צילום: דוברות המשטרה

"נצטרך לצאת למבצע צבאי גדול": לאחר 5 שעות – תם דיון הקבינט

לאחר ירי הרקטות לדרום, הקבינט המדיני ביטחוני התכנס לדון במצב עם ראשי מערכת הביטחון. השר שטייניץ אחרי הישיבה: "נצטרך קודם לצאת למבצע צבאי גדול ואז ללכת להסדרה". השר גלנט: "לא תהיה ברירה ונגיע לסבב נוסף ברצועת עזה"

הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס היום (ראשון) לישיבה בת חמש שעות, שבה דנו ראשי מערכת הביטחון במצב המתוח בעקבות המטחים ששוגרו לעבר עוטף עזה בסוף השבוע האחרון. במהלך האירועים קיים ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו התייעצויות ביטחוניות בקריה בתל אביב עם הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי, ראש השב"כ נדב ארגמן, ראש המל"ל מאיר בן שבת ובכירי צה"ל נוספים.

גורם מדיני אמר אמש כי, "אנו נמצאים בתקופה רגישה ונפיצה ביטחונית, גם בצפון וגם בדרום. לכן מנהלים זאת באחריות ובשום שכל". הגורם צוטט עוד ב'ווינט' אומר כי, "בישראל רואים בחמאס אחראי לכל תוקפנות וירי היוצאים מעזה, ונערכים לכל התרחישים".

שר האנרגיה, יובל שטייניץ, חבר הקבינט המדיני-ביטחוני, אמר הערב בראיון ל'גלי צה"ל' כי "כמו שזה נראה עכשיו, נצטרך קודם לצאת למבצע צבאי גדול ואז ללכת להסדרה. אם אין ברירה, ונרצה לחסל את שלטון החמאס, נצטרך מבצע קרקעי". שר העלייה והקליטה, האלוף במיל' יואב גלנט אמר הבוקר בראיון ל'רשת ב' כי "לא תהיה ברירה ונגיע לסבב נוסף ברצועת עזה". גלנט המשמש גם הוא כחבר בקבינט המדיני-ביטחוני הוסיף: "אנחנו נקבע את העיתוי, את התנאים ונגיע למערכה רחבה שהתוצאות שלה יהיו מאוד כואבות לחמאס".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה לירי השבת על הדרום ואמר כי, "אנחנו נמצאים בתקופה ביטחונית מאוד רגישה ונפיצה בכמה וכמה זירות במזרח, בצפון ובדרום. מיד לאחר הירי על עוטף עזה כינסתי דיון של צמרת הביטחון בקריה. הוריתי על שורה של מטרות שעלינו לתקוף ולכן חיל האוויר תקף אותן, וודאי יכולתם להתרשם מעוצמת התקיפה".

עוד הוסיף ורמז על העדיפות המצב הביטחוני בצפון, "צריך להבין שחמאס נושא באחריות מבחינתנו לכל התקפה שיוצאת משטחה של רצועת עזה. אני לא מתכוון לפרט כאן את התוכניות שלנו. אנחנו נמשיך לפעול בכל הזירות למען ביטחון מדינת ישראל, גם באמצעים גלויים וגם באמצעים סמויים, בים, באוויר וביבשה".

ההערכה במערכת הביטחון הישראלית היא כי ארגון הטרור הג’יהאד האסלאמי עומד מאוחרי שיגור עשר הרקטות בליל שבת לעבר עוטף עזה. על פי הדיווחים, מדובר במדיניות של מפקד החטיבה הצפונית של הארגון הטרוריסטי, בהאא’ אבו אלעטא, שבוחר בתקופה האחרונה לנקוט בקו תוקפני ולא נשמע להורות החמאס וראשי הג’יהאד האסלאמי.

כזכור, שבת מתוחה עברה על תושבי הדרום, אזעקות צבע אדום נשמעו אתמול (ליל שבת) בשעה 21:00, 21:06 ו-21:42 בעיר שדרות וביישובי המועצה האזורית שער הנגב. מערכת כיפת ברזל יירטה שמונה מן הרקטות, רקטה נוספת נחתה בשטח פתוח ואחרת פגעה פגיעה ישירה בבית בשדרות.

הרקטה התפוצצה סמוך למבנה – דיירי הבית, זוג הורים כבני 40 וילדיהם, שהו במרחב המוגן ולא נפגעו. נזק משמעותי נגרם לבית ולמכוניות סמוכות. סמוך לשעה 2:00 לפנות בוקר נשמעה שוב אזעקת צבע אדום בשדרות וביישוב איבים. מדובר צה"ל נמסר כי זוהה ירי שאינו רקטות מרצועת עזה לעבר ישראל.

בתגובה תקפו מטוסי קרב של צה"ל מגוון רחב של יעדי טרור בהם מתחם צבאי של הכוח הימי של ארגון הטרור חמאס, מתחם צבאי של מערך ההגנה האווירית של הארגון, מתחם צבאי המכיל סימולטור לירי נגד טילים, מתחמי אימונים, אתר לייצור אמצעי לחימה, מתחם צבאי המשמש כמחסן אמצעי לחימה ותשתיות תת-קרקע של ארגון הטרור חמאס בצפון, מרכז ודרום רצועת עזה.

4 תגובות

אז בא נעשה התנתקות מיישובים הסובבים את רצועת עזה ואז יהיה לנו באאאאמממת שקט.
ואם זה לא יעזור נקפל את עצמנו ונקפוץ למים לבד על ידי הצבא האדיר שיש לנו.
הרי למה הקמנו צבא אם לא להגן על עצמנו ולמנוע מעצמנו להכנס לכפרים ערביים .

השר יובל שטייניץ הוא האיש היחידי שאני מעריך בליכוד שמלא בחברי כנסת ערסים וילדי שכונה אבל גם הוא מדבר בלי כיסוי כי ביבי לא יתן לצאת לשום מבצע וימשיך להבליג ולהבליג

נו באמת

נו

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו