בעקבות הירי על הדרום, מנהיג חמאס הגיב לדבריו של גנץ שאיים כי במשמרתו חמאס יקבל תגובה הולמת לכל מתקפה ואמר: "אנחנו עוד נגרום לו לקלל את היום שבו הוא נולד". עוד אמר כי ביכולתו להפוך את היישובים בישראל ל"ערי רפאים"

מנהיג חמאס בעזה, יחיא סינוואר, איים היום (שני) על ישראל בנאום שנשא ברצועת עזה כהכריז כי ארגונו מחזיק ביכולות שיאפשרו לו לשגר רקטות לתל אביב חצי שנה ברציפות. "יש לנו ברצועה כוח צבאי שהאויב עושה לו חשבון גדול. יש לנו מאות קילומטרים של מנהרות. יש לנו מאות חדרי שליטה ובקרה מעל האדמה ומתחתה ואלפי טילי נט בייצור מעזה ואלפי פצמרים. אנחנו יכולים להפוך את ערי האויב לערי רפאים אם האויב ימשיך לתקוף אותנו".

סינוואר התייחס למטח הרקטות ששוגר לעבר שדרות בליל שבת האחרון והגיב לדבריו של יו"ר כחול לבן בני גנץ שאיים כי במשמרתו חמאס יקבל תגובה הולמת לכל מתקפה. לדבריו: "שמענו את ההצהרות המאיימות של מנהיגי ישראלי כלפינו, אבל אנחנו עוד נגרום להם לקלל את היום שבו נולדו".

עוד אמר מנהיג חמאס כי המודיעין הישראלי פועל להפיל את ארגונו בתוך עזה: "גורמי מודיעין שונים מנסים לערער את היציבות ברצועת עזה, יש לנו אמצעים רבים וחשאיים שמתמודדים נגד הניסיונות של המודיעין הישראלי לחדור לעזה".

מנהיג חמאס לועג: "בישראל אין ממשלה – לא יכולים לקבל החלטות"

לדברי סינוואר, אנשי חמאס מייצרים בעצמם את טילי הנ"ט שיתמודדו נגד כוחות השיריון הישראליים שנמצאים באזור, עוד טען מנהיג ארגון הטרור כי מתחת לאדמה ישנם מאות קילומטרים של מנהרות הגנתיות ו"מאות אלפי" מלכודות שיחכו לכוחות הביטחון הישראליים ביום שיחליטו להיכנס למבצע קרקעי.