שר האוצר על הפלונטר הפוליטי: "אסור לנו להגיע למצב שההישגים הכלכליים שעבדנו עליהם כל כך קשה ירדו לטמיון בגלל בעיות פוליטיות ובעיות של אגו". לדבריו, "אין אמירה ציבורית יותר ברורה ויותר צועקת מאשר ממשלת אחדות. הציבור אמר את דברו, תלכו ביחד"


דברי כחלון. צילום: משה נסים/לע"מ

שר האוצר משה כחלון התייחס היום לפלונטר הפוליטי ואמר כי, "יש פה פלונטר שאני לא רואה איך יוצאים ממנו, אבל אני קורא לצאת ממנו. אם יהיו בחירות נוספות תהיה אותה תוצאה. לא יהיה גוש גדול של 68-70. אז בואו נעשה כאילו עשינו עוד בחירות ונקים ממשלה. בחירות רביעיות כבר לא יעבוד. כל גוש רצה להקים ממשלה, לא הלך. צריכים להבין: אף אחד לא ניצח פה".

ביום עיון לאגף תקציבים בירושלים הוסיף כי, "בתיקו מתחלקים בנקודות. אז כל אחד יבוא לציבור שלו, יגיד מאוד רציתי, אבל אי אפשר. אין אמירה ציבורית יותר ברורה ויותר צועקת מאשר ממשלת אחדות. הציבור אמר את דברו, תלכו ביחד. תשאלו אותי אם ממשלת אחדות טובה? אני לא יודע. לא כיהנתי בממשלת אחדות ואני לא יודע אם זה ממשלת שיתוק או ממשלה שתפעל, אבל המצב הפוליטי מביא אותנו לשם".

השר התייחס להשפעת המצב על הכלכלה הישראלית, "אסור לנו להגיע למצב שההישגים הכלכליים שעבדנו עליהם כל כך קשה ירדו לטמיון בגלל בעיות פוליטיות ובעיות של אגו. המצב בפעם הבאה לא ישתנה. צריך להתחבר לאחדות, מנהיגים צריכים להתנצל בפני הבוחרים להגיד שניסינו להקים לבד ולא הצלחנו, וליצור את הממשלה הכי טובה שיכולה להיות למדינת ישראל".