ראשי כחול לבן בני גנץ ויאיר לפיד הצטרפנו לפני זמן קצר ל פגישת המשא ומתן של צוותי כחול לבן והליכוד. גורם בכחול לבן: "להוכיח את רצינות המו"מ". יריב לוין: "המו"מ אמיתי מתנהל עם הערבים, ואילו איתנו מתנהל פייק מו"מ". ישיבת המשך נקבע ליום ראשון

לפני כשעה החלה פגישת המשא ומתן השניה של צוותי המו"מ של כחול לבן והליכוד בכפר המכבייה, מאז שיור כחול לבן, ח"כ בני גנץ, קיבל את המנדט להרכבת הממשלה. בפגישה השתתפו תחילה רק ראש צוות המו"מ מטעם כחול לבן, ד״ר יורם טורבוביץ ושלום שלמה, ומטעם הליכוד השר זאב אלקין, השר יריב לוין ועו"ד מיכאל ראבילו. בתום הפגישה סוכם פגישת המשך צפויה להתקיים כבר ביום ראשון הקרוב.

במהלך הפגישה הצטרפו ראשי כחול לבן חברי הכנסת בני גנץ ויאיר לפיד. לפני כניסתו אמר גנץ לכלי התקשורת במקום כי, "אני בדרך לשמוע מה נשמע אצל החברים שלי שעסוקים במשא ומתן – זה חשוב". גורם בכחול לבן אמר ל'מעריב' כי, "זה בא להוכיח את רצינות המו"מ לאחר שיריב לוין טען קודם לכן שזה פייק מו"מ". מהליכוד נמסר כי, "לפיד הגיע לפגישה כדי להשגיח על גנץ שלא יסכים לממשלת אחדות".

לפיד כתב בטוויטר בצאתו מהפגישה כי, "נכנסנו היום, בני גנץ ואני, לפגישה קצרה עם צוות המו״מ שישב באותה עת עם נציגי הליכוד. בעודנו יושבים בפנים נתניהו כבר תדרך נגדנו. אולי מספיק עם הספינים? ככה מתנהג מי שמנסה בכל הכוח להוביל לבחירות. המטרה שלנו היא להקים ממשלת אחדות שתתחיל לטפל בבריאות, בחינוך ובבטחון".

השר יריב לוין מיהר להגיב על הצטרפותם לפגישה: "מדובר בתרגיל יח״צני שנועד להסתיר את העובדה שכחול לבן מתמידה בסירובה לקבל את מתווה הנשיא ופועלת להקמת ממשלת מיעוט עם הרשימה המשותפת. הצעתי לגנץ ולפיד את שירותי התרגום שלי מערבית לקראת פגישתם עם איימן עודה היום, שכן שם מנהלת כחול לבן מו״מ אמיתי, ואילו איתנו מתנהל פייק מו״מ שהוא הצגה לתקשורת בלבד".

לפני תחילת הישיבה אמר לוין כי, "אנחנו מגיעים היום מתוך תחושה קשה שכנראה מדובר בפייק משא ומתן, כאשר המשא ומתן האמיתי מתקיים עם עודה במטרה להקים ממשלת מיעוט סהרורית עם הערבים. גם היום, נשוב ונבקש לדעת אם רעיון האיוולת הזה נזנח והאם כחול לבן החליטה שהיא באמת רוצה אחדות, וכמובן האם היא מקבלת את מתווה הנשיא שהוא הדרך היחידה להקמת ממשלה. לצערי נראה לי שגם הפעם לא נשמע תשובה לכל השאלות האלה".

 

בתום פגישה שבו והדגישו השרים לוין ואלקין כי הצוות מייצג את כל 55 חברי גוש הימין: "גם בתום הפגישה היום אנו יוצאים בהרגשה שמדובר בפייק משא ומתן, בהצגה של כחול לבן לתקשורת ובשיחה נעימה שכל מטרתה להעביר את הזמן. הפגישה האמיתית תחל יותר מאוחר היום בין גנץ לעודה במטרה להקים ממשלת מיעוט קיצונית ומסוכנת עם הערבים. כל עוד לא נזנח רעיון האיוולת הזה, הדיונים יהיו בגדר הצגה ופייק מו״מ".

עוד הוסיפו לוין ואלקין, "הצדדים הסכימו לקיים פגישה נוספת ביום ראשון, והשרים הביעו תקווה כי בישיבות הבאות תשתנה הגישה של כחול לבן, תיזנח האופציה הסהרורית של הקמת ממשלת מיעוט בתמיכת המפלגות הערביות, יתקבל מתווה הנשיא והדיונים יהיו מעשיים ומהירים". מכחול לבן נמסר: "פגישת צוות המו״מ של כחול לבן והליכוד הסתיימה זה עתה. עיקר הפגישה עסק בדרישות המהות וקווי היסוד החשובים לליכוד".