סקר פוליטי: כמעט תיקו בין נתניהו וגנץ בשאלה מי צריך לכהן ראשון כראש ממשלה בממשלת אחדות • האשמים בפלונטר: נתניהו בראש, אחריו לברמן, גנץ בסוף • בחירות ישירות לראשות הממשלה? פער של 3% בין נתניהו לגנץ, 11% לא החליטו

45% מהציבור חושב כי במקרה ותוקם ממשלת אחדות, ראש הממשלה הנוכחי בנימין נתניהו צריך להמשיך לכהן בתפקיד ולהיות ראשון ברוטציה, יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ נמצא בפער קטן בלבד, עם 43% מהציבור שהוא צריך להיות הראשון לכהן כראש ממשלה. 13% מהנשאלים לא החליטו. כך עולה מסקר שפורסם בתוכנית 'חדשות הבוקר' ב'קשת'.

אך בינתיים לא קמה ממשלה כזאת, ועל פי הסקר, 39% מהציבור רואה בבנימין נתניהו אשם בך, אחריו נמצא יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן המואשם על ידי 29% מהציבור בפלונטר הפוליטי, רק 19% בלבד סבורים כי האשמה המרכזית באי כינון ממשלה עד כה מוטלת על כתפיו של בני גנץ. 13% ענו כי לא החליטו.

הסקר שנערך על ידי 'פאנלס פוליטיקס' בדק גם מה יצביע הציבור במקרה ו"הצעת דרעי" לבחירות ישירות לראשות הממשלה תצא לפועל. 46% מהנשאלים השיבו כי יתמכו בבנימין נתניהו, לעומת 43% לבני גנץ. 11% מהנשאלים השיבו כי לא החליטו. מניתוח תוצאות הסקר עולה, כי בקרב מצביעי ישראל בתינו והרשימה המשותפת נרשם אחוז המתלבטים הגבוה ביותר.

עורך הסקר מנחם לזר סיפר נתון מפתיע, לפיו "התמיכה של מצביעי הליכוד בבנימין נתניהו פחותה מהתמיכה בו מצד מצביעי הגוש, בעיקר מהמפלגות החרדיות. כששאלנו מי אתם רוצים שיהיה ראש ממשלה בבחירות ישירות, 96% ממצביעי יהדות התורה וש"ס היו בעד נתניהו, בעוד שממצביעי הליכוד רק 89% היו בעד. הבייס של נתניהו הוא דווקא במפלגות החרדיות ולא אצל מצביעי הליכוד".