ראש הממשלה אמר ליו"ר כחול לבן בפגישה ביניהם לפני שבוע: "אל תגרור רגליים ותבנה על זה שידיחו אותי, בסוף נלך לבחירות ואתה תודח". בכיר ב'כחול לבן': "ב-21 הימים האחרונים השחקנים הפוליטים יביטו לעבר בחירות ויחששו להסכים לפשרות"

במהלך שיחות המשא ומתן בפגישה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ, שוחח נתניהו עם גנץ על התועלת הפוליטית שתצמח מהאפשרות שישב בממשלה עם גוש הימין, כך דווח ב'חדשות 13'. על פי הדיווח, במהלך השיחות, אמר ראש הממשלה ליו"ר כחול לבן את המשפט הנוסף: "אל תגרור רגליים ותבנה על זה שידיחו אותי, בסוף נלך לבחירות ואתה תודח".

בתוך כך, בכיר ב'כחול לבן' צוטט ב'חדשות 13' אומר כי אם לא תקום ממשלה כשהמנדט אצל גנץ, לא יהיה מנוס מללכת לבחירות. "ב-21 הימים האחרונים השחקנים הפוליטים יביטו לעבר בחירות ויחששו להסכים לפשרות שיפגעו בהם בקרב המצביעים שלהם", אמר הבכיר. "זה נכון לליכוד – ונכון גם לגבינו".

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש לפני שבוע עם יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ, לראשונה מאז קיבל גנץ את המנדט מהנשיא. השניים נפגשו בלשכת ראש הממשלה בקריה בתל אביב, על פי דיווחים גנץ קיבל במהלכה גם תדריך ביטחוני. במהלך הפגישה אמר גנץ כי "אסור ללכת לבחירות בפעם השלישית", וקיבל תגובה חיובית מצד נתניהו על הדברים.

עוד הוסיף גנץ בתום הפגישה כי "סיימתי פגישה עניינית עם ראש הממשלה, ואני יכול להודיע לכם שנמשיך בכל המאמצים להקמת ממשלת אחדות ולמנוע ממדינת ישראל בחירות נוספות". לדבריו, "היה לנו כבר שתיים, זה בהחלט מספיק. נעשה כל מאמץ כדי להימנע מבחירות שלישיות".

מ'כחול לבן' נמסר בתום אותה פגישה כי, "יו"ר כחול לבן, רא"ל (מיל') ח"כ בני גנץ וראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו סיימו כעת את פגישתם בקריה בתל אביב. בפגישה דנו השניים על מסגרת האפשרויות הפוליטיות הקיימות. עוד סוכם כי צוותי המשא ומתן ימשיכו לעמוד בקשר. צפויה פגישה נוספת בין השניים".