נערכים לאחדות? הליכוד מגיש הצע"ח שימנע מעודה לכהן כיו"ר האופוזיציה

מחשש כי במקרה של אחדות, יהפוך יו"ר הרשימה המשותפת ליו"ר האופוזיציה ויקבל על פי חוק עדכון ביטחוני מראש הממשלה, יזם ח"כ שלמה קרעי הצע"ח ולפיה, "יו"ר האופוזיציה לא יקבל עדכונים מרה"מ ויוכל לנאום אחרי ראש הממשלה רק במקרים מיוחדים"

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • סוף טראגי ל-13 שנים של תרדמת

  תוכן מקודם

חבר הכנסת שלמה קרעי (הליכוד) הגיש הצעת חוק שתמנע במקרה שתקום ממשלת אחדות את ראשות האופוזיציה מיו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה. שכן בתרחיש בה תוקם ממשלת אחדות, יהפוך יו"ר 'הרשימה המשותפת' שהיא הסיעה הגדולה באופוזיציה, לאחד מסמלי השלטון בישראל, מה שמזכה אותה בשלל פריבלגיות, שלטענת הליכוד יש בכך משום פגיעה בביטחון המדינה.

לדברי ח"כ קרעי, "כחלק מהיערכות הליכוד לממשלת אחדות, למרות קואליציית המיעוט המתגבשת, הגשתי הצעת חוק הקובעת שאם באופוזיציה אין סיעה מעל 15 מנדטים, תפקיד יו"ר האופוזיציה יינתן ברוטציה בין ראשי המפלגות באופוזיציה אולם במקרה כזה יו"ר האופוזיציה לא יקבל עדכונים מראש הממשלה".

ח"כ קרעי מסביר את התרחיש ממנו הוא כה חושש, "במידה ותקום ממשלת אחדות, איימן עודה, יו"ר הרשימה המשותפת שחבריה תומכים בטרור, עלול להיות לפי החוק היום, יו"ר האופוזיציה. מתוקף תפקידו הוא יקבל מעמד מיוחד, יהיה זכאי לעדכונים מדיניים וביטחוניים מראש הממשלה וינאם בכל פעם שראש הממשלה נואם בכנסת".

"מציאות מופרכת שכזו, לא מתקבלים". ח"כ קרעי. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לדבריו, "עדכון בטחוני שוטף לתומכי טרור ומציאות מופרכת שכזו, לא מתקבלים על הדעת ולכן הצעת חוק שהגשתי שלפיה במידה ובאופוזיציה אין סיעה מעל 15 מנדטים, תפקיד יו"ר האופוזיציה יהיה ברוטציה בין המפלגות האופוזיציה". על פי ההצעה החדשה, "יו"ר האופוזיציה לא יקבל עדכונים מדיניים וביטחוניים מראש הממשלה ויוכל לנאום אחרי ראש הממשלה רק במקרים מיוחדים".

"החוק קבע מעמד רם וחשוב ליו"ר האופוזיציה מאחר ובדרך כלל הוא מגיע ממפלגה המהווה אלטרנטיבה שלטונית. במצב של סיעות אופוזיציה שאף אחת מהן לא עולה על 15 מנדטים, אף אחת מהן לא מהווה אלטרנטיבה שכזו, ועל כן יש להתאים את החוק למצב החדש כאמור", מסביר קרעי.

3 תגובות

ומה יקרה אם בבחירות הבאות יהיו לערבים 15 מנדטים? יעשו תיקון לחוק שצריך 16?

ספין מסריח.
גזעני, ומחרחר ריב.

חחחח לאט לאט ההמדינה פושטת רגל ונקנת על ידי הערבים.
ככה זה שלא הולכים בדרכי התורה או שלא מאוחדים.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן