צילום: נתי שוחט / פלאש 90

רקטה שוגרה מעזה ונפלה בשטח פתוח; צה"ל תקף עמדות חמאס בצפון הרצועה

רקטה שוגרה הערב מעזה לשטח ישראל והתפוצצה בשטח פתוח. לא דווח על נפגעים או נזק שנגרם לרכוש. בתגובה לירי תקף צה"ל בעזה. דובר צה"ל מוסר כי "טנק וכלי טיס של צה"ל תקפו שתי עמדות צבאיות של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה"

אחרי תקופת רגיעה ממושכת, בשעה האחרונה שוב נשמעה אזעקת צבע אדום בעוטף עזה. האזעקה נשמעה מעט אחרי השעה 8:00 הערב (חמישי) בקיבוצים עלומים ובארי שבעוטף עזה והתושבים נכנסו למרחבים המוגנים. לפי דיווחים מהשטח – רקטה שוגרה מרצועת עזה לשטח ישראל – התפוצצה בשטח פתוח. לא דווח על נפגעים או נזק שנגרם לרכוש. בשעה זאת מתבצעים סריקות אחר שרידי רקטה שככל הנראה נפלה בשטח פתוח.

בתגובה לירי תקף צה"ל לפני זמן קצר יעדים בעזה, דובר צה"ל מוסר כי "טנק וכלי טיס של צה"ל תקפו שתי עמדות צבאיות של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. בצה"ל מדגישים כי "התקיפות בוצעו בתגובה לירי הרקטה ששוגרה לפני זמן קצר מרצועת עזה לעבר שטח ישראל".

מוקדם יותר עדכן דובר צה"ל כי הופעלה התרעה בקיבוצים עלומים ובארי. בהמשך דיווח צה"ל כי זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל. וכי "לוחמי הגנה אווירית שיגרו מיירט לעבר המטרה". מהמועצה האזורית אשכול נמסר כי לאחר שהופעלה אזעקת צבע אדום בישובי המועצה – נשמע פיצוץ במרחב.

לפני כשבוע נשמעה אזעקת צבע אדום בעוטף עזה שבהמשך התבררה כאזעקת שווא. תושבים אז דיווחו כי נשמעו הדי פיצוצים ומערכת כיפת ברזל הופעלה. בנוסף, הפלסטינים דיווחו כי חמאס שיגר 2 טילים לעבר הים. בצה"ל מסרו בעקבות אותו ירי כי "הופעלה התרעה בצפון העוטף בעקבות זיהוי שגוי משטח רצועת עזה לעבר ישראל. מערכת ההתרעה הופעלה כנדרש, לוחמי הגנה אווירית שיגרו מיירטים לעבר המטרות בהתאם למדיניות".

בתחילת החודש שוגרו שתי רקטות מרצועת עזה אך בצה"ל מסרו כי הן לא חצו לשטח ישראל. הירי הפעיל אזעקת צבע אדום באחד מיישובי המועצה האזורית אשכול. המועצה האזורית מסרה כי לא היו נפילות בשטחה – אלא בצד הפלסטיני.

2 תגובות

לא הבנתי מה קשורות כאן המילים:
"אחרי תקופת רגיעה ממושכת"
איזה רגיעה?
איזה ממושכת?
הא?

ימש של הערבים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *