הלילה מיפו כוחות הביטחון בכפר כובר שבמרחב החטיבה המרחבית ״בנימין״ את ביתו של המחבל קאסם שבלי, חבר בחוליה שביצעה את הפיגוע במעיין עין דני סמוך ליישוב דולב בו נרצחה הנערה רנה שנרב הי"ד ונפצעו אביה ואחיה, איתן ודביר שנרב

הלילה מיפו כוחות הביטחון בכפר כובר שבמרחב החטיבה המרחבית ״בנימין״ את ביתו של המחבל קאסם שבלי, חבר בחוליה שביצעה את הפיגוע במעיין עין דני סמוך ליישוב דולב ביום 23 באוגוסט 2019. בפיגוע נרצחה הנערה רנה שנרב הי"ד ונפצעו אביה ואחיה, איתן ודביר שנרב. מדובר צה"ל נמסר כי המיפוי בוצע לצורך בחינת האפשרות להריסת הבית.

כזכור, לפני כחודש וחצי הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שב"כ, צה״ל ומשטרת ישראל אותרו ונעצרו המפגעים אשר ביצעו את הפיגוע. המפגעים, תושבי גזרת רמאללה ובנימין הינם פעילי ארגון החזית העממית (חז"ע) אשר תכננו וביצעו את הפיגוע וכן חשודים בביצוע פיגועים נוספים בגזרה.

פרטי המפגעים: סאמר מינא סלים ערביד – כבן 44, תושב רמאללה, מבכירי החז"ע בגזרת רמאללה, בעברו היה עצור מס' פעמים על מעורבותו בפעילות טרור צבאית, בכלל זה פעל תחת ראש החז"ע ברמאללה בזמן האינתיפדה השנייה בסיוע בהכנת מטענים ופיגועים ואף היה מבוקש מספר שנים. ערביד עמד בראש התשתית, הכין את המטען ואף הפעיל אותו ברגע שהבחין במשפחת שנרב מגיעה למעיין.

קסאם עא כרים ראגח שבלי – כבן 25, פעיל חז"ע, תושב כובר, היה עצור בעברו על מעורבותו בפעילות טרור. קסאם ייצר את החנ"מ אשר ממנו הורכב המטען, סייע בהרכבת המטען והיה שותף להפעלתו בשטח. יזן חסין חסני מג'מאס – כבן 25, פעיל חז"ע, תושב רמאללה, היה עצור בעבר על מעורבות בפעילות טרור עממי, והיה שותף מלא לתכנון הפיגוע וביצוע הפיגוע בפועל. חבר חוליה נוסף בשם נזאם סאמי יוסף אולד מחמד, כבן 21, תושב ביר זית, פעיל ארגון הסטודנטים של החז"ע באוניברסיטת ביר זית.

ראש החולייה, המחבל סאמר מינא סלים ערביד, אושפז לאחר מעצרו במצב אנוש בבית החולים הדסה הר הצופים שבירושלים. על פי דיווחים, שב"כ קיבל אישור מגורם משפטי לחקור את העצור סאמר ערביד באמצעים חריגים, ובמהלך אותה חקירה הוא הוכה ופונה לבית החולים עם חשש ממשי לחייו, בהמשך מצבו השתפר והחקירתו נמשכת.

מהשב"כ נמסר כי "במהלך חקירתו של ראש תשתית הטרור שביצעה את פיגוע המטען במעיין עין דני שבו נרצחה רינה שנרב ז"ל, הנחקר דיווח כי אינו חש בטוב. בהתאם לנוהלים, הועבר לבדיקות וטיפול רפואי בבית חולים". עוד אמרו בשב"כ כי חקירת תשתית הטרור עדיין מתנהלת, "ולא ניתן למסור פרטים נוספים". יצוין כי לפי הודעת השב"כ,, במהלך החקירה הוסגר מטען נוסף שהיה ברשות התשתית.