נחנך הבניין "בית תפארת בארדיטשוב" סמוך לציון הקדוש • תיעוד ענק

במלאות 210 שנים להסתלקות סניגורן של ישראל הרה"ק רבי לוי יצחק מבארדיטשוב זיע"א המונים השתתפו בהילולא קדישא ובמרכזה נחנך בניין חדש ומפואר "בית תפארת בארדיטשוב" בסמוך ונראה על יד הציון הקדוש. "מעמד הנחת אבן הפינה התקיימה היה צנוע ומרגש"

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

 • עיסקה עם גדולי הדור! הזדמנות של פעם בשנה

  תוכן מקודם

 • שלא תדעו, אבל אם חלילה כן, אז כדאי שתדעו!

  תוכן מקודם

 • השנה לא מפספסים: "שטר הפרנסה" של גדולי הדור

  תוכן מקודם

מוסדות "תפארת בארדיטשוב וסביבותיה" בנשיאות הגרי"י ווירצבערגער שליט"א אב"ד בארדיטשוב הפועלים בהפצת יהדות וקירוב אחים כל ימות השנה בעיר בארדיטשוב וברחבי אוקראינה, למעלה מעשרים וחמש שנה על שמו ולזכרו ולהמשך מורשתו הגדולה של רביה"ק בעל ההילולא רבי לוי יצחק זיע"א, אירחו וקלטו את המוני באי ומשתתפי ההילולא קדישא בעיר בארדיטשוב, במשך כל שעות היממה,

בשמחה רבה התקבלה בקרב ציבור הפוקדים את הציונים הקדושים בבארדיטשוב, הידיעה על השלמת הבניין החדש והמפואר בסמוך ונראה לציון הקדוש, שנחנך בעיצומו של יומא דהילולא קדישא. וישמש את קהל האורחים בכל ימות השנה כולה, הבניין מתווסף כנדבך נוסף בשרשרת הפעילויות הברוכה, הפעילה במרכז הכנסת אורחים, המארח בכל ימות השנה את המוני הפוקדים את הציון הקדוש, ומחיה את הנפשות בשתייה חמה, כיבוד קל, ושירותי נוחיות, מקווה טהרה מפואר, ומאפשר להתרענן ולאגור כוחות לפני העלייה לציון להרוות את נפשם היגעה מטלטולי הדרך, וכאן המקום לציין כי מתחם ההכנסת אורחים פתוח 24 שעות ביממה בלא צורך בהזמנה מראש.

מעמד הנחת אבן הפינה התקיימה במעמד צנוע ומרגש בחודש אייר תשע"ט העל"ט, בהשתתפות הרה"צ רבי אהרן מנדל טווערסקי שליט"א בן כ"ק מרן האדמו"ר מסקווירא שליט"א, וקהל רב, כשהניחו את אבן הפינה יחד עם מטבעות הקודש והברכה ששלח כ"ק מרן האדמו"ר מסקווירא שליט"א להכנסתו באמת הבניין, אמרו מזמורי תהילים כנהוג, והסבו ל"לחיים טיש". כאשר מיד לאחר מכן החלה עבודת הבניה, ובסייעתא דשמיא תוך תקופה קצרה סיימו לבנות את תבנית הבניין והמבנה הוקם על תילו.

בבניין אולם גדול, מפואר והדור אשר שם התקיימו סעודות ההילולא. גמר והשלמת בנייתו התאפשרה אודות ובעקבות פעילותו הנמרצת של הרב דוד דרלי שליט"א מעיה"ק טבריה, ראש מוסדות "תפארת טבריה". ראש וראשון לכל צרכי בניית בתי הכנסת אורחים על יד ציוני הצדיקים זיע"א בכל אתר ואתר, אשר ליבו ער וחם למען הקמת מרכזי תורה ותפילה לרווחת העולים להשתטח על קברי הצדיקים זיע"א. ויהא לזכותו לזכות דוד בן בתיה, ולזכות רבי לוי יצחק בן דבורה מינדל שליט"א, אשר אודות לנדיבותו ותרומתו הנכבדה, הושלמה המלאכה וזכות רביה"ק סניגורן של ישראל זי"ע תעמוד להם שיתברכו בכל מילי דמיטב.

מעמד חנוכת הבית החל עם תפילת ערבית נרגשת ואמירת פרקי תהלים, וחונך בו ביום על ידי הסעודות גדולות בהרחבה שהתקיימו והוגשו לקהל הקודש במשך כל שעות היום לכבודו של סניגורן של ישראל בעל ההילולא זיע"א וכן נערכו מניני תפילה רבים שחרית מנחה מעריב ומניני קריאת התורה באולם הגדול והמפואר שבבניין ובהיכל התפילות הסמוך לו.

סעודות ההילולא והכיבוד העשיר מ.בית ”הולינס – מעזבוז' ", הידועה בטיבה עם הכשרות המהודרת של "כדתיא” שע"י התאחדות הרבנים דלונדון, עמדו בהרחבה לרשות הקהל ע"י "אגודת אהלי צדיקים – גדר אבות" לשיקום איתור ושימור בתי העלמין ברחבי תבל, בראשות הרה"ח רבי ישראל מאיר גבאי שליט"א בונה ומקים מרכזי היכלי תורה ותפילה והכנסת אורחים באהלי צדיקים בכל קצווי תבל,

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו