בכירים במערכת אכיפת החוק שאומרים כי "תיבחן המשמעות המשפטית של הצעד שעשה השר אוחנה". בסביבתו של עד המדינה שוקלים להגיש תביעה אזרחית נגד שר המשפטים בגין פגיעה בפרטיות. בכיר במשטרה: "מישהו החליט לשרוף את המועדון"

מקורבו של עד המדינה ניר חפץ טוען שתרגיל החקירה לא השפיע כלל על החלטתו להפוך לעד מדינה ולא על התוכן שמסר. כך פורסם הערב (רביעי) ב'חדשות 12', בדיווח צוטט מקורבו אומר: "אין כל קשר בין הלחצים, התרגילים והאמצעים שננקטו נגד חפץ בחקירה לבין החלטתו להפוך לעד מדינה, והם לחלוטין לא השפיעו על תוכן עדותו".

בתוך כך, בכיר במשטרה אמר לערוץ כי הפרת צו איסור הפרסום ביודעין, על ידי שר המשפטים בנאום בכנסת, כמוה "כהתנהגות עבריינית לכל דבר", לדבריו: "מישהו החליט לשרוף את המועדון".

כמו כן, לוח הזמנים מחזק את טענות מערכת אכיפת החוק לפיהם תרגיל החקירה לא השפיע על חפץ, כאשר חפץ נעצר לראשונה ב-18 בפברואר בשנה שעברה, יומיים לאחר מכן הטיחו בו החוקרים שיהפכו כל אבן כדי להשיג את מבוקשם. רק ב-21 לחודש היה תרגיל החקירה המדובר וב-1 במרס חפץ אמר שהוא מוכן להיות עד מדינה – ואז חזר בו. שבועיים לאחר מכן כבר חתם על הסכם עד מדינה.

ב'כאן חדשות' ציטטו בכירים במערכת אכיפת החוק שאומרים כי "תיבחן המשמעות המשפטית של הצעד שעשה השר אוחנה". לטענתם אם דברי השר הוכנו מראש בכתב, לא חלה עליהם חסינות אם הפר במודע צו. עוד אמרו כי הדיונים בתיקי ראש הממשלה נמשכים ללא קשר להתפתחויות האחרונות והם מקצועיים וענייניים, אולם נבחנות בהם גם הטענות על מהלכי חקירה פסולים. אותם גורמים אומרים כי ייתכן שנעשו פעולות בעייתיות, אך הדבר אינו אומר בהכרח שעדותו של עד המדינה ניר חפץ קורסת. על דבריהם של נתניהו ואוחנה כי מדובר בסחיטה של עד מדינה, אומרים הבכירים שטענה זו היא מניפוליטיבית ומפוקפקת.

בתוך כך, עורך דינו של חפץ, אילן סופר, מתכוון לפנות בימים הקרובים ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ולבקש ממנו שיורה למשטרה לפתוח בחקירה נגד השר אוחנה. בקרבתו של חפץ אומרים: החסינות לא יכולה להוות כסות לחבר כנסת להגיד כל אשר אומר על לבו תוך הפרה של החוק. עוד שוקלים בסביבתו של עד המדינה להגיש תביעה אזרחית נגד שר המשפטים בגין פגיעה בפרטיות והפרת חובה חקוקה.

כזכור, שר המשפטים אמיר אוחנה חשף היום במהלך נאום במליאת הכנסת פרטים חדשים, שאסורים בפרסום, על הלחצים שהפעילה המשטרה על ניר חפץ בכדי להפוך לעד המדינה נגד ראש הממשלה נתניהו. לטענתו, הוא לא עשה שימוש בחסינותו הפרלמנטרית, אלא חזר רק על דברים שפורסמו כבר. למרות שהדברים פורסמו כבר מעל בימת הכנסת, הצו המשפטי עדיין אוסר לסקרם.

לאחר שחשף את מעשי המשטרה המפוקפקים אמר אוחנה כי, "אז ניר נכנע חותם על הסכם עד מדינה והוא מוסר למשטרה גרסה. הגרסה נבדקת ומתבררת כשקרית, או אז הוא מוצא החוצה יחד עם אחד החוקרים, הם הולכים לפרק זמן שאיננו מתועד ואיננו יודעים מה היה בשיחה הזו, ואז הוא חוזר ומוסר גרסה מלאה תפורה מתאימה אחד לאחד לנתונים שבידי החוקרים".

בדבריו תקף גם את עצם קיום הצו ואמר כי, "אני רוצה להזכיר לכם החקירה הסתיימה אין מה לשבש. כשהעיתונאי עמית סגל פונה בשאילתה למערכת משיב היועץ המשפטי לממשלה שאיננו מכיר את פעולת החקירה הזו וכעבור זמן קצר מקבל עמית צו איסור פרסום. כך נראית חתירה אחר האמת?"

השר אוחנה תיאר מספר פרשות מהעבר בהן לטענתו נפלו פגמים בהתנהלות הפרקליטות ואמר: "אינני מדבר על טעויות, אינני מדבר על כשלים, אני מדבר על זדון אני מדבר על פשעים חמורים המבוצעים במשמרת שלכם ראשי מערכת האכיפה ואתם עומדים כחומה בצורה ומגוננים על העבריינים. למה? כך המערכת מגוננת על עצמה מחקירה אמיתית, כך היא מאפשרת לריקבון להשתלט כך נוצרת שחיתות שלטונית".

"סיקור תקשורתי אוהד? הצחקתם אותי. איך הפכו כתבי החצר שלכם לדוברי פרקליט המדינה ואיך נשאו כלבי השמירה של הדמוקרטיה את אנשי המשטרה והפרקליטות על כפיים בכתבות מפרגנות ובהגנה מפני כל מתקפה אם לא בתמורה להדלפות נדיבות היישר ממשרדי רשויות אכיפת החוק", כך אוחנה.