כחול לבן העבירה הצעה באפיקים לא רשמיים לראשי הימין החדש, נפתלי בנט ואיילת שקד, לפיה יוכלו לבקש שני תיקים לבחירתם, ככל הנראה משפטים וביטחון, במידה שיצטרפו ביחד עם הח"כ הנוסף מרשימתם לממשלת מיעוט של 55 ח"כים

כחול לבן העבירה הצעה באפיקים לא רשמיים לראשי הימין החדש, נפתלי בנט ואיילת שקד, כך דווח ב'חדשות 13'. לפי ההצעה, בנט ושקד יוכלו לבקש שני תיקים לבחירתם, ככל הנראה משפטים וביטחון, במידה שיצטרפו ביחד עם הח"כ הנוסף מרשימתם לממשלת מיעוט של 55 ח"כים – שתכלול את כחול לבן, ישראל ביתנו, העבודה והמחנה הדמוקרטי.

העיתונאי עקיבא נוביק שהביא את הדיווח מציין כי תרחיש זה יוכל להתאפשר רק כל עוד המנדט מצוי בידיו של גנץ – שכן לאחר מכן, הוא לא יוכל להרכיב קואליציה עם פחות מ-61 חתימות. עוד הוא מציין כי ההצעה נודעה לראש הממשלה נתניהו שניסה לבלום אותה, ככל הנראה זאת הסיבה לדיווחים ביומיים האחרונים על האפשרות שנפתלי בנט ימונה לשר.

חבר 'הימין החדש' מתן כהנא כתב אמש בטוויטר: "חברים, במצב המשבר הבטחוני והאזרחי ישראל פשוט משותקת. אסור, פשוט אסור בכל מחיר, להגיע לבחירות פעם שלישית (ורביעית, וחמישית). צריך להיות יצירתיים, לצאת מתבניות קיימות ולהקים ממשלה". האם בכך הוא רומז כי במפלגתו לא פוסלים את האפשרות?

בימין החדש לא הגיבו לידיעה, ומכחול לבן נמסר: "צוות המשא ומתן של כחול לבן פועל להקמת ממשלת אחדות בראשות שתי המפלגות הגדולות. כיסאולוגיה לא תקדם לאידיאולוגיה, ולא הוצעו תפקידים לאף מפלגה, בוודאי לא למפלגות קטנות".