לטענת יו"ר הימין החדש: "בנט לא קיבל שום הצעה וזה כרגע לא על הפרק, אך לדעתי בנט יכול להיות שר בטחון מצוין למדינת ישראל". לדבריה, "יש שתי אפשרויות, ממשלת אחדות או שליברמן יכנס לגוש הימין והחרדים יצטרכו להתפשר"

יו"ר הימין החדש, ח"כ איילת שקד התייחסה לדיווחים כי ייתכן ובנט ימונה לשר הביטחון: "בנט ואני עובדים בתאום מלא, רה"מ, מסיבותיו שלו, בוחר לקיים שיח רק מול בנט, טוב שיח מול בנט, מאשר אין שיח כלל. מה שמעניין שתקום ממשלה ומדינת ישראל לא תצא לבחירות בפעם השלישית. עבור מדינת ישראל בנט כשר בטחון יכול לתרום תרומה גדולה ומשמעותית. בנט לא קיבל שום הצעה וזה כרגע לא על הפרק, אך לדעתי בנט יכול להיות שר בטחון מצויין למדינת ישראל".

עוד הוסיפה בראיון ל'גלי צה"ל' כי, "מערכת בחירות שלישית גרועה למדינת ישראל, גם לימין זה דבר רע. בבחירות הקודמות היינו 61 , ללא ליברמן, כעת 55 חברי כנסת. בסקרים רואים שהציבור לא רוצה מערכת בחירות שלישית ואם חס וחלילה נגיע לשם, שלטון הימין בסכנה. בסבירות לא מבוטלת השמאל יעלה לשלטון, מה שנקרא 'מלא מלא'. יש שתי אפשרויות סבירות, ממשלת אחדות , נתניהו וגנץ יצטרכו לסכם בינהם מי יהיה רה"מ ראשון או שליברמן יכנס לגוש הימין ולהביא הישגים גדולים לציבור שלו והחרדים יצטרכו להתפשר".

שקד, שרת משפטים לשעבר, התייחסה גם לנאום מעורר הסערה של מחליפה השר אמיר אוחנה: "אחרי כל נאום שלי, היו זעקות. לכל שר יש הסגנון שלו, הסגנון שלי היה אחר. ב-2018 נאמתי נאום לא פשוט, על רמיסת זכויות אדם בישראל תחת גלגלי המשפט הפלילי. וגם אז הייתה סערה בפרקליטות. על פי חוק צריך צו בית משפט לחטט בטלפונים סלולריים".

"הטרדת עד – זו עבירה , אך בטח ובטח בחקירה כזו רגישה, יש לשמור על הכללים ועל זכויות הנחקרים. תחשוב על מאות אנשים אחרים שלא מדברים עליהם, מה הם עוברים. שאדם נקרא לחקירה לא בהכרח שומרים על כל זכיותיו. אוחנה אמר, רוב הפרקליטים טובים וישרים. בנושא חקירת פוליטיקאים, אני אמרתי לכל הנהלת הפרקליטות , היזהרו שלא לעשות פליליזציה של ההליך הפוליטי ופליליזציה של החיים. כי כל העבודה שלנו זה תן וקח אחד גדול".

עוד הוסיפה על המצב בדרום: "הייתי 4 שנים חברת קבינט, אנו לא נוכל להימנע מסבב לחימה משמעותי נוסף, דרוש טיפול שורש. לאחר מכן, בכל פעם שהחמאס או הג'יהאד האיסלמי יורים, צריך להגיב בעוצמה על פי מדיניות של מכסחת דשא. צהל יכול להגיב בעוצמה על כל הפרת ריבונות כלפי ישראל. עובדה, מאז מרץ 2018 , לא הגבנו בעוצמה הדרושה. מדניות ההכלה: העמדה שלי ושל בנט עקבית, אמרנו תמיד שנדרשת פעולה משמעותית בעזה, לצה"ל יש תוכניות ויש יכולות, צריך בזמן הנכון לעשות את הפעולה הזאת ואח"כ לנקוט במדיניות של מכסחת דשא".