צילום: אלעד מלכה

גורם בליכוד על המו"מ: "בפעם הראשונה פגשנו אנשים שבאו לדבר ברצינות"

בליכוד הביעו אופטימיות מפגישת המו"מ אתמול עם כחול לבן: "אומנם לא נרשם שינוי מהותי בעמדת כחול לבן, אך יש שינוי במנגינה. ייתכן שאנשי כחול לבן עוברים תהליך הבשלה". מנגד, בכחול לבן אומרים כי, "המשא ומתן תקוע. נתניהו לא מוכן לוותר"

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • תעלה דרגה ותהפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

גורם בליכוד אומר כי חלה אתמול התקדמות בישיבת המשא ומתן עם כחול לבן: "אומנם לא נרשם שינוי מהותי בעמדת כחול לבן, אך יש שינוי במנגינה. ייתכן שאנשי כחול לבן עוברים תהליך הבשלה. בפעם הראשונה פגש הצוות שלנו אנשים שבאו לשבת ולדבר ברצינות, לנסות למפות פערים, לנסות להבין מה נדרש כדי לפתור את הבעיות. הם נראו כאנשים שקיבלו הנחיה לבדוק מה משמעות הדברים", צוטט הגורם במעריב.

מנגד, בגורמים ב'כחול לבן' שצוטטו ב'ישראל היום' טענו כי "המשא ומתן עם הליכוד תקוע. נתניהו לא מוכן לוותר על גוש ה-55 ועל רצונו להיות ראשון ברוטציה על ראשות הממשלה. נתניהו גורר את ישראל לבחירות שלישיות ומיותרות".

יו"ר צוות המשא ומתן מטעם הליכוד ובלוק הימין-חרדים, השר יריב לוין, היה אתמול אופטימי: "במהלך הפגישה מיפינו הרבה מאוד פערים, לצערי לא הגענו לידי התקדמות. אנחנו חושבים שאין שום מתווה אלא מתווה הנשיא להקמת ממשלת אחדות רחבה. חייבים למנוע בחירות שלישיות. אפשר למנוע בחירות שלישיות".

לדברי השר לוין שצוטטו ב'מעריב', "אני מקווה מאוד שהמשא ומתן יעבור לפסים מעשיים ובעקבות זאת נצליח להקים ממשלה. כרגע זה נראה עדיין רחוק. לא הייתה התקדמות ולא היה גישור על פערים, אבל הייתה שיחה טובה במובן מיפוי הפערים. חילוקי הדעות עדיין רבים. הזמן אינו משחק לטובת שום צד".

כזכור, אתמול לאחר כשעתיים וחצי, הסתיימה הפגישה השלישית של צוותי המו"מ של כחול לבן והליכוד בכפר המכבייה, מאז שיו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, קיבל את המנדט להרכבת הממשלה. בפגישה השתתפו ראש צוות המו"מ מטעם כחול לבן, ד״ר יורם טורבוביץ ושלום שלמה. מטעם הליכוד משתתפים השר זאב אלקין, השר יריב לוין ועו״ד מיכאל ראבילו.

בניגוד לישיבת המשא ומתן הקודמת שהסתיימה בחילופי מהלומות שנמשכו במהלך השבוע, אמש הוציאו המפלגות הודעה משותפת בה נכתב כי, "פגישת צוות המו״מ של כחול לבן והליכוד הסתיימה זה עתה. הפגישה התקיימה באווירה טובה, רצינית ועניינית. הפערים הגדולים בין המפלגות נותרו בעינם. פגישת המשך צפויה להתקיים כבר בימים הקרובים".

השר אלקין אמר קודם הפגישה כי, "אנחנו עם ניסיון רב של משאים ומתנים קואליציוניים, ואני חייב להגיד שמשא ומתן כזה עוד לא פגשתי, כשאנחנו מוזמנים בערך פעם בשבוע. אני מאוד מקווה שבסופו של דבר נפלה הכרעה בכחול לבן וישנה הבנה שממשלת אחדות היא הפתרון היחיד למצב הפוליטי הקיים".

לדברי אלקין, "זהו הפיתרון שהעם רוצה וזהו הפתרון הנכון למדינת ישראל. אני מקווה שהיום יודיעו לנו בכחול לבן שהם קיבלו החלטה שהם רוצים להקים ממשלת אחדות רחבה לפי מתווה הנשיא, ואז ניכנס למשא ומתן ארוך ומייגע שאפשר תוך שבוע לסיים אותו כדי שתהיה ממשלה למדינת ישראל. אין פתרון אחר".

2 תגובות

בואו נתרגם את כחול לבן: נתניהו לא מוכן לתת לנו הכל, הוא לא מוכן להכנס לממדלה בראשותנו ללא כל תנאי הוא לא מוכן להגיע פצוע וחבול ולא מוכן לוותר על להיות ראשון כלומר לא להיות ראש ממשלה בכלל, הוא פשוט גורר את המדינה לבחירות שלישיות.
כחול לבן, צאו מההזיות, תפסיקו לעבוד על כולם ותתחילו לדבר ברצינות. התגמשו לקראתכם מעל ומעבר, מתווה הנשיא נותן לכם יתרון גדול, די ליוהרה, די לבקש הכל הכל ולהאשים את כולם

יש לי חשש לא קטן שהויתורים הם תמיד בעיקר בצד החרדי, לכן חייבים לחזק את עמדת החרדים בכוח ובעוז ותעצומות , כי הם זקוקים לחרדים כמו שהחרדים זקוקים להם, וכל צד חייב לדעת שהחרדים יהיו לצידו בעת מבחן , ויהיו הרבה כאלה.
א. לתקן את נושא פטור תלמידי הישיבות.
ב. לתקן חוקים הנוגעים להפרדה בכינוסים ואירועים שחרדים מקיימים לעצמם.
ג. להחזיר מצב שמירת השבת הציבורית כבעבר.
ועוד עניינים שהם צפור הנפש לערכי התורה .

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell