צילום: אלעד מלכה

לאחר שעתיים וחצי: הסתיימה ישיבת המו"מ בין הליכוד לכחול לבן

בתום הפגישה פורסמה הודעה משותפת לשתי המפלגות: "פגישת צוות המו״מ של כחול לבן והליכוד הסתיימה זה עתה. הפגישה התקיימה באווירה טובה, רצינית ועניינית. הפערים הגדולים בין המפלגות נותרו בעינם. פגישת המשך צפויה להתקיים כבר בימים הקרובים"

לאחר כשעתיים וחצי, הסתיימה הפגישה השלישית של צוותי המו"מ של כחול לבן והליכוד בכפר המכבייה, מאז שיו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, קיבל את המנדט להרכבת הממשלה. בפגישה השתתפו ראש צוות המו"מ מטעם כחול לבן, ד״ר יורם טורבוביץ ושלום שלמה. מטעם הליכוד משתתפים השר זאב אלקין, השר יריב לוין ועו״ד מיכאל ראבילו.

לאחר שישיבת המשא ומתן האחרונה הסתיימה בחילופי מהלומות שנשכו במהלך השבוע, הערב הוציאו המפלגות הודעה משותפת בה נכתב כי, "פגישת צוות המו״מ של כחול לבן והליכוד הסתיימה זה עתה. הפגישה התקיימה באווירה טובה, רצינית ועניינית. הפערים הגדולים בין המפלגות נותרו בעינם. פגישת המשך צפויה להתקיים כבר בימים הקרובים".

יו״ר צוות המו״מ מטעם הליכוד ובלוק הימין-חרדים, השר יריב לוין, אמר קודם הפגישה: "אנו מקווים שנשמע היום מכחול לבן שהם מקבלים את מתווה הנשיא ואת ההחלטה העקרונית שהם בכלל מוכנים ללכת לממשלת אחדות. מתקבל הרושם שלפחות חלק מהמרכיבים, בראשם יאיר לפיד, פשוט לא מעוניינים שתקום כאן ממשלה, וכפועל יוצא גם הישיבות עד עכשיו היו עקרות לחלוטין. אנחנו מאוד מקווים שהפעם ניתקל בגישה אחרת. אנחנו מבחינתנו מוכנים לשבת כמה זמן שיידרש כדי להתקדם"

השר אלקין אמר כי, "אנחנו עם ניסיון רב של משאים ומתנים קואליציוניים, ואני חייב להגיד שמשא ומתן כזה עוד לא פגשתי, כשאנחנו מוזמנים בערך פעם בשבוע. אני מאוד מקווה שבסופו של דבר נפלה הכרעה בכחול לבן וישנה הבנה שממשלת אחדות היא הפתרון היחיד למצב הפוליטי הקיים".

לדברי אלקין, "זהו הפיתרון שהעם רוצה וזהו הפתרון הנכון למדינת ישראל. אני מקווה שהיום יודיעו לנו בכחול לבן שהם קיבלו החלטה שהם רוצים להקים ממשלת אחדות רחבה לפי מתווה הנשיא, ואז ניכנס למשא ומתן ארוך ומייגע שאפשר תוך שבוע לסיים אותו כדי שתהיה ממשלה למדינת ישראל. אין פתרון אחר".

3 תגובות

החרדים חייבים למהר לסגור עם גנץ , הוא יתן להם הכל מכל כל, ואם לא שקרניהו הולך לסגור בימים הקרובים עם גנץ ואז יתחננו לנפשם……

או שיתחננו לליברמן וביבי שיזרוקו להם עצם במקום לשבת ליד השולחן עם גנץ כמו בני אדם

נתניהו עושה הכל להגיע לבחירות, והפעם העם לא קונה את השטויות שלו וכולם מאשימים אותו והוא לא מוכן להבין את זה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *