יחידת הסייבר בלהב 433 עצרה חשוד תושב אשקלון בחשד שפירסם פוסט המסית לפגיעה בראש הממשלה, רעייתו ובנו. אתמול פתחה המשטרה בחקירה בעקבות פוסט שפורסם בו קרא למשטרת ישראל לכוון את התנועה להלווית ראש הממשלה, רעייתו ובנו

יחידת הסייבר בלהב 433 עצרה בשעות הבוקר חשוד (55), תושב אשקלון בחשד שפירסם פוסט המסית לפגיעה בראש הממשלה, רעייתו ובנו. בעקבות פוסט שפורסם אתמול באחת הרשתות החברתיות תחת השם "צביקה סבג" הקורא למשטרת ישראל "לכוון את התנועה להלווית ראש הממשלה, רעייתו ובנו" נפתחה חקירה ביחידת הסייבר בלהב 433. היום בשעות הבוקר נעצר כאמור החשוד במעורבות במעשה והובא לחקירה.

כזכור, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פנה אתמול (שני) לממלא מקום מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, בעקבות פרסום פוסט בפייסבוק, התוקף אותו ואת רעייתו שרה ובנו יאיר, בטענה להסתה הקוראת לפגיעה בו ובבני משפחתו. יחידת הסייבר בלהב 433 פתחה בחקירה כדי לגלות מי עומד מאחורי הפוסט.

בתמונת הפרופיל של המשתמש מוצג איור של חבל תלייה ומאחוריו פניו של בנימין נתניהו. באחד מהפוסטים שפרסם כתב המשתמש: "שונא שנאת מוות את בנימין, שרה ויאיר נתניהו ואת כל מי שמשתף איתם פעולה". בפוסט אחר כתב: "משטרת ישראל, תתכוננו לכוון את התנועה להלוויה של בנימין, שרה ויאיר נתניהו".

עוד כתב כי, "אם תרגיש לא טוב בהמשך אל תפנה לבית חולים. אלו סימנים פיזיים שמבשרים את מותך והסתלקותך מהעולם הזה. אף רופא לא יוכל לעצור את התהליך הזה". בסיום הפוסט נכתב: "מה תעשה עכשיו? תרוץ למשטרת ישראל לדווח להם על איום ממשי על חייך ותבקש מהם שיגנו עליך? כבר דיווחתי להם וחוץ מזה מיליון שומרי ראש לא יכולים למנוע את סופך המר. נגזר ונחתם".