יו"ר הימין החדש שוחחה עם ראשי המפלגות החרדיות ונפגשה עם יו"ר ישראל ביתנו בניסיון לבחון אפשרות שישב עמם בממשלה. דרעי זעם על שקד: "מבקש שלא תתני לציבור החרדי עצות". ליברמן יערוך התייעצויות כדי לקבל החלטה סופית

ברקע המבוי הסתום במגעים להרכבת ממשלה, יו"ר הימין החדש ח"כ איילת שקד מהימין החדש, נפגשה היום (שני) בכנסת עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, כך דווח ב'וואלה'. ככל הנראה שקד ניסתה לבחון עם ליברמן האם יש היתכנות לישיבה שלו בממשלה עם החרדים במידה ויתפשרו בסוגיות דת ומדינה.

על פי הדיווח, בימים האחרונים שקד משוחחת עם חלק מראשי המפלגות החרדיות בניסיון לבחון אפשרות שלהם להתגמש בנושאי דת ומדינה, בהם בסוגיית הגיוס. בין היתר שקד שוחחה היום גם עם השר לשעבר ונציג המשא ומתן של שס אריאל אטיאס ועם יו"ר יהדות התורה סגן השר יעקב ליצמן.

בעקבות דבריה של שקד בימים האחרונים, יו"ר ש"ס אריה דרעי זעם היום בישיבת ראשי הבלוק על יו"ר הימין החדש ואמר לה: "מבקש שלא תתני לציבור החרדי עצות בתקשורת". יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני הצהיר אתמול בעקבות דבריה כי הוא "מודיע קבל עם ועדה – לא תהיה שום פשרה בנושאים הדתיים והעקרוניים לנו. לא בהתחכמות ולא בשום דרך אחרת".

בתוך כך, יו"ר ישראל ביתנו, חבר הכנסת אביגדור ליברמן, יתחיל מחר סבב התייעצויות לקראת גיבוש עמדה סופית של מפלגתו. הפגישות תתקיימנה ממחר כאמור, ועד יום שישי. סבב ההתייעצויות יתקיים בהרכבים שונים, וצפוי לכלול מפגשים עם ראשי ערים וסגני ראשי ערים, שרים וחברי כנסת לשעבר. החלטתו של ליברמן עשויה להתפרסם עד תחילת שבוע הבא.

אתמול אמרה שקד כי, "מערכת בחירות שלישית גרועה למדינת ישראל, גם לימין זה דבר רע. בבחירות הקודמות היינו 61 , ללא ליברמן, כעת 55 חברי כנסת. בסקרים רואים שהציבור לא רוצה מערכת בחירות שלישית ואם חס וחלילה נגיע לשם, שלטון הימין בסכנה. בסבירות לא מבוטלת השמאל יעלה לשלטון, מה שנקרא "מלא מלא". יש שתי אפשרויות סבירות, ממשלת אחדות , נתניהו וגנץ יצטרכו לסכם בינהם מי יהיה רה"מ ראשון, או שליברמן יכנס לגוש הימין ולהביא הישגים גדולים לציבור שלו והחרדים יצטרכו להתפשר".