צילום: מרים אלסטר / פלאש 90.

גנץ: "אקים ממשלה שתייצג את כלל חלקי העם, ממשלת אחדות ליברלית"

בנאום שנשא בעצרת הזיכרון במלאות 24 שנים לרצח ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין קרא יו"ר 'כחול לבן' לאחדות בעם אך בדבריו אמר כי בכוונתו להקים "ממשלת אחדות ליברלית". עוד אמר: "אני פוגש יום יום אנשי ליכוד שעייפו ממסע הפילוג"

יו"ר כחול לבן, בני גנץ נאם הערב (מוצ"ש) בעצרת הזיכרון במלאות 24 שנים לרצח ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין, בנאומו קרא גנץ לאחדות בעם אך בדבריו אמר כי בכוונתו להקים "ממשלת אחדות ליברלית".

"הרשו לי לומר לכם כפי שאמר יצחק ז"ל. שגם אני קצת מתרגש". פתח גנץ את נאומו והצהיר: "מדינת ישראל לעולם לא תיכנע לשנאה. אזרחי ישראל לעולם לא ישפילו את מבטם מול סוכני השנאה. ילדי ישראל לא יגדלו יותר למדינה שחלק ממנהיגיה מקדשים את השנאה. אני לא אתן לשנאה לנצח. אתם לא תתנו לשנאה לנצח. ישראל תנצח את השונאים. ישראל תנצח את השנאה".

"חברים, לפני 24 שנים, בשיאו המזוויע של מסע הסתה חסר גבולות של גורמים קיצוניים, ירד יצחק רבין במורד המדרגות שמאחוריי, ורוצח מתועב- יגאל עמיר, ירה בגבו 3 כדורי הולופוינט שנועדו למטרה אחת: להרוג את ראש הממשלה".

"יצחק רבין נרצח בגלל הפלגנות, בגלל ההסתה ובגלל השנאה. 24 שנים אחרי: יצחק רבין כבר לא איתנו אבל לצערנו ולבושתנו, ההסתה מרימה שוב את ראשה המכוער. הפלגנות הופכת אותנו לזרים אחד לשני. והשנאה הפכה שוב לנשק מסוכן בידי פוליטיקאים חסרי גבולות. השנים האחרונות הוכיחו לכולנו שההסתה אינה שייכת למחנה פוליטי או למגזר. והפלגנות אינה בבעלותה הבלעדית של מפלגה כזו או אחרת".

"השנים האחרונות הציבו לנגד עינינו מראה מכוערת וגסה. החל מאלו הלועגים למבקרים בקברי צדיקים ולאלו המהללים את מבצעי תג מחיר- ועד לאלו הרואים ברוצחי ילדים את גיבוריהם הלאומיים, וכלה באלו המעלים בימים האחרונים שוב קריאות שטנה מזעזעות ממרפסת הכיכר התורנית".

"חובתם של מנהיגים מהימין, מהמרכז, ומהשמאל, לשים סוף למי שלשונם אינה יודעת מעצור- ומילותיהם מזינות את תוף הכדורים וממתינות לרוצח הבא הממתין לשעתו. זוהי חובתי. זוהי חובתם של מנהיגי הליכוד. זוהי חובתם של ראשי הציבור הדתי לאומי, חובתם של מנהיגי השמאל וחובתם של מנהיגי הציבור הערבי".

"הסתה אינה חופש ביטוי, וקריאה לפגיעה באדם אחר מחייבת השתקה. זוהי חובה מוסרית, חוקית וערכית! כראש ממשלת ישראל אשאף ואפעל להפוך את העצרת הזו לעצרת ממלכתית ורשמית. עצרת המשותפת לכלל החברה הישראלית. חובתנו לאזן את הכיכר, כך שכל הזרמים ימצאו בה את מקומם וירגישו נוח לבוא ולהתאבל על הרצח הנורא. על מנהיגי המדינה להתייצב באומץ וביושר, לעמוד ולהתחייב שלא לתת יד ליצירת אוירה של הסתה ופלגנות הרסנית ורצחנית".

"בשנה הבאה אני מתחייב, כראש ממשלת ישראל, להזמין את ראש האופוזיציה ולעמוד כאן יחד- גם אם אנו אולי חלוקים בדעותינו, נעמוד כאן שלובי ידיים ומאוחדים
במסר של תקווה ופיוס פנימי".

"דקות לפני שנרצח אמר יצחק רבין את המשפט המהדהד בליבו של כל מי שרוח האדם וצלם אנוש, הם חלק ממנו: "אלימות היא כרסום יסוד הדמוקרטיה. יש לגנות אותה, הוקיע אותה ולבודד אותה. יכולות להיות מחלוקות- אך הכרעה תהיה בבחירות דמוקרטיות".

"יצחק רבין וקודמיו יצחק שמיר ומנחם בגין זכרם לברכה, היו מנהיגים פוליטיים אשר נאבקו תוך חריקת שיניים על דעתם. הם ניהלו מערכות בחירות קשות וכואבות ונלחמו על ניצחון הדרך בה האמינו, אך עבורם ישראל היתה לפני הכל".

"הם חתמו על הסכמי שלום עם מנהיגים שהובילו את חייליהם למלחמות בהן נהרגו טובי בנינו, אבל לא נתנו לאף אדם להרים יד על יריב פוליטי. רבין, פרס, שמיר ובגין היו מנהיגים שידעו מחלוקות עמוקות, אך בכל עת לא שכחו את אחריותם לגורל האומה ואזרחיה. הם היו אנשי מוסר, ומנהיגים צנועים שלא שכחו לרגע אחד שכולנו אחים".

"אזרחי ישראל שכאן ואלו שצופים בנו: כולנו אחים לאותה אומה ולאותו מסע. כולנו אחים לתקווה לראות כאן חברה מלוכדת, ואחים לרצון להחזיר את ישראל לימים של אחדות וערבות הדדית. כולנו אחים לנשק ואחים לאלו הזקוקים לידנו המושטת".

"לפני עשרה ימים קיבלתי לידיי את המנדט להרכיב ממשלה. הממשלה שאותה אני מבקש להקים תייצג את כלל חלקי העם, אלו שבחרו בי ואלו שטרם עשו זאת. ממשלה של אחדות ופיוס. ממשלת אחדות ליברלית – שמקבלת כל אחד וכל אחת כפרט וקבוצה".

"מהרגע בו יצאתי מבית הנשיא אני פועל בדרך בה פעלתי כל חיי- בשקט ובקור רוח, כדי להגיע למטרה בדרך היעילה והמדויקת ביותר. בלי פסטיבלים של סיסמאות ובלי התלהמות שחצנית".

"אני נחוש להרכיב ממשלה של שלום פנימי בינינו. אני פועל בכל דרך כדי להושיט יד לכל ראשי המפלגות ויש לי מסר חד וברור: ישראל חשובה וגדולה מכל מנהיג. הפוליטיקה שלנו חולה- היא קיצונית וארסית בהרבה מרובו המוחלט של העם שלנו שמאס בכך".

"אני פוגש יום יום אנשי ליכוד שעייפו ממסע הפילוג, ואנשי כחול לבן שעייפו מהגזענות, השיסוי והאלימות. אני פוגש ציבור מסורתי ורבנים שמחפשים את המתינות ואת החיבור הנכון בין מסורת לליברליות. אני פוגש אזרחים ומנהיגים חרדים המושיטים יד לשיתוף פעולה ולכריתת ברית שתבטיח את מקומם בחברה הישראלית, אני פוגש גם אזרחים ערבים שהחליטו להיות חלק מהמרקם החברתי הישראלי".

"אני פוגש צעירים המאיצים בי לחולל את השינוי שיאפשר להם קורת גג בטוחה ופרנסה טובה; ופוגש גם אנשי מקצוע, חקלאים ואַמַנִים שבאים ממסורת שונה ורקע שונה-
אך שותפים לחלום הישראלי".

"אנחנו חברה אחת מרובת תרבויות וזהויות וחוכמת המנהיגות- והאחריות שלה, היא בחיזוק הדבק המחבר בינינו. יש הרואים בליבוי השיסוי והשנאה גאונות פוליטית, אבל אני רואה בזה חולשה ועליבות של מנהיגות חלשה ומסוכנת הרואה את טובתה האישית לא את טובת האומה".

"כמו יצחק רבין ז"ל כך גם אני וחבריי בהנהגת כחול לבן הגענו להנהגת המדינה מתפקיד ראש המטה הכללי. פיקדנו על חיילים וחינכנו דורות של מפקדים. הובלנו חיילים לניצחונות והצלחות בשדה הקרב, וליווינו משפחות במסע הכואב של אבל ופרידה מבן שנפל. מדינת ישראל עומדת בפני אתגרים ביטחוניים רבים. לצערי הרב, גם את סוף השבוע האחרון בילו רבים מתושבי הדרום בממ"דים ובמקלטים תחת אש החמאס".

"יצחק רבין לא היסס להוביל את צה"ל להסתערות על צבא האויב ולשחרור ירושלים והכותל המערבי, אך גם לא היסס והיה אמיץ לחתום על הסכמי שלום עם אויבינו הקשים והמרים ביותר".

"בממשלה שאקים נחזיר את ההרתעה- בכל אמצעי שעומד לרשותנו. ראשי החמאס ישאו באחריות אישית, מפקדות החמאס יושמדו, תקופת ההבלגה תסתיים אם לא יהיה שקט מוחלט בדרום. נחזיר את ההרתעה ונדע להילחם, אך גם נדע לנצל אותה ולהחזיר את התקווה. בדיוק כפי שנהג יצחק".

"אני וחבריי להנהגת כחול לבן -ביחד עם שותפים נוספים וחשובים, לא נהסס להכות ביד פלדה את ידו של כל אויב מדרום ומצפון מקרוב ומרחוק. אך באותה מידה לא נהסס ללחוץ את ידם של מנהיגי מדינות ערב אשר יחליטו לראות בנו ידידים ושותפים לאתגרים הביטחוניים, הכלכליים והחברתיים של אזורנו. השלום איננו עוד אינטרס ישראלי בלבד, אלא אינטרס משותף למדינות רבות סביבנו המתמודדות עם טירוף הקיצוניים שמסביב".

"צפויה לנו דרך קשה ומרובת מכשולים. צפויות לנו מחלוקות וטעויות. אני אקשיב לכם, ואכבד את דעתכם. לא תמיד נסכים על הדרך, אבל מנהיגות חזקה לא חוששת מביקורת, לא חוששת משיח ולא מקדשת חנפנות".

"בחברה שלנו מי שיאיים ברצח על הרמטכ"ל, יוקע, יעמוד לדין והקבוצה אליה הוא משתייך לעולם לא תזכה ללגיטימציה שלטונית. כל רופא יבצע את משימתו מבלי חשש, כי ידע שאנו עושים הכל להגן עליו. לא אאפשר יותר השתוללות והפקרות שבה שופטים ועיתונאים מסתובבים עם מאבטחים, לא יהיו יותר מורים החוששים להגיע לבתי הספר שמא בריון "מקושר" יאיים על ביטחונם האישי. בחברה שלנו נשיב את הבטחון האישי לאזרחים הערביים, ונגן גם על כבודם ומקומם של יריבינו הפוליטיים. כן, גם הם אחים.
גם הם חלק מאיתנו".

בנאומו בקונגרס האמריקאי עם חתימת הצהרת וושינגטון, שהייתה הבסיס להסכם השלום עם ירדן- לו מלאו לו 25 שנה לפני כשבוע, אמר יצחק רבין ז"ל: "אני, מספר אישי: שלוש-אפס-שבע-ארבע-שלוש, רב אלוף במילואים, יצחק רבין, חייל בצבא הגנה לישראל וחייל בצבא השלום, אני ששלחתי גייסות אל האש וחיילים אל מותם, אומר לך, מלך ירדן, ואומר לכם ידידים אמריקאים: אנו יוצאים היום למלחמה שאין בה הרוגים ופצועים ולא דם ולא סבל, וזו המלחמה היחידה שתענוג להשתתף בה -המלחמה על השלום".

ואני, מספר אישי: שתיים שלוש חמש חמש שמונה תשע אחת, רב אלוף במילואים בני גנץ, חייל בצבא ההגנה לישראל, אני ששלחתי והובלתי גייסות וחיילים לימים של מלחמה
ולימים של שלום, אומר לכם אזרחי ישראל: אנו יוצאים היום למאבק החשוב ביותר. המאבק על שלום הבית. "עושה שלום במרומיו, הוא יעשה שלום עלינו- והעושה שלום עלינו גם יעשה שלום בתוכנו" הפעם יותר מתמיד".

22 תגובות

גנץ הזהר , ההסתה נגדך גדולה לא פחות מהסתה נגד רבין והמשוגעים רק התרבו מאז.

לגנץ: מר גנץ תבין שאתה לעולם לא תצליח לעשות את מה שנתניהו עושה. אתה רק תהרוס את הקשרים של ישראל עם ארה"ב ועם עוד מדינות שכבר מכירים בישראל. בגללך עוד יבוא עלינו גוג ומגוג.
קח את עצמך ותשתחרר מהחלום שלך.גם ככה ישראל בצרות עם העולם ואתה לא מבין כלום בפוליטיקה. אתה גם לא יודע שפות.אנגלית כמו ביבי. אתה לא מגיע לרמת הצלחה של ביבי. אז תעשה לנו טובה.לך לך מכאן ותן לנו להנות מביבי בשקט. שלום ולא להתראות.

נאום יפה. (רק קראתי בלי לשמוע..)
מקווה שהמשפט: "בשנה הבאה אעמוד כאן כראש הממשלה", יהפך לפארסה בדיוק כמו אותו נאום אומלל במוצאי סבב א'.

ומה אתם עושים לקצת יותר מחצי עם (יהודים) בסיסמאות מפלגות,בהפחדות,ובשיסוי,כן בשיסוי העם בעם ע"י זריעה של שינאה בכל מי שהולך אחרי ההוא שלא מתאים לכם שנמצא בשלטון??!
וכן המסרים מהנאום היפה והמכובס שעדין מפריד בין חלקים גדולים מהעם אבל במילים של בית מרקחת.
לידיעתך רב אלוף גנץ, רבין לא לחם את שתי המלחמות בו זמנית, אלא כשהתעיף מלהיות לוחם בקרב הפך ללוחם למען השלום וכל אלו שהתפוצצו באוטובוסים נקראו קורבנות השלום, כן ככה קראו להם כמה שזה נשמע אבסורד.
ברור שרצח כל שהוא צריך להיות מודע בכל דרך, אך למי שקצת מבוגר ועדין זוכר את האוירה באותם ימים, היא היתה נוראה.
לידיעתך ולרענון זכרונך רב אלוף במילואים בני גנץ וגונדא שעליה.

המבחן האמיתי במעשים ולא בדיבורים

אומר מי שנותן גיבוי ליאיר לפיד שהפיץ ומפיץ הכי הרבה שנאה וקיטוב בעם ישראל…

גנץ אתה חמוד מוסרי ממש ממש מלח הארץ… אממה אתה מתאים יותר להיות מוסר שיעורי מוסר בישיבות הממשלה. אם באמת היית רוצה או יכול להיות ראש ממשלה היית ממזמן עם קצת תחכום.

למה הכל בצבעי כחול לבן?
מישהו מנסה להעביר משהו בתת מודע על גב העצרת?

גנץ תואם רבין
גם יחזיר את כולם
ברבות הימים לטובתו
הוא שומר על עמימות כמו רבין
ולדעתי הוא יקים את הממשלה הבאה

תיקון
יחזיר את כולם לאוסלו

צא….צא …. צא…מהסרט שאתה נמצא בו. גנץ בעד מחבלים כמו רבין מי יבחר בך…ביום שתבחר צריך לעשות קריעה ולשבת שבעה.

כמי שמשסה נגד המגזר החרדי "הקיצוני" – הכותרת של המאמר היא ציטוט צבוע של מי שמתיימר להיות מנהיג של אחדות…

משתמש בדמגוגיה ישנה של השמאל. לא חוסך מילים, האשמות וביטויים חריפים על הצד השני ואח"כ עוד מדבר על הסתה. אתה המסית הגדול אדון גנץ. שב בשקט

למדנו מתקופת רבין…
סמכנו על רבין קיבלנו את פרס. עכשיו כבר התבגרנו ולא ניתן את גנץ שהוא קטן מרבין במיליון אחוז עם הליצן האכזרי לפיד רשע בן רשע, שונא יהדות וחרדים.
חוץ מזה אחרי רצח רבין כל התקשורת והשמאל הסיתו לפגוע בימין ובמיוחד בחובשי הכיפה…
השב"כ תפסו כמה תמהונים לבצע פולסה דנורה … וליבו עוד ועוד את האווירה – לא נשכח ולא נסלח

מדוע התגובה שלי לא מופיעה

זה לא צבוע לדבר על כך שצריך להפסיק לשנוא את האחר אחרי שהוא השמיץ בקמפיין שלו את הציבור החרדי, התריס נגד הציבור החרדי ולא מעוניין בממשלה עם הציבור החרדי, אבל העיקר מדבר על להפסיק לשנוא את האחר…

כנראה האחר זה הערבים שהם כל כך אוהבים ומפתחים רגשות כלפיהם, וכך נאמר כל המרחם על אכזריים סופו להתאכזר לרחמניים.

נאום יםה וכלל לא משכנע . מר גנץ אתה חושה שהעם סתום . שתרכיב ממשלה עם רשימת הטרוריסטים ועם יהיר ואנו נאמין לך . העם לא קונה את הלוקשים שלך . קצת תתבייש מהשקרים שלך

כל הכבוד לתגובות הימניות אוהבות הארץ .. גנץ הזוי . המסכן דחוק אין לו זמן הכדורים משפיעים

למה נראה לי שאני קורא כאן את דף המסרים של הליכוד?
המגיבים כאן לא אמורים להיות חרדים?

חברה,
אתם דתיים או מה?
יש לנו את גדולי ישראל. הם היחידים שיגידו מי נגד מי.
ומי שחושב אחרת, עפרא לפומיא.

נאום שכתבו לו העוזרים מהקרן החדשה שמריצה אותו. גנץ תחזור לאנונימיות היא הולמת אותך מה לך ולראדות ממשלה אין את הכישורים הנדרשים . והשיסוע והפלגנות באות קודם כל מהצד שלכם שמלא בשנאה . ימנים לא שונאים את הדמאל . פשוט לא מסכימים איתו

הטוקבקיסטים כאן עברו שטיפת מח רצינית , הם שכחו שיש לנו רבנים , וחושבים שנתניהו המחלל שבת והכופר מנהיגם וגנץ שהעז לקרוא עליו תיגר נהיה רשע יותר מנתניהו.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו