יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני מעריך כי הצעת דרעי לכינון בחירה ישירה בין נתניהו לגנץ איננה מעשית וסבור כי בסופו של תהליך נתניהו עוד יכול להפתיע - "רה"מ מעדכן אותנו כל העת על שיחות המו"מ עם הגוש - עד עכשיו השיחות נסובו על מזג האוויר"

יו"ר ועדת הכספים חבר הכנסת משה גפני התייחס הבוקר למבוי הסתום הפוליטי ולמאמצים הנואשים של יו"ר כחול לבן לכונן קואליציה ורומז, כי לולא יאיר לפיד, בני גנץ כבר יכול היה לכהן כראש ממשלה. "בני גנץ הוא אדם נחמד, אני מאמין שהיה אפשר להגיע איתו לפתרונות".

בראיון לרשת ב' מבהיר, גפני, כי "יאיר לפיד הוא שתוקע מקלות בגלגלי המו"מ להקמת ממשלת אחדות, מכיוון שהוא מבין שאם הולכים על מהלך של רוטציה, הרי שהחלום שלו להיות ראש ממשלה הופך להיות לא רלוונטי. אני סבור כי ראש הממשלה עוד יכול להפתיע".

על יציבות גוש ה- 55 אומר גפני, כי מפלגתו עומדת בקשר רציף עם ראש הממשלה "שמעדכן אותנו כל העת על שיחות המו"מ בין הגוש למפלגת כחול לבן, אגלה לכם סקופ – עד עכשיו רוב השיחות היו בנושא מזג האוויר והאקלים", הוסיף גפני בציניות.

על הסיכוי לשיתוף פעולה עתידי עם ח"כ ליברמן הוא אומר, כי "התקווה היא אצל כולם שליברמן בסופו של דבר יתעשת ואז יהיה אפשר לדבר על משהו. ליברמן הוא תופעה מעניינת ולא ברורה. הרי הלכנו ביחד לרבנים ועשינו דברים ביחד ואז ביום אחד פתאום הכל השתנה". עם זאת הוסיף גפני, כי "חשוב להבהיר, כי לא נתפשר על נושאים עקרוניים, לא נקבל שום פשרות לא בחוק הגיוס ולא בנושא השבת".

גפני התייחס לתפקידו כיו"ר ועדת הכספים וההעברות התקציביות הנדרשות ואומר, כי "המציאות היא קשה מאוד. מדינה שהיא דמוקרטית וצריכה לנהל את ענייניה שהם מסובכים לא עושה את זה כבר יותר משנה. יש לזה השלכות חברתיות, מדיניות וביטחוניות. בנושא הכלכלי בעיקר – יש כאן נזק שאם לא יטפלו בו יהיה קשה להתאושש ממנו".

בראיון ל'קול חי' הבוקר, התייחס ח"כ גפני להצעת דרעי לכינון בחירות ישירות בין רה"מ לבין גנץ והעריך, כי אין היתכנות מעשית ליישום הרעיון של דרעי.