פומפאו: חשש שאיראן נערכת לפריצת דרך גרעינית – רה"מ ימסור הצהרה

כיממה לאחר שאיראן הודיעה על נסיגה נוספת מ'הסכם הגרעין', מביע מזכיר המדינה האמריקני חשש מפני הבלתי נודע - במקביל, סבא"א מכנס הערב דיון חירום לנוכח חשיפת "המחסן האטומי" שנחשף בטהראן - רה"מ יכנס את התקשורת הזרה

ימים ספורים לאחר שנשיא איראן הודיע כי בכוונת ארצו לצמצם עוד יותר את מחויבותה להסכם הגרעין וכיממה לאחר ההצהרה על הזרקת גז לצנטריפוגות במתקן הגרעיני בפרדו, מביע מזכיר המדינה אמריקני מייק פומפאו חשש מכך שאיראן עומדת על סיפה של פריצת דרך גרעינית.

על פי דיווח בסוכנות הידיעות 'רויטרס', פומפאו התייחס לחידוש העשרת האורניום בפרדו והביע דאגה מפני צעדיה האחרונים של איראן. לדבריו, "הרחבת הפעילויות הרגישות של איראן מעלה חשש שהיא נערכת לפריצת דרך גרעינית מהירה. הגיע הזמן שכל המדינות ידחו את הסחיטה הגרעינית הזו וינקטו צעדים שיגבירו את הלחץ על טהרן".

כזכור, לפני יומיים הודיע נשיא איראן, חסן רוחאני, על כוונתו להורות להחיל את השלב הנוסף, הרביעי במספר, במסגרת שלל איומי התגובה שלה בתגובה לסנקציות האמריקניות כלפיה, והוא, הזרקת גז ל-1,044 הצנטריפוגות במפעל בפרודו". משמעות ההחלטה, הפעלה מלאה של הצנטריפוגות המתקדמות במפעל העשרת האורניום בפורדו.

במקביל, צפוי ראש הממשלה להעניק אחה"צ תדרוך לתקשורת הזרה ולהתייחס למהלכיה של איראן כמו גם לשרידי האורניום שפקחי האו"ם מצאו במה שהוגדר כ"מחסן האטומי" בטהרן. נתניהו צפוי להשמיע את דבריו בו בזמן שבמטה הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית בווינה יתקיים 'דיון חירום' בנושא "המחסן האטומי".

יצוין, כי רשת בלומברג דיווחה, כי איראן מסרבת לשתף פעולה עם ראש צוות פקחי האו"ם שגילה את 'המחסן האטומי' ומסרבת להשיב לשאלות בנושא.

2 תגובות

פמפאו הוא שר החוץ, לא שר ההגנה

איראן מפתחת אטום להשמדת ישראל וביבי הפחדן נלחם נגדה בהצהרות לתקשורת

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן