על פי דיווחים זרים, מערכת ההגנה הישראלית המתקדמת לטווח בינוני-ארוך 'קלע דוד' שנפלה בשנה שעברה בסוריה, נשלחה למוסקבה לצורך בדיקת הטכנולוגיה המרכיבה אותו - 'קלע דוד' היא המתחרה של מערכת ההגנה הרוסית S400

דיווחים זרים הרואים אור בסין חושפים, כי צבא רוסיה הצליח לשים את ידו המיירט הישראלי המתקדם "קלע דוד", לאחר שזה נפל בסוריה וכמעט ולא נפגע.

על פי הדיווח, בחודש יולי בשנה שעברה זיהתה מערכת היירוט הישראלית המתקדמת שני טילי קרקע קרקע מתוצרת רוסיה שנורו לעברה משטח סוריה, מערכת ההתראה הישראלית שיגרה בתגובה שני מיירטים אלא שאחד מהם החטיא את מטרתו ונפל בשטח סוריה.

לפי הדיווח, חיילי צבא סוריה שמיהרו למקום הנפילה זיהו כי מדובר בטיל מתקדם והעבירו אותו לבסיס סורי-רוסי באזור ומאוחר יותר הוטס למוסקבה לשם בדיקת הטכנולוגיה המרכיבה אותו. יצוין, כי "קלע דוד" הינה הגירסה הישראלית לטילי ה S400 המתקדמים של צבא רוסיה. ובישראל נערכו לעשות בה שימוש עם כישלון מאמציה לסכל את מכירת הנשק המתקדם מרוסיה לצבא אסד.

קלע דוד היא מערכת ליירוט רקטות, טילים לטווח בינוני־ארוך ומטוסים ללא טייס, שפותחה במשותף על ידי רפאל והאמריקנים. מדובר במערכת שהוכרזה כמבצעית לפני כשנתיים וייעודה הוא התמודדות עם נשק אסטרטגי ארוך טווח וטילים בליסטיים במרחב האיומים שבין פצמ"רים, וטילים לטווח קצר המושמדים באמצעות 'כיפת ברזל', לבין טילים ארוכי טווח שנמצאים בידי האיראנים ומיועדים להשמדה מחוץ לאטמוספירה באמצעות מערכת ההגנה 'חץ 3'.

החשש הגדול בישראל הוא, כי עם חשיפת הטכנולוגיה הישראלית, תוכל רוסיה לשפר את הטילים שברשותה.

כזכור, עם התרחשות האירוע ביולי 2018 הוציאה מערכת הביטחון איפול על הפרשה מחשש שהמידע יבוא לידי הסורים, אך מסתבר כי המידע דלף בכל זאת והשאר היסטוריה.

דובר צה"ל סירב להתייחס לדיווח.