Roni Schutzer/FLASH90

תיק 4000 קורס? פעולת החקירה ששברה את חפץ ומנסים להסתיר

הפרשן הפוליטי עמית סגל, מתייחס לדברים שנמנעו ממנו לפרסם אתמול: "מדובר בעדות שנגבתה מאדם שאיננו קשור לתיק". עוד הוא רומז: "הוצאת צו האיסור פרסום הנו מוזר הרי החומר אצל הסנגורים". עו"ד של נתניהו: "חקירת חפץ חצתה את כל הקווים האדומים"

 • את היין הזה כבר טעמתם? לחיצה אחת והשליח בדרך אליכם

  תוכן מקודם

 • אל תדלגו עליהם! עשרות ילדים מחכים שתקראו את זה עכשיו

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

החשיפה שהביא אמש הכתב הפוליטי של 'חדשות 12', עמית סגל, לנוכח הגילויים על הלחץ הפסול שהפעילה המשטרה על מנת לשנות את עדותו של עד המדינה בתיק 4000 ניר חפץ, ממשיכות לעורר הדים גם הבוקר.

בראיון ל'גלי ישראל' חושף סגל, כי בפרקליטות מסרו לעיון היועץ המשפטי לממשלה, חלקי חומרים בלבד מתוך סך העדות של חפץ. "אתה יודע שאני לא מהקונספרטיבים, אבל היו כאן דברים שלא התרחשו עד היום. הביאו ליועמ"ש תקציר חומרים, אבל כאלה שלא כוללים את הכל". סגל מוסיף ומדווח, כי מתברר שמאוד ייתכן והעדות שבמוקד הסערה הוסתרה מהסנגורים. לדבריו, "העדות הדרמטית, איננה מופיעה בתוכן העניינים שנמסר לפרקליטי החשודים. היא הוחבאה בחומר שכולל אלפי עמודים והקלטות.

בנוסף, סגל הוסיף והתייחס במרומז למידע שנמנע ממנו אתמול לפרסם, בעקבות צעד של משרד המשפטים שגם אותו לא ניתן לפרט, שמעיד עד כמה רחוק הייתה המשטרה מוכנה ללכת כדי להפוך את חפץ לעד מדינה. "מדובר בעדות שנגבתה מאדם שאיננו קשור לתיק", כך סגל. עוד אמר סגל, כי "הוצאת צו האיסור פרסום הנו מוזר הרי החומר אצל הסנגורים".

 

העדויות הסותרות של ניר חפץ ובעיות הזיכרון: האם ניסה לרצות את החוקרים?

 

בתוך כך, סגל מזכיר את תשובת היועמ"ש מנדלבליט לראש לשכת עורכי הדין לפני כחודשיים, אחרי חשיפת הצעדים נגד שאול אלוביץ, בה הצהיר כי בניגוד לטענות כלל לא הופעל לחץ על נחקרים בפרשות נתניהו להחליף עורכי, הרי ש"למרבה הצער הטענה הזו איננה אמת. הופעלו לחצים בלתי חוקיים על שני עדים להחליף עו״ד", אומר סגל.

הפרשן הפוליטי הבכיר מעביר גם ביקורת חריפה על היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שאולי בזמן אמת לא ידע על הנעשה, אך בחודש האחרון יודע ולא התנער מההתנהלות: "‏הדבר החמור יותר הוא שמנדלבליט מודע למה שהתרחש בחקירת חפץ כבר חודש שלם, אך עד הפרסום אמש לא טרח להבהיר שאישורו לא ניתן. מיועץ משפטי לממשלה מצופה לא לעשות הנחות לעצמו ולכפופים תחתיו".

יצוין, כי הבוקר ביטל היועץ המשפטי לממשלה באופן מפתיע הרצאה שאמור היה לשאת בכנס אנשי אגף התקציבים באוצר, כאשר מצדו של היועמ"ש לא נמסרה הסיבה לביטול.

בתוך כך פרקליטו של ראש הממשלה עו"ד יוסי אשכנזי התייחס הבוקר בראיון לעופר חדד ב'רדיו ירושלים' להתפתחויות בפרשה והאשים, כי "חקירת ניר חפץ הייתה פעולה שחצתה את כל הקווים האדומים". לדבריו, "הפעילו עליו לחצים לא חוקיים. כדי לשבור אותו. התיק הזה לא עומד ללא העדות של ניר חפץ ואם הדבר הזה נופל אז יש לזה משמעות גדולה מאוד. תיק 4000 קורס".

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה אתמול: "אין בכוונתנו לנהל את הליך השימוע בתקשורת. היועץ המשפטי לממשלה לא אישר אף אחת מהפעולות הנטענות בשאילתה. יובהר כי אין באמור לאשר את אמיתות הטענות העולות בשאילתה".

3 תגובות

ווואו מעניין לראות מה יתפתח… כל הפרקליטות הולכים לאכול חבית של צפרדעים…

מדינת משטר פשע משטרתי ודיקטטורי.
זאת מאפייה לכל דבר

האם יש עוד דבר כזה במדינה , שנקרא משרד המשפטים ??? הרי כל תגובה שלהם היא אוטומטית הגנה על הפרקליטות ולא משנה אילו עוולות היא מעוללת. ואילו את שר המשפטים שהוא הממונה עליהם, הם רודפים ומזלזלים בו. אכן מדינה משונה בה יש שלטון יחיד של דיקטטור בשם שי ניצן, שהדיקטטורה של סטלין לידו היא אפס. אנא הסבירו לי מי כפוף למרותו של מי ? היועץ כפוף לניצן או להיפך כי מכל מקום ,כל הציבור נוכח לדעת כי היועץ המשפטי נגד הממשלה הוא מריונטה בידי מנכ"ל המדינה שי ניצן. ולית דין ולית דיין ואיש הישר בעיניו ,בפרקליטות, יעשה.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן