צילום: Miriam Alster/Flash90

כבל בחקירה: "קיבלתי הצעה מ'ישראל היום' כדי לוותר על החוק נגד העיתון"

יו"ר וועדת הכלכלה לשעבר איתן כבל טוען כי קיבל הצעה מעיתון 'ישראל היום' כדי שיגנוז את החוק שהיה אמור להזיק לעיתון: "שלדון היה מוכן לתת לי עולם ומלואו. ניסו לפתות אותי. הם נפגשו איתי. אמרו לי ההתייחסות אליך תהיה התייחסות כמו שביבי מקבל"
 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

יו"ר וועדת הכלכלה וחבר הכנסת לשעבר איתן כבל טען בחקירתו בתיק 2000 כי קיבל הצעה מעיתון 'ישראל היום' כדי שיגנוז את החוק שהיה אמור להזיק לעיתון, כך עולה מתמלולים שפורסמו הערב ב'חדשות 13' . כבל נחקר בחשד כי החוק שהגיש הועבר לו על ידי מו"ל ידיעות אחרונות' נוני מוזס ובתמורה גם קיבל סיקור אוהד בעיתון. בסופו של דבר לא הוגש מנגדו כתב אישום בתיק, אך מתמלולים שפורסמו לאחרונה עולה כי התנהלותו של כבל בפרשה לא הייתה נקייה.

כבל: שלדון (אדלסון, הבעלים של ישראל היום, ב.ש.) היה מוכן לתת לי עולם ומלואו. ניסו לפתות אותי. הם נפגשו איתי

חוקר: מי זה הם?

כבל: החבר'ה של שלדון. המנכ"ל של העיתון. ברח לי השם שלו.

חוקר: מה הם הציעו לך?

כבל: שאני אבוא ויכתבו עליי ויהפכו אותי למלך העולם. הם ניסו בכל הכוח, הפעילו עליי לחץ. קמפיין מטורף נגדי בעיתון. עשיתי להם תרגיל יפה. הם כתבו את מספר הטלפון שלי בכותרת ואמרו להתקשר אליי ללשכה. עשיתי עקוב אחריי ללשכת ראש הממשלה.

כבל מספר לחוקרים על ניסיון לכאורה של מקורבי שלדון אדלסון לגרום לו לחזור בו מהצעת החוק שהייתה מביאה לחיסולו למעשה של העיתון שבבעלות המיליארדר היהודי-אמריקני. בתמורה לכך הוא לא יקבל תמורה חומרית, אלא סיקור חיובי.

כבל: אני מקבל טלפון מיד ימינו של שלדון, הוא היה כתב בערוץ אחת. רביב, דן רביב. נפגשתי איתו ברביבה וסיליה בתל אביב. הוא אמר לי אני חייב להיפגש איתך דחוף. ואז הוא בא ואומר לי תשמע, שלדון הוא אחלה בנאדם, מה אתה יודע איזה בן אדם הוא. אוהב ישראל. והוא אומר לי אני אארגן לך פגישה ששלדון יבוא לארץ ובוא נארגן ארוחת ערב אתה ואשתך.

חוקר: מה הבנת שהוא מציע?

כבל: שהוא רוצה לחבר אותי עם שלדון, הוא רצה לשים לי את הפתיון.

חוקר: השאלה מה היה בשיחה

כבל: אמרתי לו, דן, אני לא יכול. אני אעמוד במצב שהוא לא נעים.

חוקר: הבטיחו לך עולם ומלואו ולהיות מלך העולם. אתה עכשיו מנסה להקטין

כבל: אני לא מנסה להקטין. לא חוזר בי. אמרו לי אתה תהיה במקום אחר מבחינת הסיקור

חוקר: אתה אומר פה דברים חמורים ביותר

כבל: אני לא ראיתי שהוא בא ומנסה לשחד אותי

חוקר: בא בן אדם ואומר לך תרד מהחוק, תהיה מלך העולם, אסדר לך עם שלדון, אתה תהיה במקום אחר

כבל: לא ראיתי את זה ככה, הרגשתי לא נעים. אמרו לי ההתייחסות אליך תהיה התייחסות טובה, אחרת, כמו שביבי מקבל. יושב מולי בן אדם ואומר לי תשמע אתה יודע שאם תרד מהחוק אתה יכול להיות במקום אחר לגמרי"

כבל מספר שוב לחוקרים את השיחה שלו עם מקורבו של אדלסון.

כבל: רביב אמר לי בוא ניפגש עם שלדון. שלדון הוא תותח, הוא איש חזק, יש לו כוחות מאוד גדולים. עניתי לו תקשיב אני לא רוצה להיפגש עם שלדון. אני מאמין בחוק באמונה שלמה. אמר לי אם תרד מהחוק, תיפגש עם שלדון אתה יודע שבסוף רק טוב ייצא לך מזה, שלדון יש לו יכולות מאוד גדולות בהרבה מאוד דברים. כשמסתכלים על ביבי שיש לו רק טוב מהעובדה שהוא קרוב לשלדון אז זה עולם ומלואו. לא הציעו לי דברים חומריים. נתנו לי הרגשה שמצבי יכול להשתפר.

חוקר: פונה אליך נציג של אדלסון, מציע לך טובת הנאה שמבחינתך כנבחר ציבור בעל שאיפות יקרות מפז סיקור מורגש וחיובי בעיתון נפוץ בתמורה לביטול חוק ישראל היום. מה תגובתך להצעת השוחד?

כבל: ראיתי בזה הצעה לא לגיטימית.

בחקירות הבאות, ימשיך כבל להיחקר על הקשר בינו לבין ידיעות אחרונות, ובעליו נוני מוזס שחשוב בהצעת שוחד לראש הממשלה בנימין נתניהו. מסיבה שעדיין לא ברורה חוקרי המשטרה לא מזמינים לחקירה את המקורב של אדלסון – רביב, ולא שואלים את אדלסון עצמו בחקירתו במסגרת התיק על העניין הזה. כשנה התיק נגד כבל נסגר מחוסר ראיות.

כתבות קשורות

2 תגובות

 1. התשובה זה לא רביב
  זה שמפניה
  זה הרוע בהתגלמותו
  זה השמאל הרדיקלי הפשיסטי שיש לקעקע מהשורש אחרת לא נוכל לגור פה
  יחי ביבי מלך ישראל לעד

 2. אוי באמת רינה,
  לסטאלין כתבו בנוסח יותר שפוי.
  מלך ישראל …. אפילו שבת אחת בחייו הוא לא שמר , תפילין הניח רק בר מצווה וגם אז אני לא בטוח, הקשר שלו וישראל מקרי בהחלט.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן