צילום: הדס פרוש / פלאש 90

שר המשפטים חתם על צו ההסגרה: ההאקר הרוסי יועבר לארה"ב

שר המשפטים הכריע כי ישראל לא תיענה לבקשת רוסיה לשחרר את ההאקר אלכסיי בורקוב בתמורה לשחרורה של הישראלית - נעמה יששכר מהכלא הרוסי. זאת לאחר שהפרקליטות ובתי המשפט בישראל תמכו במהלך, ההאקר ויששכר יעתרו לבג"ץ

שר המשפטים אמיר אוחנה חתם על צו ההסגרה של ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב לארצות הברית. זאת לאור תמיכת הפרקליטות במהלך. "ההחלטה התקבלה לאחר דיוני עומק רבים שנערכו בשבועות האחרונים עם גורמים שונים, ובהם גורמים מדיניים ומשפטיים", נמסר בהודעה מטעמו. במשרד המשפטים אומרים כי המהלך יצא אל הפועל לאחר שבית המשפט המחוזי ובית המשפט העליון אישרו את הסגרתו לארה"ב, שם הוא מבוקש על-ידי רשויות אכיפת החוק בחשד לעבירות סייבר.

בכך, דחתה ישראל את בקשת רוסיה לשחרר את בורקוב החשוד בעבירות סייבר בתמורה לשחרורה של הצעירה נעמה יששכר השוהה בכלא הרוסי. עורכי דינה של יששכר מסרו כי יגישו גם הם עתירה לבג"ץ נגד ההחלטה. גם ההאקר הרוסי העצור בארץ מתכנן לעתור באמצעות עורך דינו לבג"ץ נגד הבקשה ולטעון כי המהלך יפגע בנעמה יששכר.

בועז בן צור ונתי שמחון, עורכי הדין של יששכר, מסרו בתגובה להחלטה: "אנו מצרים על החלטת שר המשפטים לחתום על צו לביצוע ההסגרה של מר אלכסיי בורקוב לארצות הברית, הואיל ובהחלטה זו יש כדי לחרוץ את גורלה של נעמה יששכר ולפגוע בזכויותיה. בכוונתנו לפעול באופן מהיר, להגשת עתירה לבית המשפט הגבוה לצדק נגד החלטת שר המשפטים, מתוך ציפייה המבוססת על יסוד הדין והצדק, כי החלטה זו לא תיוותר על כנה".

המחלקה הבין-לאומית בפרקליטות הציגה בשבוע שעבר את עמדתה בדיונים סגורים בפני שר המשפטים אמיר אוחנה, לפיה יש להסגיר את ההאקר הרוסי לאמריקנים, ולא לרוסים.

אמש הגיעה אימה של נעמה, יפה יששכר, לבקר את ביתה בכלא במוסקבה – אך כניסתה למקום נאסרה. זאת, לאחר שקיבלה יממה קודם לכן אישור משופט לבקרה. הנהלת בית הכלא טענה כי ביקור הקונסולית שהתקיים בשבוע שעבר היה על חשבון ביקור האם. עוד הוסיפו בהנהלת בית הכלא כי הוחלט שלא להיעתר לבקשת יששכר לקיים שיחות טלפון.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן