אהרון קרון/פלאש90

כתב אישום נגד תושב רהט בחשד לפגיעה בטוהר הבחירות

הזיופים בבחירות: בהמשך למאבק המשטרה בפגיעה בטוהר הבחירות ובתום חקירה ממושכת, הוגש היום כתב אישום נגד תושב רהט בן 19 שנעצר לאחר שבתום ההצבעה, ניסה לשלשל אל תוך תיבת הקלפי, לא פחות מ 7 מעטפות חתומות

משטרת ישראל מעדכנת, כי בהמשך לחקירת טוהר הבחירות שנפתחה בשל תלונות על חשד לזיופים בקלפי ברהט, הוגש הבוקר כתב אישום נגד תושב רהט בן 19.

על פי החשד, תושב המקום שאושרה הצבעתו, ניגש אל מאחורי הפרגוד ופנה אל תיבת הקלפי, כשהוא מנסה לשלשל לתוכה 7 מעטפות. עד אשר מזכירת הקלפי הפסיקה אותו מפעולתו. הלה עוכב במקום על ידי המאבטח, הועבר לניידת משטרה שהוזמנה למקום, נעצר לחקירה שבסיומה שוחרר בתנאים מגבילים.

היום עם תום החקירה, חטיבת התביעות של משטרת ישראל הגישה כנגד החשוד כתב אישום לפי סעיף 124 (2) לחוק הבחירות לכנסת- הצבעה יותר מפעם אחת. מהמשטרה נמסר, כי "כתב אישום זה הוא תוצר למגוון פעולות אשר ננקטו בידי משטרת ישראל ביום הבחירות לאפשר הליך בחירות תקין ע"פ רוח החוק וטוהר הבחירות."

כזכור, רק לפני חודש וחצי הודיעה פרקליטות מחוז חיפה על העמדתו לדין בכפוף לשימוע של למוחמד דיאב שכיהן כיו"ר ועדת קלפי בטמרה, בגין עבירות של פגיעה בטוהר הבחירות לכנסת ה-21.

על פי כתב החשדות, בתום ההצבעה ועם סגירת מקום הקלפי לציבור, עוד בטרם החל הליך ספירת פתקי ההצבעה שבמעטפות, והגם שמר דיאב הצביע במהלך היום בקלפי אחרת, הוא נטל שלא כדין לא פחות משבע מעטפות חתומות, ובהן פתקי מפלגות שאינן ידועות למאשימה, והכניס אותן לתיבת הקלפי. זאת על מנת, שאלו ייספרו יחד עם כלל הפתקים ששולשלו לקלפי ביום הבחירות, בכוונה להשפיע שלא כדין על תוצאות הבחירות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו