יו"ר 'כחול לבן': "נתמוך ונגבה כל מדיניות תגובה נחושה ואחראית". ליברמן: "תוצאה ישירה של מדיניות הכניעה של הממשלה לארגוני הטרור בעזה". בנט: "‏ישראל במצב חירום לאומי. על כולם, נתניהו וגנץ כאחד, להתפשר ולהקים ממשלה בהקדם"

יו"ר 'כחול לבן', ח"כ בני גנץ, הגיב עם צאת השבת לירי הרקטות לעבר הדרום ואמר כי, "ממשלה בראשותי לא תסבול איום על תושבי הדרום ולא תקבל שום פגיעה בריבונותה. נחזיר את ההרתעה בכל מחיר, גם אם נצטרך לפגוע אישית במי שמובילים את ההסלמה. בעת הזו, נתמוך ונגבה כל מדיניות תגובה נחושה ואחראית על מנת להביא שקט ארוך לתושבי מדרום. זו חובתנו – זו מחוייבותי אליהם".

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, תקף גם הוא את ראש הממשלה אמר כי הירי הוא "תוצאה ישירה של מדיניות הכניעה של הממשלה לארגוני הטרור בעזה. מי שמכיל התפרעויות והפרות סדר בשישי בצהריים מקבל רקטות בשישי בערב. אבל לא לדאוג תגובת רה"מ בדרך. כבר בסוף השבוע הבא יועברו שוב עשרות מיליוני דולרים במזומן לידי ראשי החמאס".

ח"כ משה (בוגי) יעלון מ'כחול לבן' טען כי, "לנתניהו אכפת רק מעצמו, הוא מתבצר ומתמגן מכתבי האישום בבלפור – ואתם תרוצו לחפש מחסה מעוד רקטה כי אתם פשוט לא מעניינים אותו. משבר מנהיגות כזה מסכן את ביטחון ישראל, לא רק מול החמאס והג׳יהאד אלא גם מול איראן וחיזבאללה".

יו"ר 'הימין החדש' נפתלי בנט קרא בעקבות המצב למהר ולהקים ממשלה: "‏ישראל במצב חירום לאומי. לא ניתן יהיה לדחות לאורך זמן את טיפול השורש הנדרש בעזה, זאת במקביל לבלימת הצבת טבעת הטילים של איראן סביב ישראל. אסור שישראל תצא לסיבוב בחירות שלישי שישתק אותנו וימנע פעילות בטחונית ואזרחית דחופה. על כולם, נתניהו וגנץ כאחד, להתפשר ולהקים ממשלה בהקדם".

ח"כ שלמה קרעי מ'הליכוד', המתגורר בדרום, כתב הערב כי, "תמיד אמרנו שישראל תבחר את העיתוי, לדעתי זהו העיתוי שבו ממשלת ישראל הציונית בראשות נתניהו צריכה לפעול במלוא העוצמה מול ארגוני הטרור ברצועת עזה". אני קורא לרה"מ לפעול במלוא העוצמה ברצועת עזה כל עוד זה בידיים שלנו. חייבים לפעול במלוא העוצמה כעת".

ראש המועצה האזורית שער הנגב, אופיר ליבשטיין, אמר כי "לצערי חזרנו לרוטינה המוכרת והבלתי נסבלת. שוב תושבי שער הנגב עוברים לילה ללא שינה וללא ביטחון, כשלמחרת החיים חוזרים לשגרה מתוחה ומבולבלת. אני מצפה מהדרג המדיני לפעול במיידי על מנת להחזיר את השקט והיציבות לאזור. מגיע לנו שקט ויציבות ארוכת טווח".

בתוך כך, ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו קיים במהלך ליל שבת התייעצויות ביטחוניות בקריה בתל אביב עם הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי, ראש השב"כ נדב ארגמן, ראש המל"ל מאיר בן שבת ובכירי צה"ל נוספים. מלשכתו נמסר כי נתניהו "הנחה על פעולות צה"ל".