולבדוק. זהו חלק בלתי נפרד מדמוקרטיה מהותית, פתוחה, חיה ונושמת ואולם יש להיזהר ולהישמר שמא דברים הנחזים להיות ביקורת לגיטימית מהווים למעשה מהלך הטומן בחובו דה- לגיטימציה למוסדות ולמשרתי ציבור נאמנים, בלעדיהם נתקשה כולנו לשמור על שלטון החוק".

עוד הוסיפה, "פוליטיזציה של מערכת המשפט עלולה לערער לחלוטין את יסודותיה כמערכת עצמאית ובלתי תלויה, לפגוע באמון שהציבור רוכש לרשות השופטת ולא פחות מזה, היא עלולה לפגוע במעמדם של עורכי הדין ושל הלשכה כגוף המקצועי המאגד והמייצג אותם. בוועידת המשפט האחרונה עמדתי על החשיבות בקיומה של לשכה עצמאית הפועלת כגוף מקצועי וא-פּוליטי".

באירוע פתיחת שנת המשפט של לשכת עוה"ד מחוז צפון תקפה במרומז את הפעילות של הנציגים הפוליטיים בהוועדה למינוי שופטים, "לא אחת ציינתי בפני נציגי הלשכה בוועדה כי בחירתם של המועמדים הטובים ביותר והראויים ביותר לכהונת שופטים היא מטרה משותפת של הרשות השופטת ולשכת עורכי הדין על מנת שציבור המתדיינים ועורכי הדין המייצגים אותם יזכו לשירות הציבורי המיטבי שהם זכאים לו".

"הרכב הוועדה לבחירת שופטים תוכנן על ידי המחוקק כך שיתקיים בוועדה איזון בין הגורמים הפוליטיים, נציגי הרשות המחוקקת והמבצעת, ובין הגורמים המקצועיים, נציגי הרשות השופטת ונציגי לשכת עורכי הדין. מכאן ששיתוף הפעולה בין לשכת עורכי הדין ובין השופטים בוועדה הוא שיתוף פעולה בין שני הגורמים המונחים בראש ובראשונה משיקולים מקצועיים בבחירת המועמדים האיכותיים ביותר לתפקיד".

"לעומת זאת, שיתוף פעולה בין לשכת עורכי הדין ובין הגורמים הפוליטיים בוועדה, ככל שהוא אינו מבוסס על אמות המידה הרלוונטיות היחידות למינוי שופטים, שהם בחירת המועמדים המקצועיים והראויים ביותר, טומן בחובו סכנה כי הבחירה תחתור לקידום סדר יום פוליטי או אינטרסים בלתי עניינים אחרים על חשבון שיקולים מקצועיים", כך הנשיאה חיות.

שר המשפטים אמיר אוחנה תקף אמש בחריפות את הפרקליטות במסיבת עיתונאים שכינס, "אני מכיר את הפרקליטות היטב. מכהנים בה בחריצות ובמסירות פרקליטים העושים עבודתם נאמנה, אך יש גם פרקליטות אחרת. פרקליטות שבאמצעות כת קטנה של עיתונאי חצר הצליחו להנחיל את התפיסה שיש לה מלחמת בני אור בבני חושך".

עוד טען כי בחודשים האחרונים פעל לקדם חקירה של הדלפות, אך נתקל ב"סירוב מוחלט". לדבריו, "הצעתי לקיים בדיקת פוליגרף כמו שאני עברתי ועוברים אלפים במשטרה ובשב"כ. הצעתי לקיים תדפיסי שיחות של כל מי שהיה חשוף למידע שהודלף. נתקלתי בסירוב מוחלט. סירוב מוחלט לגלות את האמת".

כתבות קשורות

"מניפולציה זולה": באופוזיציה מסבירים מתי יקזזו את הח"כ החולה
מפולת סלעים בהודו לעיני המצלמות: 9 תיירים נמחצו למוות • צפו
האיום הראשון על תקציב המדינה: האולטימטום של הורביץ ותשובת האוצר
החזאי אורי בץ: אני מקווה שאתבדה בתחזית על החום הצפוי
בכיר 'כחול לבן' מפתיע: הממשלה הקודמת התנהלה טוב יותר עם הקורונה
אחרי שהפרו קיזוז וברקע סערת חוק הדיינים: האופוזיציה לא תקזז ח"כ חולה
תקלה: מבודדים שוחררו בטעות - והדביקו אחרים בנגיף הקורונה
דרעי וגפני תקפו את כהנא: "אנטיוכוס, יש לך מגמה להחריב את היהדות" • צפו
גזירת 'מס הכלים החד-פעמיים' - מגיעה למליאת הכנסת
נתניהו צחק על בנט: "בספר 'איך לנצח את הקורונה', צריך להיות עמוד אחד"
עשור לאביב הערבי: מהומות ברחובות תוניסיה לאחר השתלטות הנשיא
המאבקים על תקציב המדינה: ראשי סיעות הקואליציה בכיפופי ידיים

14 תגובות

 1. סליחה,באמת סליחה, אבל דברי הנשיאה פשוט בלה בלה בלה,דברי הבל,מילים מכובסות היטב שבעצם אומרים " אנחנו נמשיך בשלנו ולא נביט על אף אחד,ולא נשמע אף אחד,אין מישהו שהוא חכם כמונו, משום שאם היה ברמה שלנו היה נמצא איתנו."
  ממש עצוב כמה שהמעמד של האנשים הללו מעביר אותם על דעתם!

 2. בושה וחרפה!!
  ימים שאין להם אח ורע בהיסטוריה השיפוטית ומערכת האכיפה. עושים מה שבא להם, מחטטים בטלפונים ומתנכלים לאנשים כדי לכפות דעתם. דיקטטורה בישראל.
  נשיאת בית המשפט אמרה? אז מה?! יש עוד אנשים שיש להם זכות לומר משהו ולא בטוח שהם פחות חכמים ומביני עניין.

 3. כמובן וכרגיל כולם אשמים חוץ מהם. אכן, אלו ימים שאין להם אח ורע, אבל אולי, גבירתי, יש קשר בין הביקורת שמוטחת בכם לבין תחושה של מידי הרבה אנשים כאן במדינה שחציתם כמה קווים אדומים.

 4. השקר הכי גדול שהחונטה לא מפסיקה לחזור עליו הוא, שכביכול יש גורמים פוליטיים שחפים מכל שיקול ענייני, וגורמים ""מקצועיים"" שחפים מכל שיקול פוליטי. אני חושב שההתנהגות של המשטרה והפרקליטות נראית כאילו הם עושים כל מאמץ אפשרי שנפנים עד כמה עלוב השקר הזה.

 5. לא יעזור כלום לנשיאת הבג"ץ, יוצא להקת הנח"ל, רוב העם נגד כל המערכת, הפרקליטות, המשטרה ובית המשפט, כולם עובדים לפי החליל של התקשורת, עובדא שרוב האזרחים היהודים במדינה הצביעו בעד ביבי, ולא מתחשבים בהאשמות שהמשטרה תופרת לביבי

 6. מלכת השקר וגאונת הסילוף, באה להטיף מוסר למי שאומרים את האמת על בדקטטורה השילטונית של בג"ץ וכנופיית שילטון החוק.
  רוממות החוק בגרונם ומשספים את כל מי שאולי עומד בדרכם …
  רשעים ארורים ומושחתים

 7. שתי הצדדים צודקים.
  שניכם מושחתים.
  מי שינצח הוא מי שיעשה. ולא מי שידבר.
  ביבי ואוחנה מדברים.
  לצערנו אנחנו אתם – ואנחנו רק חוטפים.
  והדברים עמוקים מאד. והבן.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן