אילוסטרציה. צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

חיזבאללה שיגר טיל לעבר מל"ט ישראלי בלבנון; צה"ל: "זוהה ירי, הכלי לא נפגע"

דובר צה"ל הודיע כי טיל נ"מ שוגר משטח לבנון לעבר כלי הטיס הבלתי מאויש, אך הוא לא נפגע. למרות זאת, ברשת אל-מיאדין המזוהה עם חיזבאללה דווח כי המל"ט הופל. בתיעודים שפורסמו ברשתות החברתיות נראה טיל משוגר לשמיים, באזור נבטיה

דיווח בלבנון: כלי טיס ישראלי בלתי מאויש הופל בדרום המדינה. ערוץ הטלוויזיה הלבנוני nbn דיווח על האירוע, ועוד לפני כן דווח על גיחות של חיל האוויר בדרום לבנון. בצה"ל אישרו כי זוהה ירי לעבר כלי ישראלי אך טענו כי הוא לא נפגע. חיזבאללה קיבל אחריות לירי, אך בארגון טענו כי לא הפילו את המל"ט, אלא הרחיקו אותו מהמרחב האווירי הלבנוני.

כתב ערוץ אל-מיאדין מסר כי האירוע התרחש מעל שמי אל-מידנה, קרוב לאזור א-נבטיה בדרום לבנון. כלי התקשורת בלבנון דיווחו על ירי הטיל ובתיעודים שפורסמו ברשתות החברתיות נראה טיל משוגר לעבר השמיים, באזור נבטיה.

בשבוע שעבר דיווח רשת סקיי ניוז בערבית כי מל"ט ישראלי נפל סמוך לכפר כילא בדרום לבנון. דקות ספורות לאחר מכן לאחר מכן אישר דובר צה"ל כי לפני זמן קצר, במהלך פעילות שגרתית לאבטחת הגבול נפל רחפן של צה"ל סמוך לגבול בצד הלבנוני.\

מדי יום משתמשים כוחות צה"ל בעשרות רחפנים שונים לאיסוף מידע על הנעשה בצד השני של הגבול, וכמעט בכל חודש מתרחשת נפילה של רחפן בקרבת הגבול – לרוב כתוצאה מתקלות טכניות.

 

ישראל לארה"ב ואירופה: התנו את הסיוע ללבנון בטיפול בטילי חיזבאללה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *