במעמד מרגש: נחנכו האוהלים המחודשים בבית העלמין בעיירה 'סטריקוב' שבפולין

במעמד מרגש וצנוע ע"י מכון אור הגנוז נחנכו האוהלים המחודשים בבית העלמין בעיירה 'סטריקוב' שבפולין • ביום שני ער"ח חשון, בא על סיומו נס ההצלה של בית הקברות בסטריקוב והקמת האוהלים המקודשים על מקום מנוחתם הקדוש של הסבא קדישא ובעל ה'זר זהב'

במעמד צנוע השתתפו בטקס חנוכת האוהלים יו"ר מכון אור הגנוז, קבוצה מצאצאיו של הרה"ק רבי זאב וואלף זי"ע שנחלצה חושים להצלת המקום, והרב שמחה קלר שליט"א שעמל במשך תקופה ארוכה לנצח על המלאכה בפועל ממש.

ציבור הקוראים נחשפו לאורך התקופה בכל תהליך גילוי הציונים הקדושים. למן ההתעוררות במציאת קברם כאשר המקום עדיין היה מלא בפסולת בנין ובצמחיה עבותה, החיפוש והאיתור, גביית העדויות ממקורות רבים, צילומי האוויר הנדירים שנמצאו, ועל כולם חשיפת יסודות האהלים במקומות המדוייקים, כולל צורת הקבר וכו'.

לכל אורך הדרך ראו במכון 'אור הגנוז' את הסייעתא דשמיא השמימית והמופלאה שליוותה אותם מהחל ועד כלה, וכעת זכו לברך על המוגמר ולהקים אוהלים כראוי לכבודם במקומם המדוייק על יסודותיהם המקוריים של האהלים הישנים. בתוך האהלים אף הוצבו חלקי מצבות ושרידים שנחשפו מתחת לפני השטח, במקום שכמעט והפך למפעל למוצרי בטון.

הרוצים לעלות ולהתפלל באוהלי הצדיקים, יוכלו ליצור קשר ולתאם מראש במספר 0772520392 במכון אור הגנוז.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן