ראש הממשלה התייחס לחקירת דובריו ויועציו: "הופתעתי מכל הפרטים שקשורים למה ששמעתי אחר כך". על ביקורת אוחנה על הפרקליטות: "שר המשפטים אוחנה ציטט בשבוע שעבר את טומי לפיד, ראובן ריבלין, הילה גרסטל והיועמ"ש מנדלבליט" • צפו

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב לחקירת דובריו ויועציו בחשד להטרדת עד המדינה: "אני ממש הופתעתי מעצם ההאשמה הזו ומכל הפרטים שקשורים למה ששמעתי אחר כך – תפיסת הטלפונים. רבים מרגישים שמשהו כאן לא בסדר", את הדברים אמר באירוע במוזיאון ידידי ישראל בירושלים.

נתניהו התייחס גם לביקורת החריפה של המשפטים על מערכת המשפט: "אין לי שום ביקורת על בתי המשפט אלא הערכה עמוקה לבתי המשפט. שר המשפטים אוחנה ציטט בשבוע שעבר את טומי לפיד, דניאל פרידמן, רות גביזון, ראובן ריבלין, הילה גרסטל והיועמ״ש מנדלבליט עצמו".

"כולם דיברו על תופעות של שיקולים זרים, תפירת תיקים, נהלים פסולים, הדלפות מגמתיות ולא חוקיות, והביעו ביקורת על כך. בדמוקרטיה אין מערכת שחסינה מביקורת. אנחנו מדינה חופשית. ביקורת על כולם. צריך לתקן את הליקויים הללו, זה לא להיות נגד שלטון החוק אלא בעדו. לא הופתעתי מכך שרוב גדול של אזרחי ישראל מסכימים לביקורת הזאת", כך נתניהו.

במהלך הימיים האחרונים פרסם ראש הממשלה הפניות ברשתות החברתיות שלו לטורים התוקפים את מערכת המשפט בעקבות החקירה. "ההחלטה לפתוח בחקירה פלילית נגד כל יועציו הקרובים של ראש הממשלה – הופכת את האירוע לתצוגת תכלית של כל מה שרע במערכת זו", ציטט נתניהו את קלמן ליבסקינד מ'מעריב'.

"פרשת הטלפונים המוחרמים של אנשי נתניהו היא רק משל לשלושת תיקי נתניהו: תחילה נפתחה חקירה מוזרה (מישהו באמת חושב שהפגנת הליכוד המטופשת מול פילבר נועדה לאוזני פילבר עצמו?). בהמשך נעשתה ההחרמה המקוממת של הטלפונים ובסוף באה הודעה מתחסדת על "צורכי חקירה מובהקים" ו"רגישות מיוחדת". שוטרת שעלעלה בלי סמכות בטלפון של יועץ ראש הממשלה הדגימה את הפישינג שנעשה בעבר לנתניהו עצמו באמצעות חקירות אנשיו", ציטט את עורך מקור ראשון חגי סגל.

דובר ראש הממשלה עופר גולן הגיש היום תלונה במשטרה בדרישה לפתוח בחקירה בנושא ההטרדות נגד עד המדינה שלמה פילבר. "גולן הציג בפני המשטרה 52 מקרים ברשת בהם פורסמו איומים ודברי הסתה נגד פילבר. המשטרה עד כה לא בדקה אף אחד ממקרים אלה", נמסר מטעמו של גולן.

פרקליטיהם של דוברי ראש הממשלה עופר גולן ויונתן אוריך, עו"ד עמית חדד ועו"ד נועה מילשטיין, הציגו חלק מאותן הטרדות בדיון בבית משפט השלום, ולשאלתם הודתה המשטרה כי לא נפתחה חקירה ביחס לתלונות אלה, רק מפני שלא הוגשה לגביהן תלונה. בתלונתו במשטרה אמר גולן כי כעת, משהגיש תלונה במשטרה, ראוי כי המשטרה תפתח בבדיקה מיידית של ההטרדות האמיתיות נגד פילבר.