לקראת יום השנה השישי לפטירתו של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל, שמה של שכונת הר נוף לשכונת 'נאות יוסף' יקרא על שמם של שני המנהיגים הרוחניים הבולטים שפעלו בירושלים בעשורים האחרונים: מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל ומרן הרב יוסף שלום אלישיב זצ"ל

לקראת יום השנה השישי לפטירתו של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל, צפוי מחר (חמישי) ראש העיר ירושלים משה ליאון להודיע על שינוי שמה של שכונת הר נוף לשכונת 'נאות יוסף' על שמם של שני המנהיגים הרוחניים הבולטים שפעלו בירושלים בעשורים האחרונים: מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל ומרן הרב יוסף שלום אלישיב זצ"ל.

ההחלטה התקבלה ע"י ראש העיר ומטרתה היא להנציח את כבודם של שני מאורי הדור שאינם עוד. ההחלטה תובא להחלטת וועדת השמות של העירייה, ושינוי השם באופן פורמלי צפוי להתרחש כבר בתקופה הקרובה בכפוף לאישור מועצת העיר.

בהודעה שפרסמה עיריית ירושלים נכתב כי "מרן הרב עובדיה יוסף זצוק"ל היה מנהיג שעל שמו רשומות כמה החלטות ששינו את פניה של המדינה כולה כמו סוגיית העלאת יהודי אתיופיה כשפסק את פסיקתו המפורסמת ובה אמר: "הם יהודים לכל דבר".

"פסיקה נוספת מפורסמת של הרב היא התרת העגונות של חללי מלחמת יום כיפור לאחר שהקים את בית הדין הרבני בביתו הפרטי. בסוף 1973, אחרי מלחמת יום הכיפורים, קיבל הרב הראשי לישראל, מרן הרבה עובדיה יוסף זצ"ל, פנייה מהרב הצבאי הראשי, תא"ל מרדכי פירון. על הפרק היו כמעט אלף תיקים של נעדרי צה"ל שנשארו בשטח, כולם גברים נשואים. הרב עובדיה, שהיה בתחילת דרכו כרב ראשי אך התבלט כפוסק בעל שיעור קומה, נטל על עצמו את אחת המשימות ההלכתיות הסבוכות ביותר מאז קום המדינה, והתמנה לאב "בית הדין לענייני עגונות" של צה"ל שפעל במהלך 1974", לשון ההודעה.

מ"מ ראש עיריית ירושלים אליעזר ראוכברגר הגיב לפרסום וכתב: "אני מברך את ראש העיר מר משה ליאון על ההחלטה לשנות את שמה של שכונת הר נוף ל"נאות יוסף" על שמם של מרן רבי יוסף שלום אלישיב זצוק"ל ומרן הרב עובדיה יוסף זצוק"ל. ההחלטה התקבלה לאחר התייעצות עם מרן שר התורה רבי חיים קנייבסקי שליט"א, וזכתה להסכמתו, תמיכתו וברכתו".