צילום: Yonatan Sindel/Flash90

אוחנה למנדלבליט וניצן: "במקום להתמודד עם הטענות – טוענים להסתה"

שר המשפטים אמיר אוחנה משיב ליועמ"ש ולפרקליט המדינה שתקפו את הביקורת שהעביר על הפרקליטות: "לא כך רוכשים את אמון הציבור. לא כך בולמים את ההידרדרות שחלה בתדמית מערכת אכיפת החוק בשנים האחרונות. לכל זמן ועת לכל חפץ"
 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

שר המשפטים אמיר אוחנה השיב הערב בכנס גיוס מתמחים של משרד המשפטים ליועמ"ש ולפרקליט המדינה שתקפו את הביקורת שמתח על מערכת המשפט: "קיוויתי שנעסוק היום רק בקריאתנו אליכם לבוא ולהתמחות אצלנו, אך מששמעתי כי קודמיי הרגישו צורך להתייחס לענייני השעה, ככה בקטנה, אני מרגיש חופשי לעשות כן בעצמי".

"מצער אותי שבמקום להתמודד עם גוף הביקורת ותכניה, שמעתי עד עכשיו, ועכשיו נדבר על חלק מהדברים שנאמרו עכשיו, שלל ביטויים כ"לא ירתיעונו", "נעמוד כחומה בצורה", ואיך לא, השימוש במילה שנשחקה עד כי לא נותר ממנה זכר למשמעותה המקורית: "הסתה". וכשמתייגים דבר כ"הסתה", ועוד מוסיפים ומציבים מאבטחים למושא הביקורת, הדבר דוחק כל סיכוי לשינוי, מקבע את הקלקולים ומעמיק אותם".

"נעזוב כרגע את העובדה שלדברים דווקא יש אח ורע, רבים מהם נאמרו על ידי רמים ונישאים – אבל חשוב מכך: רבים מהם משקפים דעה הרווחת באופן מובהק בציבור. בסקר שפרסם ביום שישי האחרון העיתונאי עמית סגל נמצא כי: 71% הגיבו מהנשאלים הגיבו בחיוב לקריאתי ליועמ"ש לפתוח בחקירה על ההדלפות הרבות שהתרחשו בשנים האחרונות. 67% מהנשאלים השיבו כי ראוי ששר משפטים יעביר ביקורת על המערכות עליהן הופקד. 77% מהנשאלים השיבו כי יש להחיל בדיקת פוליגרף על עובדי פרקליטות המדינה כפי שנהוג במשטרה, בשב"כ, במוסד ובגופים רגישים אחרים. הציבור, בכל הכבוד, ראוי למענה אמיתי וענייני לטענות ולא לאמירות ריקות נוסח: לא ירתיעונו".

"ההרתעה היחידה המתבקשת היא מביצוע עבירות, והייתי מצפה מראשי המערכת להצטרף אליי במאמצים הנדרשים לשם כך – ולא לנסות ולבלום אותם, כמו כמעט כל ביקורת המתבקשת על המערכות. שמעתי היום תשובות לחלק מהטענות, אך תשובות אלה אינן מספקות ואני אתייחס אליהן בכובד ראש ובמלוא הרצינות לאחר שאעיין בהם כי הספקתי לשמוע רק מקצתן. הדברים עוד יפורטו".

"ממש בדרכי לכאן, קראתי את המכתב שיצא מלשכת היועץ המשפטי לממשלה בוא הוא דוחה את הבקשה לפתוח בחקירה, דוחה את הבקשה לבצע בדיקות פוליגרף ודוחה את הבקשה לאתר את המדליפים באמצעות הוצאת תדפיסי שיחות, המכתב אמנם לא ממוען אליי, אך לאור העובדה שיצא היום במענה לפניות עורכי הדין מחודשים מאי וינואר שנה זו – יש לי תחושה שאולי הוא בכל זאת ממוען קצת אליי".

לסיום תוקף אוחנה בחריפות את מנבלליט וניצן שיושבים מולו בכנס: "אך אומר כעת רק זאת: לא כך רוכשים את אמון הציבור. לא כך בולמים את ההידרדרות שחלה בתדמית מערכת אכיפת החוק בשנים האחרונות. לכל זמן ועת לכל חפץ".

כתבות קשורות

5 תגובות

 1. יש לך בעיות עם הפרקליטות??
  תפנה לשר המשפטים!!!!
  הא, זה אתה ,
  אז תתמודד ותנסה לפתור במקום לעשות כותרות…
  שחכתי , אתה תלמיד של נתניהו , אז תמשיך לעשות כותרות ולשתות קפה עם סיגרים….

 2. מה שמדהים זה שכולם עלו עליהם בתרגילים השרופים שלהם.. ולהם זה אפילו לא מדגדג את הזרת של הרגל
  בעימות האחרון של אוחנה&ניצן רק התברר מי כאן הבעל הבית האמיתי במדינה

 3. בס"ד, בבקשה במקום לדבר תעשו מעשים, למשל , למה לא פיטרתם או לפחות להשעות מיידית את אותו חוקר שלקח את הטלפונים של של עוזרי רוה"מ, הרי הם עברו על החוק בצורה ברורה, למה רוה"מ לא דרש זאת שמיד יפטרו אותם ושמיד יחזירו את מכשירי הטלפון שנלקחו בניגוד לחוק, ועוד הרבה דברים כאלה,
  אלא לצערינו כל הימין הזה "שפוטים" של כנופיית שלטון החוק ורועדים מהם פחד מות, אפילו לא מעלים בדעתם לדרוש בתוקף ללא מורא את מה שצריך לעשות כגון שיחזירו מיידית את מכירי הטלפון ושיפטרו מיד את החוקרים הכושלים. אפילו רוה"מ מתנהג כנגדם ברפיסות שלא מובנת, אתם שלטון הימין צריכים לדעת שאתם השולטים ולהתנהג כך בהתאם ללא כל מורא, ואז העם יהיה איתכם, כי סוף האמת לנצח, . תגידו את האמת בריש גלי ובכל חוצות את כל מעללי כנופיית שלטון החוק והפרקליטות, וללא מורא כי האמת תנצח, אבל אם תמשיכו להיות קטנים בעיני עצמכם, אזי הפרקליטות וכנופיית שלטון החוק ימשיכו במעלליהם ולעשות מה שהם רוצים וימשיכו לצפצף על כולם… כפי שזה עכשיו.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן