סוף למשבר: ישראל שחררה בצהריים מהכלא את שני הירדנים שנכלאו בחשד למגע עם סוכן זר ואלו עושים את דרכם לעבר מעבר אלנבי, לקראת העברתם את הגבול. דיכטר חושף: "מעצרם המנהלי של השניים מנע פיגועי טרור של חיזבאללה וחמאס"

לאחר שלשכת ראש הממשלה מסרה, כי בכוונת ירדן להחזיר ארצה את שגרירה לאור הבנות שהושגו בין המדינות על העברת שני הירדנים שנעצרו בידי ישראל לאחריות שלטונות הביטחון במדינה, שוחררו לפני זמן קצר העצורים שהוחזקו בישראל מאז חודש אוגוסט בחשד למגע עם סוכן זר.

העצורים היבה אל-לבדי שנכלאה בנווה תרצה ועבד א-רחמן מרעי שהיה עצור בכלא עופר הודו למלך ולממשל הירדני על המאמצים שהביאו לשחרורם. מדוברות שב"ס נמסר, כי "העצורה והעצור הירדנים, אשר הוחלט על העברתם חזרה לירדן, נמסרו לפני זמן קצר על ידי לוחמי יחידת נחשון של שירות בתי הסוהר לידי צה״ל במעבר אלנבי, לקראת העברתם את הגבול".

בתוך כך, סגן שר הביטחון אבי דיכטר התייחס היום במליאת הכנסת, לשאילתה שהגישה ח"כ תמר זנדברג מ'המחנה הדמוקרטי', בנושא מעצרם המנהלי של שני האזרחים הירדנים. במענה לשאילתא חשף ח"כ דיכטר, כי בניגוד לטענות על פזיזות ישראלית שהביאה למעצרם, הרי ש"למען הסר ספק, מעצרם לחקירה והמשך החזקתם במעצר מנהלי בחודשים האחרונים, נעשה מתוך אינטרס מובהק של שמירה על ביטחון המדינה".

"מעצרה של היבא אל-לבדי, אזרחית ירדנית ובעלת תעודת זהות פלסטינית סיכל פעילות טרור של החיזבאללה בישראל, מעצרו של עבד אל-רחמן אזרח ירדני, סיכל פעילות טרור של חמאס בישראל. מטבע הדברים מעצר מנהלי נדרש כדי לאזן בין החובה לשמור על ביטחון המדינה לבין הצורך להגן על מקורות המידע, זו בעצם מהותו של מעצר מנהלי בסופו של דבר".

"הליך של מעצר מנהלי, כולל זה שיתקיים לגבי כל אחד מהם, מפוקח ע"י בית המשפט בישראל והוא תמיד המוצא האחרון ולא המוצא הראשון. לדרג המדיני שמורה כמובן הזכות להחליט משיקולים רחבים יותר, וכך גם נעשה במקרה של שניהם להעבירם למדינה ממנה הגיעו לירדן. השניים ממש בשעה האחרונה עברו לידי נציגים של שלטונות ירדן", כך דיכטר.