יו"ר ישראל בתינו מזים את הדיווחים, כי בכדי למנוע מהמדינה סבב בחירות שלישי, ומתוך כוונה להפעיל לחץ על המערכת הפוליטית, בכוונתו לשקול התגמשות במגוון נושאים ובהם דת ומדינה - "הפרסומים על אחריות העיתונאים בלבד"

יושב ראש ישראל בתינו ח"כ אביגדור ליברמן מפרסם הבוקר הכחשה גורפת לדיווחים שראו אור באמצעי התקשורת, לפיהן העובדה כי המערכת הפוליטית נתונה במבוי סתום, ומאוימת בסבב בחירות שלישי במספר, יהיה מוכן לשקול 'ויתורים' במסגרת סל הדרישות אותם הציג בעת האחרונה, למעט פשרות בנושאי דת.

בהודעה שפרסם, כתב ליברמן, "הבוקר שמעתי וקראתי בליל של שטויות מטעם עיתונאים בכלי תקשורת שונים בנוגע למהלכים ש"ישראל ביתנו" מתכננת כביכול: פשרות בנושאי דת ומדינה, חבירה לגוש כזה או אחר וכדומה – אין לדיווחים האלו שום אחיזה במציאות ושום בסיס והם באחריותם של הכותבים והפרשנים בלבד".

הדברים פורסמו על רקע דיווח שפרסם הכתב הפוליטי של 'כאן חדשות' מיכאל שמש ולפיו, "‏ליברמן בוחן את האפשרות לרכך מעט את דרישותיו בנושא דת ומדינה, זאת כדי להפעיל לחץ על גנץ ונתניהו בניסיון להביא לפריצת דרך במשא ומתן". לדבריו, "יו"ר ישראל ביתנו צפוי להתפשר על רוב הדרישות שהציב במסגרת שיחות המו"מ, למעט חקיקת חוק הגיוס וביטול חוק המרכולים".

כזכור, אתמול דווח, כי יו"ר 'הימין החדש' ח"כ איילת שקד נפגשה בימים האחרונים מספר פעמים עם אביגדור ליברמן, כשהיא מנסה לתווך בינו לבין המפלגות החרדיות. שקד צוטטה כמי שאומרת כי "למפלגות החרדיות לא תהיה ברירה והן תאלצנה להתפשר". דברים ברוח דומה השמיע יו"ר סיעת הליכוד הנבחר בכנסת ח"כ מיקי זוהר שבראיון לרשת ב' הבהיר, כי בכדי להגיע לפריצת דרך במו"מ בכל הקשור להחזרת אביגדור ליברמן למחנה הימין, הרי שהחרדים הם אלו שיצטרכו להתפשר בנושאים החשובים להם, בין היתר בנושא 'חוק הגיוס'.