המשטרה עצרה הבוקר כ-10 חשודים ובהם בכירים בשלטון המקומי בחשד למעורבותם בפרשיה חדשה שמהותה שוחד, מרמה, הפרת אמונים והלבנת הון. החשד: בעלי אינטרסים פעלו להשפיע על מקבלי החלטות בחברות ממשלתיות, בתמורה לשוחד

פרשית שחיתות החדשה התפוצצה הבוקר והותרה לפרסום, עם הדיווח על מעצרם של 10 חשודים ובהם בכירים בשלטון המקומי המתגוררים באזור השרון שנעצרו לפנות בוקר ונלקחו לחקירה במסגרת פשיטה של היחידה למאבק בפשיעה כלכלית להב 433. על פי דיווחים, בין החשודים, ראשי עיר, ראש מועצה ועוזר שר בכיר.

מדובר בפרשיה שפרטיה טרם הותרו לפרסום אך דבר קיומה הותר לפרסום הבוקר בתום תקופה ממושכת של חקירה סמויה על ידי המשטרה, כשמהות החשדות הנחקרים בה, הם עבירות מרמה, הלבנת הון ומס ועבירות נוספות. בין היתר פשטה המשטרה על משרדו של עורך דין בכיר ומוכר מאזור השרון וכן על לשכותיהם של כמה ראשי ערים.

מהמשטרה נמסר, כי "במסגרת המאבק של משטרת ישראל בעבירות של שחיתות ציבורית, פתחה הבוקר היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) בלהב 433 בחקירה גלויה, בתום תקופה ממושכת של חקירה סמויה. הבוקר נעצרו לחקירה 10 חשודים ועכבו 9 מעורבים נוספים בחשד למעורבות בעבירות שוחד, קבלת דבר במרמה, הלבנת הון, עבירות על פי פקודת מס הכנסה וכן עבירות נוספות. בין המעורבים שעוכבו שני אישי ציבור בכירים בשלטון המקומי".

"מדובר בחקירה מורכבת ורחבה המנוהלת על ידי משטרת ישראל בשיתוף יחידת יהלום ברשות המיסים ובליווי פרקליטות מחוז מרכז (פלילי). במסגרת החקירה עלה החשד כי עובדי ציבור בכירים, ביחד עם אחרים, כל אחד על פי חלקו, ביצעו לכאורה עבירות שחיתות תוך מעורבות בעלי השפעה בחברות ממשלתיות ובמוסדות שלטון".

"ממצאי החקירה עולה כי בעלי אינטרסים פעלו כדי לקדם את ענייניהם העסקיים, תוך ביצוע עבירות וכדי להשפיע על מקבלי ההחלטות בחברות ממשלתיות לקדם את ענייניהם. כמו כן עלה החשד כי בעלי תפקידים בכירים ברשויות מקומיות ואף במשרדי ממשלה מעורבים לכאורה אף הם בקידום ענייניהם של בעלי האינטרסים בתמורה לשוחד או ממניעים פסולים אחרים.

לסיום מודיעים במשטרה כי, "במהלך היום בוצעו עשרות חיפושים וכן התבצעה פעילות אכיפה כלכלית נרחבת. משטרת ישראל תמשיך לחקור ולחשוף עבירות הנוגעות לטוהר המידות הפוגעות באזרחים הנורמטיביים, במדינה, בקופתה ובאמון הציבור במוסדותיה ונבחריה".