צילום: שריה דיאמנט / פלאש 90

שוב אלימות כלפי כוחות הביטחון: רכב של מג"ב נרגם באבנים סמוך ליצהר

רכב ממוגן של משמר הגבול נרגם באבנים בכניסה ליישוב יצהר. לא יהיו נפגעים או נזק. במשטרה מגנים את האירוע ואומרים כי "הלוחמים מבצעים סריקות אחר חשודים". בשבועות האחרונים היו מספר תקריות בין כוחות הביטחון למתיישבים במקום

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

שוב אלימות כלפי כוחות הביטחון ביישוב יצהר: רכב משמר הגבול של משטרת ישראל נרגם הערב (מוצ"ש) באבנים בכניסה ליישוב. במשטרה אומרים כי מדובר ברכב ממוגן. וכי אין נפגעים או נזק. "הלוחמים מבצעים סריקות אחר חשודים". אומרים במשטרה ומוסיפים: "במערכת הביטחון מגנים כל ניסיון לפגוע בלוחמים שפועלים בגזרת יצהר באכיפת צו שטח צבאי סגור ובהגנה על חייהם של תושבי המקום".

לפני כשבוע הוצת אוהל זמני של משמר הגבול שהוצב בגבעת "הכיפה הסרוגה", סמוך ליצהר, במטרה לאכוף את צו השטח הצבאי הסגור. שימש את הלוחמים בשעות היום, גם אז לא היו נפגעים באירוע. כוחות של משמר הגבול פתחו בסריקות אחר חשוד שהצית את האוהל ולדברי המשטרה "נמלט במהירות מהמקום". במשטרה אומרו כי מדובר בעליית מדרגה באלימות כלפי כוחות הביטחון: "כוחות הביטחון רואים בכך עליית מדרגה באלימות המופנת כלפי הלוחמים ומתכוונים לעשות הכול בכדי לאתר את החשוד". נכתב בהודעת המשטרה. אך הבהירו כי "הלוחמים ימשיכו לפעול במקום לאכיפת הצו".

יום לפני התקרית הרסו כוחות משמר הגבול והמנהל האזרחי שני צריפי עץ בגבעת "שבח הארץ" הסמוכה ליצהר. המבנים לא שימשו למגורים. בין היתר הוחרם על-ידי הכוחות גם ציוד רב הכולל שולחנות, ספסלים, כלים ועוד. לא נרשמו אירועים חריגים והכוחות עזבו את המקום. האזור עלה לכותרות בעקבות שורת מעשים אלימים קשים נגד לוחמי צה"ל ומשמר הגבול מצד מתנחלים ובני נוער שמגיעים למקום ממקומות שונים.

בתקרית שאירעה לפני כשבועיים יידו מתיישבים ביצהר אבנים לעבר לוחמים ופצעו חייל באורח קל. בהודעת דובר צה"ל נמסר כי המתפרעים גם ניקבו את גלגלי הרכב בו נסעו החיילים. בהפרות הסדר השתתפו כ-30 מתיישבים. לוחם צה"ל, שנפצע באורח קל בתקרית, קיבל טיפול רפואי במקום ולא נזקק לאשפוז.

בצה"ל התייחסו לתקרית: "הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי לאוויר בהתאם להוראות הפתיחה באש, וההתקהלות פוזרה. צה"ל מגנה בכל תוקף אלימות פיזית ומילולית כלפי משרתיו ורואה אירועים מסוג זה בחומרה רבה".

5 תגובות

נוער הגבעות = קבוצת ערסים משועמים ושטופי מוח

נער הגבעות
מגיני הארץ
לוחמים נועזים ואמיצים ללא חת
צבא ממלכת יהודה המתחדשת שבירתה ירושלים
תחי ממלכת יהודה
יחי מלך המשיח
דוד המלך חי וקים תמיד והוא בועט ונושך ומחסל את אויביו
…..

לדעתי המחלקה היהודית בשב"כ מלבה את כל הדברים שקשורים לנערי הגבעות , דומה , תג מחיר ועוד …

מעניין "צהל מגנה בכל תוקף אלימות פיזית או מילולית כלפי משרתיו"!!! עשרות סירטונים של ערבים משמיצים חיילים וכוחות הביטחון במילולי בפיזי בכל אפשרות ולא אומרים כלום…

ומה המג"ב עושה הם לא מספרים. המג"ב הפך מאחז של זוגות צעירים וקדושים, לבסיס מג"ב לבהמות האלה. הכריזו על כולו כשטח צבאי סגור, התנחלו במבנה המרכזי ובנו אוהלים מסביב.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן