ביהמ"ש דחה את ערעור עומר שאקיר נגד החלטת שר הפנים לגרשו מישראל

בפעם הראשונה אישרר בג"צ את סמכות שר הפנים ואת שיקול דעתו, שלא לאשר את המשך שהייתו בארץ של "פעיל זכויות אדם" שפעל נגד המדינה והלגיטימיות שלה. דרעי: "יידע כל מי שפועל נגד המדינה שלא נאפשר לו לחיות או לעבוד כאן"
 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • הגאון הרב בעדני מבקש: "שלא יבושו בעת שמחתם"

  תוכן מקודם

 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

הערות שלי לגבי הכתבה

בית המשפט העליון דחה את הערעור שהגיש פעיל תנועת החרם BDS וארגוני זכויות אדם נוספים עומר שאקיר נגד החלטת שר הפנים אריה דרעי לגרשו מישראל וקבע כי על שאקיר לעזוב את ישראל בתוך 20 יום.

בהחלטתו קבע השופט ניל הנדל, כי בניגוד לטענת העותר, "לא נפל פגם בהחלטת שר הפנים שלא לחדש את רישיון הישיבה של שאקר בישראל". עוד הבהיר שופט העליון כי "ההחלטה התקבלה, מבלי להביע עמדה בשאלות החוקתיות התלויות ועומדות בפני בית המשפט הגבוה לצדק במסגרת העתירה החוקתית".

שר הפנים אריה דרעי הביע סיפוק מההחלטה ואמר, "אני שמח שבית המשפט קיבל את עמדתי שלא להאריך את אשרת שהייתו של עומר שאקר, מראשי תנועת ה-BDS, בשל תמיכתו בפעילות החרם נגד ישראל. יידע כל מי שפועל נגד המדינה שלא נאפשר לו לחיות או לעבוד כאן".

פרקליטו של שאקיר עו"ד מיכאל ספרד המייצג את שאקר, הביע אכזבה מההחלטה והאשים, כי "ישראל הצטרפה לשורה של מדינות כמו סוריה, איראן וקוריאה הצפונית שכבר גירשו את נציגי ארגון זכויות האדם הבינלאומי Human Rights Watch, בו חבר שאקיר וזאת בניסיון להשתיק את הביקורת על הפרת זכויות אדם שמתקיימת בשטחם". עו"ד ספרד הוסיף, כי "היום מגרשים את עומר, מחר יגרשו את כל מי שמבקר את מדיניות ישראל בשטחים".

בפורום המשפטי למען ישראל שהתייצבו בדיון לימין המדינה בירכו על הפסיקה ואמרו, כי "החלטתו של השר דרעי שלא לאשר את המשך שהייתו של שאקיר בשל פעילותו נגד המדינה היא החלטה סבירה ומידתית ונעשית על פי גדרי החוק". לדבריהם, "בית המשפט העליון היום בפסיקתו איזן בצורה נאותה את ערכי שלטון החוק אל מול אלה שמבקשים לרמוס אותם באמצעות ניצול ציני של 'זכויות' אדם'".

לדבריהם, "סמכותו של שר הפנים שלא להאריך את אשרת השהייה של שאקיר בישראל היא סמכות שקבועה בחוק וזו הפעם הראשונה שהפעלת סמכות זו עומדת במבחן בג"ץ. אנו מברכים על כך ששופטי בג"ץ קיבלו את ההחלטה המתבקשת המבטאת איזון ראוי וכיבוד הרשות המחוקקת", אמרו בפורום.

כתבות קשורות

ממונסי, לונדון וויליאמסבורג: אלה שמות הבחורים שנהרגו בהתרסקות המטוס
אֲבָרֲכָה אֶת ה' בְּכָל עֵת • הרב פנחס זביחי • צפו
חג בחב"ד: אלפי חסידים יחגגו מחר בכותל הכנסת ספר תורה
כולם, חוץ מהערבים ומרצ: חברי הכנסת נגד החרם של בן אנד ג'ריס
מזג אוויר משוגע באיטליה: "ירד ברד בגודל של כדורי טניס" • צפו
טרגדיה בהרי הקרפטים: מטוס קל התרסק; 3 בחורי ישיבה נהרגו • צפו בזירה
נְצֹר לְשׁוֹנְךָ • שמירת הלשון היומי עם הרב מאיר נעמן
השרה "מכחישת הקורונה" מגיבה: משרד הבריאות עסוק בהשמצות והכפשות
מסכה כפולה וחיסון שלישי: הסיבה האישית של נתניהו לפחד מהקורונה
אבוטבול הקריא בכנסת את מכתב נשיא המועצת נגד הממשלה • צפו
הזמר מיכאל אזולאי בסינגל חדש - 'שמע בקולה'
מעמד 'חלוקת מילגות' לחברי ישיבת בין הזמנים באסטאן בעיר ביתר

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן